Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, easye napisał:

A z jakim LCD porównujesz? Ile ma stref wygaszania?  inna sprawa, ze porownujac obydwa telewizory przez inny pryzmat: jasnosci, HDRu, uplyniacza obrazu to jak nawet sredniej klasy LCD "porównamy do Oledów to XD".

 

Jak teraz widzisz, to za kolejne miesiace odpalisz jakakolwiek gre, z jednolitym tlem, plansza w tle i tez to bedziesz widzial, u mnie nawet podczas sportu, to widac, nie wiem aktor ma czerwony sweter i widze wypalony pasek z innego programu. dla mnie farsa przy telewizorach ktore podczass swojej premiery kosztowaly parenascie tys zl i nie jest to wylacznie problem pierwszych B6, bo jak zobaczysz testy wypalen 7 i 8 to jest dokladnie tak samo. 

 

 

Ale Przeciez to jest kwestia wyboru tv za 5k. Co innego jak kupujesz za 15. Wtedy już jest w czym wybierać i są faktycznie  cechy jak jasność które warto zobaczyć na żywo. 

Tak walnalem żebym kupił bez gadania b9 ale pewnie wziąłbym po pache ps4 czy coś i obadal na żywo. Na pewno nie patrzeć na ten materiał co leci w sklepie. 

W moim Sony 55" LCD też padła matryca na gwarancji więc wszystko może się zepsuć. Wiem też że z wypalaniem oled to nie mit. Z drugiej strony tv się nie kupuje na 10 lat jak kiedys. Pewnie za 2-3 lata będziemy gadać o 8k i co kupić. 

Buble panie teraz produkujo i tyle. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, _Red_ napisał:

Szajsunga wezme na 5-6 lat

wiara czyni cuda

 

potem wchodzisz na forum hdtv i nagle temat o samsungu ma 3x wiecej stron niz innych producentow bo temu nie dziala pilot, temu sie nie odpala aplikacja, temu sie wylacza telewizor sam, ten ma badpixel ale tylko jeden a temu nagle przestal sie wlaczac telewizor ale gwarancja minela miesiac temu

Odnośnik do komentarza

 

Godzinę temu, kubson napisał:

Jak mi się wypali to chyba i tak wezmę ponownie Oleda

 

U mnie podobnie. Prawie 2 lata grania (zwykle z HDR'em) i nadal ani śladu na matrycy. Nawet jak pojawi się jakieś wypalenie to i tak następnym razem biorę OLED'a. Niestety jakość obrazu w LCD'kach można o kant dupy rozbić. 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Bielik napisał:

Izi ile masz przepracowanych godzin na tv? Masz opcję sprawdzenia w menu serwisowym?

U mnie na B7 jak ostatnio sprawdzałem było 750h, teraz podejrzewam, że jest ponad 1200 i wypaleń brak, jedynie banding.

A jak się wchodzi w tryb serwisowy?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, easye napisał:

A jak się wchodzi w tryb serwisowy?

Tutaj jest taki sposób https://hdtvpolska.com/forum/topic/42266-menu-serwisowe-seria-7/

Cytat

1. Odpalamy tę aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy4
2. Przechodzimy o jeden ekran w prawo.
3. Wciskamy INSTART.
4. Wpisujemy hasło 0413 i gotowe!

 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Fanek napisał:

No właśnie QLED to jest obvious OLED killer

 

No tak nie bardzo. Jak się zobaczy Oleda to sie nie da juz odzobaczyc. W niedalekiej przyszłości zmieniam tylko na tę technologie. Chyba ze jeszcze coś sie wysra lepszego za te dwa lata. 

Edytowane przez II KoBik II
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Faka napisał:

No ponoć microledy mają być uberkillerem telewizorów.

 

Tyle, że to technologia z zakresu "może kiedyś". Na chwilę obecną szacuje się, że do ogólnego obiegu wejdą ok. 2025.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, funditto napisał:

Czy można gdzieś znaleźć listę telewizorów, w których HDR jest powyżej 1000 nitów ? 
 

Czy nie ma takich tv oprócz Sony ZG9 ?

Pytanie jest nieprecyzyjne, bo liczba nitów będzie zależeć między innymi od powierzchni wyświetlanej na ekranie i od czasu wyświetlania. Dla przykładu w Sony ZF9 to:

- średnia jasność efektu HDR 1130 nitów,

- maksymalna wartość na skrawku ekranu 1680 nitów.

 

 


 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...