Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Faka napisał:

Jednak lepiej jest kogoś czytać, kto siedzi obeznany w telewizorach i wychodzi w końcu, że ten samsungowy ficzer mf do gier to jest gunwo.

 

 

Nie, nie jest, ale też nie gram na maksymalnym, bo w tedy jest gorzej. Jak często pisałem, zależy od gry, w wyścigach jak driveclub czy forza horizon sprawdza  się świetnie.

 

@mushabelly

Jak już wielokrotnie pisałem, zależy od gry, najgorzej wyglądało destiny, w wyścigach za to sprawdza się super, artefakty głównie na radarze i liczniku, bardzo mało widoczne, a przynajmniej mi nie przeszkadzają.

 

Osobiście gram ciągle z włączonym upłynniaczem na 6/10. Input lag wzrasta ponoć do 21ms czyli mniej bądź tyle samo co u konkurencji bez upłynniacza.

 

Edytowane przez Moldar
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@mushabelly

Upłynniacze najlepiej działają na tv marki Sony. Dzięki nim masz odczuwalną dwukrotnie większa plynność w grach 30fps oraz zdecydowanie ostrzejszy obraz w ruchu. Co prawda przez zastosowanie upłynniacza zwiększa się lag, ale nikt tutaj nie jest raczej profesjonalnym graczem esportowym aby komuś przeszkadzały mikro opóznienia. W zamian za to otrzymasz bardzo płynny, ostry i stabilny obraz.

Edytowane przez King Arthur
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Belusia3d napisał:

5316677400_1326980696.jpgJa jednak po dłuższym namyśleniu prawie podjąłem decyzje o pozbyciu się 55” Oleda na korzyść 65” LCD ( Sony lub jakiś qled)

Za bardzo irytuje mnie wielkość tego TV( może dlatego , że mój pokój ma około 100m, sam nie wiem )

Chociaz za każdym razem jak odpalam coś w wysokiej rozdzielczości to szczękę zbieram z podłogi i jak sobiee pomyśle , że LCD jest szary i ma gorszy kontrast to mnie ch** strzela.

Jak sądzicie ? Generalnie jak usiądę przy PC lub na  innej kanapie to się robi z 3-4 metry odległości od TV.

Zostaje oglądanie z 1,8 na wprost :)

Wymienilibyscie ?

Może gdybym go powiesił trochę niżej , optycznie powiększyłby się ;D

Malibu siostra słuchała jak coś haha.

 

Nie no na taką odległość zdecydowanie szedłbym w 65 albo 75 cali LCD. Nie rozumiem tylko czemu rzutnika nie kupisz. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, easye napisał:

W Destiny już ktoś pisal, ze sie grac nie da - nawet na najniższych ustawieniach, z wylacznym freesynciem,  ale włączyłem także nowego Assasina i przy maksymalnym upłynniaczu obraz przy obracaniu kamery mazał sie niemiłosiernie. Artefakty rzeczywiście nie byly az tak widoczne, ale calosc jak dla mnie prezentowala sie tak slabo, ze w życiu bym nie wybierał telewizora przez pryzmat MF w trybie gry...

 

Fajnie, że ktoś to w końcu napisał. Trochę jakbym czekał na potwierdzenie swoich obaw wyczekując konkretnych opinii, no ale no. Miałem obawy, że tak się dzieje i ktoś to potwierdził w końcu. Pewnie w wolniejszych grach sprawdza się całkiem całkiem, no i mimo wszystko upłynniacz z lagiem na poziomie 20ms to spore osiągnięcie, ale pewnych rzeczy ta technologia nie przeskoczy chyba.

11 godzin temu, balon napisał:

Przecież ta generacja konsol jest najbardziej płynna od kilku wstecz. Weź ty może zmień forum na jakieś CD ACTION. Będzie chyba z korzyścią dla wszystkich. 

 

Że niby czego ma to dowodzić O_o. Jak dobrze gry by nie trzymały 30fps, tak nadal jest to tylko 30fps. No chyba nie powiesz mi, że nie widzisz różnicy między 30fps a 60fps. Dla mnie motion flow/upłynniacz nie ma na celu wygładzać nierówny framerate (od tego jest VRR), upłynniacz ma robić z 30fps 60fps.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mushabelly napisał:

Jak to jest z tym upłynniaczem? Gdzie nie czytam recenzji, opinii to się pozytywnie wypowiadają. Mógłby jeszcze ktoś się wypowiedzieć?

 

Pozytywnie się o tym wypowiadają ludzie, którym nie przeszkadza lag na poziomie 80ms xddd i jeszcze polecają innym te bajery do grania. Możesz śmiało 90% takich opinii wyrzucić do śmieci. Ta implementacja w Samsungu dopiero ma sens, bo nie zwiększa laga o 400% w porównaniu do dedykowanego trybu gry. W innym przypadku granie z lagiem na poziomie 80ms jest po prostu obiektywnie słabe. No a czy artefakty i efekt jaki do daje Ci odpowiadają, to już coś, co musisz sam stwierdzić. Ja jak włączałem upłynniacz już nawet z myślą, że pogram 30 minut bez zwracania uwagi na zamulone sterowanie, to i tak po 5 minutach dawałem sobie spokój bo skakanie z 60fps na 30fps przy bardziej ruchliwych scenach i artefakty mnie drażniły. Pewnie między telewizorami są lekkie różnice, bo każdy ma swój algorytm interpolacji, ale nikt mi nie wmówi, że TV Sony czy jakiekolwiek tam są wychwalane potrafią robić coś z niczego i nie zakrztuszą się przy dynamicznych scenach, gdzie każda klatka znacznie się różni od poprzedniej.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, raven_raven napisał:
11 godzin temu, balon napisał:

Przecież ta generacja konsol jest najbardziej płynna od kilku wstecz. Weź ty może zmień forum na jakieś CD ACTION. Będzie chyba z korzyścią dla wszystkich. 

