Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.10.2019 o 13:38, _Red_ napisał:

Bawilem się chwilę tym xf9005 w sklepie. Niestety bylo tak jak czytalem w necie, tj. odpaliłem SmartTV, appkę Youtube, filmik demo 4k i wpierw klatkowal i freezował co chwilę (nie bylo to buforowanie, gdyz net dzialal szybko i zaladowal blyskawicznie ze 30 sekund materiału), potem appka sie scrashowała. W zasadzie nie dało się oglądać. Nie wiem jak netflix, nie logowalem się w sklepie. 

 

Za to ponizej stał Samsung qe55q70r i system śmigał aż miło. Doczytalem w testach, że w porównaniu do tanszego q60r ma direct led oraz local dimming, lepszy efekt i jasność HDR, ale i tak oba są doskonale przystosowane do trybu gier z minimalnym lagiem i opcjami uplynnien.

 

Także w zasadzie mam juz wybór miedzy tymi dwoma, z preferencja na q70r.

 

Dzięki za wczesniejsze opinie i porady.

Duchowy następca zeszłorocznego niszczyciela do gierek czyli NU80, także dobry wybór.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No Oledy fajne telewizory dla ludzi, którzy ich za bardzo nie używają.

U mnie po niecałych 3 latach zaczyna sie robic dramat, wypalenia widoczne juz w grach, do tego banding dzielący ekran na pół - w nowym roku na bank wracam do LCD.

Edytowane przez easye
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam widoczne na jednolitym  czerwonym tle kółko po tvn (często leci rano do śniadania) ale w grach czy filmach tego nie widzę. Za to jak mam w sypialni LCD i coś tam przed snem odpale i porownam czerń lub kolory to XD 

Akurat ja mam model b6 więc jak teraz jest pomoc z wypaleniani lepiej a wiem co oglądam to jak pisałem - kupiłbym dzisiaj b9 czy tam C9 (nie znam roznic bo nie śledzę od 2 lat). 

 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Czyli sie zdarza jednak. Może technologia jeszcze musi pójść do przodu, a niby oledy mają te swoje programy do konserwacji matrycy w odpalane co jakis czas w nocy. Szajsunga wezme na 5-6 lat i potem znowu zaczne badać rynek TV. W ogóle to świetnie tanieją, ledwie co dowiedziałem się o q70 w Media czy tam Euro za 4999 zl, dwa dni później w tych samych za 4500 zl, a w mniejszych sklepach wysyłkowych już za 3800 dostępny.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, mozi napisał:

Ja mam widoczne na jednolitym  czerwonym tle kółko po tvn (często leci rano do śniadania) ale w grach czy filmach tego nie widzę. Za to jak mam w sypialni LCD i coś tam przed snem odpale i porownam czerń lub kolory to XD 

Akurat ja mam model b6 więc jak teraz jest pomoc z wypaleniani lepiej a wiem co oglądam to jak pisałem - kupiłbym dzisiaj b9 czy tam C9 (nie znam roznic bo nie śledzę od 2 lat). 

 

A z jakim LCD porównujesz? Ile ma stref wygaszania?  inna sprawa, ze porownujac obydwa telewizory przez inny pryzmat: jasnosci, HDRu, uplyniacza obrazu to jak nawet sredniej klasy LCD "porównamy do Oledów to XD".

 

Jak teraz widzisz, to za kolejne miesiace odpalisz jakakolwiek gre, z jednolitym tlem, plansza w tle i tez to bedziesz widzial, u mnie nawet podczas sportu, to widac, nie wiem aktor ma czerwony sweter i widze wypalony pasek z innego programu. dla mnie farsa przy telewizorach ktore podczass swojej premiery kosztowaly parenascie tys zl i nie jest to wylacznie problem pierwszych B6, bo jak zobaczysz testy wypalen 7 i 8 to jest dokladnie tak samo. 

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...