Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak ten Android TV będzie działał za parę lat. Czy jakoś go jeszcze ustabilizują, czy zacznie się stałe pogorszenie sytuacji. Wiadomo w końcu, że smartfony mają jako tako działać 2-3 lata, a potem większość ludzi je wymieni, natomiast w TV ten okres powinien być znacznie dłuższy.

 

Cytat

poje.bane czasy pudełka za parę tyś złotych a problemy jak u blacharzy i czekanie na updaty/sterowniki

Żeby mi Android Auto działał, czekałem 4 miesiące na update... nowego samochodu.

Odnośnik do komentarza

Mnie też ten OLED teraz cholernie kusi. Jak uda mi się raty dostać to raczej nie ma się co zastanawiać, dla mnie TV to sprzęt na 5-10 lat. W takiej perspektywie czasu te 2-3k zł więcej nie robi dużej różnicy.

 

No i z tym Androidem to ja nie wiem, ale na przestrzeni lat lepiej nie będzie. Aplikacje będą coraz cięższe a update'ów do systemu już nie będzie. To nawet i dobrze, bo kolejne wersje systemu i tak z czasem robią się też coraz bardziej wymagające. IMO to jest jakaś patologia, żeby się zastanawiać ile GB RAM ma mój telewizor xD. Gdyby była opcja brania bez tych wszystkich systemów/smart tv i innych gów,ien, to brałbym bez namysłu. Ja chcę tylko dostroić ustawienia obrazu i wybrać które wejście HDMI ma być aktywne, wszystko inne mi ogarniają konsole i PC, mogę też mieć Apple TV czy jakieś sticki z Androidem/Windowsem za grosze. Przy takim podejściu mogę kupić kolejny stick za 3 lata i nie męczyć się z telewizorem, który wiecznie już będzie miał słabe bebechy i coraz bardziej zamulony system. Meh, znaleźli sobie sposób na obrzydzanie teoretycznie świetnego produktu, który mógłby służyć lata. Mój prawie 10-letni już Samsung do teraz działa tak jak działał, obraz wyświetla. Jak kupię nowy odbiornik to stary stanie w drugim pokoju i nadal normalnie będzie służyć.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
4 godziny temu, raven_raven napisał:

Mnie też ten OLED teraz cholernie kusi. Jak uda mi się raty dostać to raczej nie ma się co zastanawiać, dla mnie TV to sprzęt na 5-10 lat. W takiej perspektywie czasu te 2-3k zł więcej nie robi dużej różnicy.

 

Jak to mowia kupuj albo tanio albo porzadnie, ja swoj TV dokupilem do wymiany mebloscianki w pokoju, zjednoczona rodzina stanowczo zazadala co najmniej 65 :D

Poczekaj na promki i bierz Oleda jesli tak traktujesz inwestycje w TV.

Bo tak to za 2 3 lata bedziesz narzekal ze TV slaby i ehh co tu robic  itp

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Jeszcze gwoli wyjaśnienia - oledy lg z 2017 roku od B do W maja ta sama matrycę i procesor odpowiedzialny za obraz. Droższe modele maja inny wygląd/wbudowany soundbar bądź są mała rewolucja jak model W zresztą sprawdźcie sami na yt.
Ostatnio grałem w pacz psy na oledzie w "biednym" full HD, a następnie na LCD i różnica widoczna gołym okiem. Niby tylko prawdziwa czerń a jak wiele zmienia. Nieskończony kontrast sprawia że momentami zwykle materiały wyglądają jakby miały hdr.

Odnośnik do komentarza

Co do systemu w tv. Moi rodzice mają 3 letni tv z androidem. Od roku znacznie się pogorszyło i laguje przy wejściu netflix-> cyfra. Czasem netflix się zawiesza i trzeba tv resetować (LG). Może mają pecha nie wiem. Sam mam Tizena i po prostu system pisany pod tv to bajka. Niebo a ziemia. Kolega ma nowego soniacza i porównywałem w weekend będąc u niego. Wszystko działa jakby wolniej. Przeskok z netflixa na amazon prime czy na satelite z małym lagiem. Pewnie bym tego nie zauważył gdyby tizen mnie nie rozpieścił.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Moldar napisał:

Panowie jak to jest, chciałbym przetestować sony xe93. Muszę się jakoś umawiać w marketach, czy wystarczy że przyjdę z własną konsolą kiedy chce i mi podłączą?

Nie robią problemu.

Ja byłem zarówno w MM jak i  ME a najlepiej to idź sobie do Centrum Sony.  Ja u nich ostatnio siedziałem z godzine i sobie testowalem A1, Zd9, Xe93, Xe90.

Odnośnik do komentarza
Jeszcze co do wypalania się oledów - widzieliście może ten wpis: https://www.ppe.pl/blog/28477/8967/oled-do-hardcorowego-grania-tak-czy-nie-ma-mowy.html ? Mnie mocno zniechęcił do inwestowania w taki telewizor. Seria 7 LG jest chyba jeszcze za krótko, żeby definitywnie stwierdzić, czy ten problem został wyeliminowany?
Na rtings puszczają ten sam obraz 24/7 na lg B7. Wypaliło się coś po 9 tygodniach takiego używania, więc normalnie grając nie jesteś w stanie tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Bielik no ja zrobilem odwrotnie ( wiekszy TV, ale z gorszymi parametrami ), ale rozumiem decyzje.

14 godzin temu, kristoff_mk napisał:

będę zadowolony. Czuję to.

Przesiedasz sie z pewnie jak wszyscy z tredowatego IPS FHD 30 na nowke sztuke OLED z gornej polki pewnie 55 co najmniej, roznica bedzie jak PS2 vs PS4 Pro xd

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

raven, jak sie przesiadasz to i tak bedziesz miec kosmos roznice, wierz mi :) Kontrast, nasycenie barw, odwzrowonia kolorow, input lag, to wszystko jest inna galaktyka jesli masz tv +_2010.

Wiadomix, HDR i inne szmery sa fajne, taka nasza natura ze zawsze chcemy wiecej, ale sama wielkosc jak sobie kupisz taki ( sprawdziles, czy wejdzie do mieszkania ? xd )

mimo wszystko polecilbym Oled, jesli rzecz jasna fundusze pozwola, jesli cos sie komus wypalilo po 9 TYGODNIACH swiecenia non stop, to chyba nie ma tragedii :)

Z tego piszesz, ze inwestycja na lata, to absolutnie polecam zaszalec :D

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
1 minutę temu, Kyokushinman napisał:

Ok dzięki.

Pytałem bo coś mi nie grało z tymi gorzej wyglądającymi grami 1080p itd. na tv 4k. 

Wygladaja gorzej, po prostu wszystko jest b. duze i kazde niedociagniecie na ktore normalnie nie zwrocilbym uwagi jest doskonale widoczne.

Jesli to wina mojego TV, no coz, bywa. Po prostu przekazuje co widze na ekranie.

Odnośnik do komentarza

aphromo no ale gościu na blogu pisał, że po prostu dużo grał. On nie wyświetlał jakiegoś obrazu non-stop przez 9 tygodni Ja nie gram pewnie nawet połowy tego co on, ale jeśli za 3-4 lata mam mieć kaszanę na matrycy i jakieś powidoki to trochę słabo. Będzie mnie to bardziej irytowało niż ta czarna czerń cieszyła chyba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...