Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie zapytam przy okazji - czasem przy graniu na plejce (pro), mam dosłownie na maks sekundę zanik obrazu na tv. Dźwięk jest dalej przez ten czas, zdarzyło się tak może ze 2 razy w przeciągu dwóch tygodni i tylko podczas grania na konsoli (w tlou jezeli ma to jakies znaczenie). Kabel jest pewnie jakis defaultowy, czy w nim moze lezec przyczyna?

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Plugawy napisał:

Wynika z tego, że koleś miał słabej jakosci kabel i stąd taki lag? @AtosTy grasz na slimie czy na pro? odczuwasz laga? Strzelam, że Red by nie wyczuł 40ms laga.

W sumie dziwia mnie dosc mocno skrajne opinie o xf9005 na forach. Od genialnego obrazu i czerni, super ostrej animacji w meczach pilki nożnej po kompletny hejt na efekt cloudingu, migające tło (np. murawa boiska) i zbyt duze strefy podświetlenia, czego efektem są nieefektownie wygladajace rozjaśnione kwadratowe fragmenty matrycy. No i mulący system. 

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Plugawy napisał:

Wynika z tego, że koleś miał słabej jakosci kabel i stąd taki lag? @AtosTy grasz na slimie czy na pro? odczuwasz laga? Strzelam, że Red by nie wyczuł 40ms laga.

Gram na Pro i nie odczuwam kłopotów z lagiem. Ale może to być bardzo indywidualna kwestia. Są osoby bardzo wyczulone, są takie które nie widzą żadnej różnicy.

Wracając jeszcze do XF9005, to nie doświadczyłem żadnego migotania tła, czy różnic w podświetleniu matrycy. Clouding występuje, ale u mnie jest minimalny, i w praktyce w żaden sposób nie wpływa na przyjemność z oglądania.

Zgadzam się za to w pełni, że system operacyjny Android jest fatalny. Z wbudowanego media playera praktycznie nie da się korzystać, na szczęście jest KODI.Nieco lepiej zrobiło się po updejcie do Oreo, ale nadal nie jest to płynność i funkcjonalność znana z LG czy Samsunga.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Atos napisał:

Gram na Pro i nie odczuwam kłopotów z lagiem. Ale może to być bardzo indywidualna kwestia.

 

No nie jest to indywidualna kwestia: grasz w trybie, który ma 2x mniejszy lag od tego, w którym ewentualnie grałby Red xdd. Nic dziwnego, że nie odczuwasz kłopotów. Do konsol Full HD te Sonki są takie sobie, no wywalać 4000 zł i mieć laga 2x większego jak inne telewizory nawet z włączonym upłynniaczem? Tak średnio bym powiedział, tak średnio.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Michał_K napisał:

Mimo wszystko bardzo nie przyszłościowe spojrzenie na sprawę gdy bierze się telewizor 4k na 5 lat, nie pod kątem netflixa i konsol obsługujących 4k, tylko pod kątem starej konsolki która zaraz może się spalić.


No faktycznie, lepiej brać w 2019 TV z myślą o konsoli kupowanej w 2021-2022, a do tego czasu 2-3 lata się męczyć xD. Kocham te argumenty z czekaniem i czymśtam tuż-tuż. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, _Red_ napisał:

Z tego co widzę, to byl chyba jednak ekspozycyjny.

 

No to musisz poczekać chyba na przyszły rok i nowe modele 609496492511854595.png?v=1 No i tak nas serio to chyba biorąc TV 4K warto by było pomyśleć o tej PS4 Pro jednak bo tak jak mówi Raven jakoś obrazu na tych TV jest bardzo fajna i przyzwyczajony do dobroci już cięzko się wraca do FHD. 

 

Btw 

 

https://hdtvpolska.com/telewizor-do-konsoli-do-3000-zl-top5-pazdziernik-2019/

 

 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

 

9 minut temu, _Red_ napisał:

Kupno ps4 pro i pozbycie się fata to jest jakas opcja, ale czy prosiak puszcza w kazdej grze sygnal 4K czy tylko dla tych, ktore sa pod to przygotowane?

 

Na prosiaku będziesz mieć niższego laga w każdej grze. Sygnał z konsoli idzie w 4K więc na tym soniaszu będzie niższy lag. W twoim obecnym TV masz prawdopodobnie 35ms laga, więc w full HD na slimie będziesz mieć trochę gorzej niż obecnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bawilem się chwilę tym xf9005 w sklepie. Niestety bylo tak jak czytalem w necie, tj. odpaliłem SmartTV, appkę Youtube, filmik demo 4k i wpierw klatkowal i freezował co chwilę (nie bylo to buforowanie, gdyz net dzialal szybko i zaladowal blyskawicznie ze 30 sekund materiału), potem appka sie scrashowała. W zasadzie nie dało się oglądać. Nie wiem jak netflix, nie logowalem się w sklepie. 

 

Za to ponizej stał Samsung qe55q70r i system śmigał aż miło. Doczytalem w testach, że w porównaniu do tanszego q60r ma direct led oraz local dimming, lepszy efekt i jasność HDR, ale i tak oba są doskonale przystosowane do trybu gier z minimalnym lagiem i opcjami uplynnien.

 

Także w zasadzie mam juz wybór miedzy tymi dwoma, z preferencja na q70r.

 

Dzięki za wczesniejsze opinie i porady.

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie wiem. Nic mi nie klatkuje w 2 letnim telewizorku Sony. 4K z YT, Netflix chodzi jak złoto. Po łatce do oreo chodzi wzorowo. No ale przystawiac andka do systemu LG i Samsunga to nie ma sensu. To jak gruba brzydka baba i piekna suka do ruchania. 

Edytowane przez II KoBik II
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...