Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że warto tylko pamiętaj o jednym, jeżeli go kupisz to już nigdy nie będziesz mógł wrócić do elcedeków choćby nie wiem ile nitów miały :)


PS. Poczekaj te dwa/trzy dni. Cholera wie jakie promocje się pojawią.

 

 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sony to Android, a więc odpada. Sam model z tego co się orientowałem by mi odpowiadał (zaryzykuję i wezmę OLED, zobaczymy jak z tym wypalaniem będzie za parę lat). Zastanawiam się po prostu czy to dobra cena jak za ten konkretny sprzęt.

@Ins to jest zamówienie przez neta i realizacja ma zająć 10-11 dni, więc gdyby trafiło się nie wiadomo co to mógłbym jeszcze się z tego wycofać myślę.

Odnośnik do komentarza

Panowie przyjaciel szuka dobrego  tv full HD, nie zależy mu na 4k i hdr. Przede wszystkim do filmów, sportu (czyli 120Hz najlepiej) i tv. Polecilbym mu Sony w8, bo sam miałem swego czasu i byłem bardzo zadowolony. Niestety już raczej nieosiągalny, stąd moje pytanie czy orientujecie się czy jest coś podobnego lub lepszego w jakości obrazu? Kwota do 4.000pln.

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

@Bielik byłem w markecie i wszystkie mi gały wybałuszały :P. Ja mam prawie 10-letni LCD Samsunga ze średniej półki, 32-calowy Full HD. Nawet Samsung MU7000 mi uginał kolana. Ten OLED to już w ogóle, był jakiś obraz z Las Vegas, gdzie niebo było czarne a na dole kolorowe miasto. Jak to się fantastycznie odcinało, jaka ta czerń była czarna to głowa mała. Ze sklepami tylko jest ten problem, że jest tam bardzo jasno i odbiorniki pewnie mają niezbyt optymalne ustawienia. Więc patrzenie na te TV daje jakiś ogląd, ale nie da się tak raczej wyrobić sobie ostatecznej opinii.

TV zakupiony. Jak sprawdzałem ten sam model chwilę później to już był w bazowej cenie, więc albo kupiłem ostatnią promocyjną sztukę albo rzutem na taśmę zdążyłem. Teraz tylko czekać, niestety jakieś 10 dni roboczych przewidywany czas dostawy.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, mlody23 napisał:

Panowie przyjaciel szuka dobrego  tv full HD, nie zależy mu na 4k i hdr. Przede wszystkim do filmów, sportu (czyli 120Hz najlepiej) i tv. Polecilbym mu Sony w8, bo sam miałem swego czasu i byłem bardzo zadowolony. Niestety już raczej nieosiągalny, stąd moje pytanie czy orientujecie się czy jest coś podobnego lub lepszego w jakości obrazu? Kwota do 4.000pln.

 

Osobiście uważam że w tym momencie już szkoda tyle kasy na fullhd

Odnośnik do komentarza
[mention=34519]Bielik[/mention] byłem w markecie i wszystkie mi gały wybałuszały :P. Ja mam prawie 10-letni LCD Samsunga ze średniej półki, 32-calowy Full HD. Nawet Samsung MU7000 mi uginał kolana. Ten OLED to już w ogóle, był jakiś obraz z Las Vegas, gdzie niebo było czarne a na dole kolorowe miasto. Jak to się fantastycznie odcinało, jaka ta czerń była czarna to głowa mała. Ze sklepami tylko jest ten problem, że jest tam bardzo jasno i odbiorniki pewnie mają niezbyt optymalne ustawienia. Więc patrzenie na te TV daje jakiś ogląd, ale nie da się tak raczej wyrobić sobie ostatecznej opinii.
TV zakupiony. Jak sprawdzałem ten sam model chwilę później to już był w bazowej cenie, więc albo kupiłem ostatnią promocyjną sztukę albo rzutem na taśmę zdążyłem. Teraz tylko czekać, niestety jakieś 10 dni roboczych przewidywany czas dostawy.
Dobry wybór, ten tv jest wybitnie dobry do grania w gierki dla dzieci. Do tego 3 miesiące netflixa gratis od LG i żyjesz jak król
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, SG1-ZIELU napisał:

 

Osobiście uważam że w tym momencie już szkoda tyle kasy na fullhd

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-49we750.bhtml

sony-kdl-49we750,18677991073_7.jpg

Ten model był już tu podsuwany przez kogoś parę stron temu. Myślę że dobra opcja jeżeli chodzi o FullHD.

 

Post do kolegi @mlody23, miał być podwójny cytat, ale nie ogarniam ;p

Edytowane przez ajakssx
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, ajakssx napisał:

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-49we750.bhtml

sony-kdl-49we750,18677991073_7.jpg

Ten model był już tu podsuwany przez kogoś parę stron temu. Myślę że dobra opcja jeżeli chodzi o FullHD.

 

Post do kolegi @mlody23, miał być podwójny cytat, ale nie ogarniam ;p

Tylko to nie jest 120Hz jak chce kupujący, i tu pojawia się problem czy da się kupić nówkę tv FHD ze 120 Hz matrycą

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak Zielu napisał, ten tv nie ma 120Hz. Widzę na stronie MM że jest Samsung Mu7000 49" za 3799 tylko nie wiem jakie ma odświeżanie. Na hdtv polska jest test i jest info ze 120Hz a na ratings info ze 60Hz. No i pytanie jak z tymi Samsungami jeśli chodzi o wykonanie bo w poprzednim roku podobno problemy z odklejajaca ramką były. Ktoś może używa i podpowie? 

Odnośnik do komentarza

Jak dobrze mnie pamięć nie myli to 55 cali na pewno ma 120 HZ matrycę ten 49 chyba w końcu nie wiadomo i samemu trzeba sprawdzać.

3 minuty temu, Pawliko napisał:

Panowie, bije się z myślami. Sony XE9005, Panas EX780 czy Samsung MU7000?

Zależy o jakiej wielkości mówimy jeśli powyżej 50 cali to chyba sony odpada bo cena rośnie dość szybko w górę

Odnośnik do komentarza

myślałem o rozmiarze 50, góra 55 cali. Sony wiadomo, że ma lepszy HDR, ale trochę boje się androida, za rok, dwa może ostro przymulić. Bardzo kusi mnie Panas bo jest o prawie tysiąc tańszy, a ponoć jakość obrazu jest porównywalna, to samo czerń, jedynie to jasność HDR dużo wyższa. Oglądam też dużo piłki, a czytałem, że Sony niby ma 120hz ale Panas też i ma bardziej płynny obraz. 

Odnośnik do komentarza

Ja z tej półki byłem zdecydowany na MU7000. Dla mnie Android w telewizorze to jest totalnie no-go, nieważne jak dobry obraz miałby TV mieć. Wysypywanie się aplikacji w telewizorze, jojczenie na brak RAM-u/słaby procek w (pipi)anym telewizorze, czekanie na aktualizacje? Fuck no.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...