Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo
5 minut temu, creatinfreak napisał:

Hdr to on chyba ma z tego co kojarzę. Ale imo w 2017 kupić fhd to można babci/mamie do oglądania panoramy i klanu. Gamer/geek/nerd kupi 4k hdr jak Pan Bóg przykazał.

Bzdura, ponizej 55 4k  w 99 %,to sztuka dla sztuki, zreszta profesjonalisci pisza prosto mostu ze HDR i wieksza paleta barw robi duzo wieksza roznice, i tak naprawde to jak ktos chce poczuc zmiane, to wlasnie HDR jest na pierwszym miejscu.

Sek w tym, ze w duzej czesci TV to jest tylko i wylacznie naklejka na obudowe niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
12 minut temu, Pawliko napisał:

ale hdr zrobił na mnie wrażenie w xe9005, tylko tam ta czerń była jaka była, do tego ta aura w koło jasnych obiektów na czarnym tle :/ 

pawliko xe93 ma duzo wiecej stref wygaszania niz 90 wiec moze na ten tv zwroc uwage.

hdr tez ma duzo lepszy.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

no coz, moze jakis samsung ? jest MU7000 55 za 5300 z tego co widze. HDR rozstzal od 500 do 620 czyli cos tam jest, tylko narzekaja znowu na lokalne wygaszanie, nie wiem.

Ogolnie to masz taki budzet ni pies ni wydra, bo idealnie w rozkroku pomiedzy dobrym 4k a jakims FHD.

Pamietaj, zeby oczekiwania skorygowac wielkoscia budzetu. Ja tam Ci polecam po prostu posiedziec troche na starym TV, troche dobierzesz, ceny spadna moze itp

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, aphromo napisał:

Bzdura, ponizej 55 4k  w 99 %,to sztuka dla sztuki

Ok, czy na tv 55" zobaczę różnicę pomiędzy FHD, a 4K z np. 5 metrów? Skoro się tak powołujesz na specjalistów i kreujesz na kogoś kto zna się na rzeczy to chyba wiesz, że wszystko zależy od odległości z jakiej się ogląda?

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
3 godziny temu, Square napisał:

Ok, czy na tv 55" zobaczę różnicę pomiędzy FHD, a 4K z np. 5 metrów? Skoro się tak powołujesz na specjalistów i kreujesz na kogoś kto zna się na rzeczy to chyba wiesz, że wszystko zależy od odległości z jakiej się ogląda?

Po pierwsze to na nikogo sie nie kreuje, jesli przeczytales moje posty tutaj to jest w 99% prostowanie dezinformacji, bo juz bylo ze TV ktory ma problem z kolorem czerwonym,

Barwy podstawowe – minimalne zestawy kolorów, które łączone umożliwiają uzyskanie dowolnych kolorów z podanego zakresu. W przypadku ludzi, układy te są oparte na trzech kolorach. Do addytywnego składania barw stosowanych np. w wyświetlaczach, zwykle używane są kolory czerwony, zielony i niebieski lub czerwony, żółty i niebieski. 

Podobny obraz

i tym samym kazdy czerwony element na TV psuje kontrast, z HDR 369 nit( a musi byc 350 zeby widziec roznice ) byl polecany jako jedyny wyrozniajacy sie poznizej 50 cali,  TV 4K ktore nie potrafi dobrze wyswietlic FHD z matryca RGBW,  na to wszystko wystarczy 10 minut na internecie, tak samo jak sa kalkulatory odleglosci od TV, jest formularz jaki powinno sie wypelnic na forach branzowych, kiedy sie pyta jaki TV za te pieniadze, jest tam wyrozniona odleglosc od TV, naslonecznie pomieszczenia bo od pewnego momentu OLED nic nie daje, no i co nikt sie tutaj nie rozpisuje tylko podaje cene metraz i szukaj wiatru w polu, a mimo wszystko -  jestem zadowolony z tego -  ktos tam dzieki mojej pisaninie tutaj nie kupil TV z gorszymi parametrami pewnie nie raz i dwa niz na TV jaki ma do tej pory, jasne moglbym mowic kup se TV za 24 K i problem z glowy albo szukaj se na necie, to tez jest opcja ktora rozwazam, bo czesto i gesto musze ostro trenowac znajomosc jezykow obcych bo po polsku jest tylko marketingowy belkot " idealny obraz, HDR zwala z nog " a pozniej widzisz ze ekipa z Francji pisze takie rzeczy ze az masz ochote sadem straszyc.

 

Nie, od 5 metrow nie zobaczysz roznicy, przecietny polski salon to jest 30-35 m2 i tym sie kieruje. Jesli chcesz mnie czegos uczyc to zapraszam, bo uwielbiam konstruktywna krytyke, ale pamietaj, zeby mierzyc sily na zamiary.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Tak sprawdzilem, 4K ponizej 55 cali nie ma sensu w wiekszosci polskich domow, w duzej czesci efekt jest marginalny, i tylko tyle mam na ten temat do dodania, bo nawet jesli kto ma zamiar bawic sie w jakis nitpicking " a ja mieszkam w kawalerce i co teras ?" albo "  zawsze podsuwam krzeselko pod TV i CO TERAS !?!?!? "

Oglądanie telewizji: jaka odległość od telewizora?

