Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem W605B i przestraszyłem się cloudingu, ale to co zobaczyłem na Pansie gdy zrobiło się ciemniej w pokoju przyprawiło mnie niemal o zawał serca. Zresztą, popatrzcie sami:

 

2gx4epe.jpg

 

2q8bigz.jpg

 

Oczywiście fota potęguje efekt, ale uwierzcie mi, że jest masakra i nie da się tego oglądać.

Ustawienia oczywiście nie sa rozkręcone na max, pozostały defaultowe. Podświetlenie bodaj 70/100, jasność 0 + załączone adaptacyjne podświetlenie, czyli gdy scena jest ciemna, to podświetlenie też przygasa. Bez tej opcji clouding chyba by mi już gały wypalił.

 

Może trafiłem na jakiegoś bubla, ale do Panasonica zraziłem się bardzo i raczej szerokim łukiem będę omijał te telewizory.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

To jest normalny totolotek. Albo trafisz egzemplarz wad pozbawiony, albo taki kibel jak na zamieszczonych przeze mnie fotkach.

Tak jak już wcześniej pisałem oglądałem Sony W605B i clouding miał widoczny w warunkach sklepowych. W domu w ciemniejszym pokoju pewno by było tak samo źle jak na tym Panasonicu.

 

Dlatego takie rzeczy warto kupować w sklepach typu MM, albo przed zakupem dokładnie sobie potestować konkretny egzemplarz. Można też kupić w necie i w razie co odesłać, ale mi by się nie chciało pierniczyć w przesyłki.

 

Ogółem rzecz ujmując - dzisiejsza elektronika to totalna tandeta. 

Odnośnik do komentarza

MM nie przyczepi się jak bym wymieniał tv do skutku, aż bym trafił na egzemplarz bez tej wady, oczywiscie chodzi o ten sam model? Mozna trafić na egzemplarz 'Całkowicie' pozbawiony tego typu mankamentów, czy też zawsze cos tam będzie do wypatrzenia?

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza

Zawsze coś znajdziesz. Podświetlenie LED, to największe zło jakie przytrafiło się telewizorom kiedykolwiek, więc zawsze jakiś defekt znajdziesz.

Trzeba mieć szczęście i trafić na jak najmniejszego bubla, albo olać te TV i czekać na rozwój i spadek cen technologii OLED, która zresztą pewnie też jakieś wady będzie miała (póki co podatność na wypalanie powidoków jak w starych plazmach).

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Nie polecam tego TV. Dlaczego znajdziesz kilka postów wyżej.

 

Ogólnie daruj sobie tanie telewizory 50 calowe bo to będzie szajs.

Do 2,5k znajdziesz co najwyżej dobrą 40kę. 

 

@Grez, seria W8 w rozmiarze 50 cali to jeden z lepszych wyborów. Do 50" wkładali najlepsze matryce i nie ma mowy o takiej loterii jak w mniejszych rozmiarach. Ja jak bym miał kasę na ten TV, to już by stał u mnie w pokoju :)

 

PS. w Media Marku nieopodal mojej strzechy jest 50W805B za 3400zł. Zaczynam się zastanawiać czy nie dołożyć talarów i go nie wziąć :P

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, to w jakiej odległości od tych 50 cali siedzisz?

Mi z około 2 metrów było niewygodnie grać. Łeb latał po ekranie jak kotu przed akwarium :P

Do tego każdy babol grafiki typu słaby AA był mocno widoczny.

 

Do filmów rewelka, ale gra jednak była trochę męcząca. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Celuję w Sony 48W705C ale zakup dopiero na jesieni . Nie ma 3D z czego się akurat cieszę bo to dla mnie zbędny bajer . Cena pod trzy klocki czyli tyle ile kosztował mój 32 calowiec w 2009 roku hehe . Jakby ktoś już go miał niech coś skrobnie jak sprawuje się w grach i filmach .

Odnośnik do komentarza

W 2011 kupiłem za 4900 zł Sony KDL-55EX500 dziś już ta technologia LCD jest niedostępna. Boże jaki ja zadowolony byłem i jestem z zakupu. Czytam wasze wypowiedzi to zdaje sobie sprawę jak ciężko zadowolić gracza. 

 

Gdybym miał dziś kupować TV to pi3rdolca bym dostał tyle tego gnwna jest na rynku. Ale jedno wiem na pewno, nie żałowałbym pieniędzy. A jakbym nie miał tyle ile kosztuje najtańsza znaleziona oferta to bym dozbierał, pożyczył, coś sprzedał.

 

Gram z odległości 320 cm czyli lekko ponad 3 metry. W ustawieniach obrazu sam grzebałem i znalazłem najbardziej optymalne i zadowalające.

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

Tylko ilość wydanych pieniędzy nie jest dziś wyznacznikiem jakości.

 

Dziś płaci się głównie za jakieś badziewia typu smart itd., a jakość obrazu może być równie ujowa w TV za 2, jak i za 6k pln.

 

W parze z ilością wydanej kasy może iść co najwyżej stopień wkur.wienia po nadzianiu się na mine :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...