Nowoczesne telewizory LCD i plazmowe sprawiają, że można oglądać telewizję z bliższej odległości niż w przypadku tradycyjnych odbiorników kineskopowych. Jednak nie należy przesadzać. Zbyt mały dystans nie jest dobry dla oczu. Właściwa odległość od ekranu uzależniona jest od rodzaju telewizora - czy to LCD, czy plazma, czy obraz jest nadawany w rozdzielczości HD, czy standardowej (filmy w HD można oglądać, siedząc dwukrotnie bliżej odbiornika). Generalna zasada jest taka, że odległość powinna być nie mniejsza niż dwukrotność (dokładnie 1,87) szerokości ekranu, ale nie większa niż jej pięciokrotność. Czyli przy przekątnej ekranu 43 cale najlepiej usiąść w odległości 2-5 m od ekranu.



http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/zrelaksuj-sie/ogladanie-telewizji-powoduje-otylosc-i-meczy-mozg-czy-ogladanie-telewi_40917.html

 

 

 

  to ja co najwyzej odpisze, ze nie warto, bo oczy masz jedne, i nie warto po prostu.

 

Znowu bedzie ze sie woze jak jakis alfons czy cos, ale pozwole sobie w tym miejscu poinformowac, ze moim slabym punktem jest wytykanie jakoby podawania nieprawdziwych/nierzetelnych informacji, zwlaszcza jezeli rozmawiamy o pieniadzach, i tez mi sie nie podoba fakt ze piszac tutaj swiadomie wystawiam sie na ataki, uzytkownikow ktorzy nie do konca wiedza o czym pisza, ja znam budowe ludzkiego oka, metry i katy,  uwierz mi, coz, juz niedlugo bedzie z mojej strony tylko cisza, i spokoj. 

 

Na sam koniec rada ode mnie, ze kupno TV to nie jest kupno lodowki ze kazda niewazne jaka jak dziala to schlodzi, jest cala masa szajsu ktorego trzeba sie  wystrzegac i naprawde warto te 10 min posiedziec, zwlaszcza jezeli niedawno polscy konsumenci byli w czolowce badania na najbardziej swiadomych europejskich konsumentow.

Edytowane przez aphromo
na do widzenia
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
2 godziny temu, Ins napisał:

Ja siedzę prawie 3 metry od 55" i by w pełni zobaczyć na co stać gry w natywnym 4K muszę siadać bliżej. Upierdliwe to jest dlatego na milion procent mój następny TV to będzie OLED 65" :)

Zadne upierdliwe, po prostu za maly TV.

40 cali to tyle samo, co 101,6 centymetra. Telewizory o tej przekątnej wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD. Aby na pewno przekonać się o jego wysokiej jakości, musimy oglądać go z odległości 1,68 metra.

55-calowy telewizor 4K posiada ekran o przekątnej 139,7 centymetra, na który powinniśmy patrzeć z odległości od 1,16 do 2,31 metra.

Przekątna 60-calowego ekranu wynosi 152,4 centrymetra. Obraz, który jest wyświetlany w rozdzielczości 4K przez telewizor 60 cali powinien być przez nas oglądany z odległości od 1,26 do 2,52 metra.

Edytowane przez aphromo
teraz radzcie sobie juz sami ;)
Odnośnik do komentarza

No ja ogolnie mialem jakis czas temu problem z LG Oled B6, mialem powidoki i ciemne smugi w wielu miejscach na ekranie, byly one widoczne na poszczegolnych kolorach tj. czerwony, rozowy, czy zolty. Na kochanym PPE ktos nawet niedawno opisywal ten problem w artykule. Wydymali mnie bez mydla, bo dostalem tv z wystawki, wiec sie nie dziwie ze mial takie przypadlosci, jak caly dzien wyswietlali na nim reklamy, wiec tez mialem uraze do oledow.

Ale wymienili mi za doplata 1000 koron (mieszkam w Norwegii) b6 na C7 (!) i... oszalalem. Dostalem nowke z magazynu i jakosc obrazu po prostu miazdzy.

Jezeli ktos chce kupowac tv to albo niech bierze jakiegos sprawdzonego lcd za 2-3 tys jezeli nie ma kasy, albo zacisnac zeby i zbierac na oleda, bo najgorzej kupic jest cos posrednio za 5k powiedzmy (bo na lg premium trzeba szykowac z 8 tys, nie ma co sie oszukiwac). Moze i brzmi glupio, ale kazdy sie przekona ze jest w tym troche racji, jak pogra na oledzie, cos niesamowitego.

 

Odnośnik do komentarza

lol, dosłownie dwie godziny temu doszedłem do podobnego wniosku i jak będę brał to właśnie c7 Uznałem, żę jak mam wydać 5,5 kafla na leda który ma problem powidokami na ciemnym tle, to może lepiej dołożyć 2k i i wziąć oleda. Część na raty, w mm jest 60 rat, to jak wpłacę trochę gotówki to resztę w ratach około 50zl na miecha, nawet nie odczuje, a przeskok będzie olbrzymi. 

Pamiętam, że parę osób kupiło już oledy, jak wrażenia po pół roku, mocno się przepalają duszki itp?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy spłacanie telewizora przez 5 lat jest dobrym pomysłem. Taki okres rat na sprzęt elektroniczny wydaje mi się strasznie długi i kojarzy mi się bardziej z samochodem. Jak masz spłacać 3000 w 60 ratach, może lepiej poczekać jeszcze chwilę na wyprzedaże tegorocznych modeli lub w ogóle jednak nie iść jeszcze w OLEDA?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...