 

Że niby czego ma to dowodzić O_o. Jak dobrze gry by nie trzymały 30fps, tak nadal jest to tylko 30fps. No chyba nie powiesz mi, że nie widzisz różnicy między 30fps a 60fps. Dla mnie motion flow/upłynniacz nie ma na celu wygładzać nierówny framerate (od tego jest VRR), upłynniacz ma robić z 30fps 60fps.

 

No tego ma dowodzić, że np w moim przypadku gra mi się najbardziej płynnie od kilku generacji i jak przy PS2 nie potrzebowałem TV z upłynniaczami czy PC do komfortowego grania, to tym bardziej w tej generacji. Nie wiem ale gierki w jakie gram chodzą praktycznie zawsze płynnie, może jestem mało wybredny, może nie gram w fps i inne multi pozycje, które wymagają mega płynności?. Co do upłynniaczy to nie trawię ich w żadnej formie jeżeli chodzi o gierki i zawsze wyłączam.

 

p.s. tak jestem tym gościem któremu nie przeszkadzały klatki na premierę SotC czy GTAIV...

p.s.1 co do 30/60 klatek to oczywiście, że widzę różnicę ale w większości gierek singlowych jak jest dość płynne 30 k/s i nie zobaczę jak to działa w 60 k/s to dla mnie zero problomo. Chociaż np moje ukochane NBA 2k zawsze w betonowych 60k/s

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No dobrze, nie przeczę, że tak nie jest. Faktycznie ta generacja jeśli chodzi o trzymanie docelowego framerate'u jest całkiem solidna. Ale jeśli celem jest 30fps, to powtórzę, nadal jest to tylko 30fps. Upłynniacz nie służy do wygładzania niestałego framerate'u (chociaż jego działanie też tym skutkuje), jego celem jest robienie 60fps, szczególnie z produkcji, które celują o połowę niżej.

Odnośnik do komentarza

No nie miałem okazji przetestować Drivecluba, skolei nie przyszło mi do glowy, by włączać upłynniacz w PESIe, w grze, ktora chodzi idealnie w 60 klatkach na Pro (i nie tylko chyba). Nie pamiętam jak było w demie, ale z kolei mialem wrazenie, ze z wyłączonymi wszystkimi opcjami murawa lekko pulsowała, nie mam pojęcia z czego to wynika, na pewno na Panasonicu i LG tego nie widziałem. Tak jak pisze Raven i Moldar, pewnie sa gry, w których działa to całkiem spoko, bawiłem sie telewizorem krotko - okolo 2h i podalem wiecej minusow, niz możecie przeczytać w wiekszosco recenzji w sieci. Ogolnie jakosc obrazu nadal jest przepaścia wzgledem o wiele drozszego Oleda, no ale wiadomo tu decyduje czesto cena. Nie oczekiwałem tez tej samej jakości - po prostu lekko się zawiodłem po tych wszystkich ochach i achach na sieci. Ogólnie NU8000 jest wartym swojej ceny średniej klasy telewizorem.

 

Do wyrobienia sobie ostatecznej opinii (do poki nie pojawia sie pierwsze microledy) brakuje mi jeszcze domowego porównania z najlepszymi telewizorami LCD - ZD9, DX 900, chcialbym zobaczyc w ciemnym pomieszczeniu te 600 stref wygaszania, bo na sieci standardowo mozna trafić na bardo rozne porownania.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Mega wkurzające jest jeszcze fakt, ze marki nagle przestają wspierać niektóre kodeki dzwieku. Mialem Panasonica, gdzie tez bylo to samo i była to jedna z najbardziej wkurzających rzeczy w Smart TV. Nie ma nic gorszego niz podłączenie dysku z filmami, w których na połowie nie działa dźwięk. W Pansonicu dochodzil do tego jeszcze najgorszy system, jaki przyszło mi użytkować na telewizorach, zacinające sie większe pliki itp., ale jak ktoś planuję ogladać sporo filmów z sieci i nie chce kupować żadnego dodatkowego urządzenia, a po prostu podłączyć dysk pod USB to też musi się mocno zastanowić czy wybierać te 2 firmy.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Najlepszy w tym momencie upłynniacz ma flagowy model Samsunga QLED Q9FE, ma tryb motion + w trybie game, przy 4K i HDR to input na poziomie 20ms.

ogolnie bije większość oledów, a to wciąż LCD :)

Technologia fald i strefy robią swoje nawet w LCD.

do poczytania :

https://hdtvpolska.com/samsung-q9-2018-test-flagowego-qled-lcd-z-technologia-direct-led/

Najlepszy w tym momencie upłynniacz ma flagowy model Samsunga QLED Q9FE, ma tryb motion + w trybie game, przy 4K i HDR to input na poziomie 20ms.

ogolnie bije większość oledów, a to wciąż LCD :)

Technologia fald i strefy robią swoje nawet w LCD.

do poczytania :

https://hdtvpolska.com/samsung-q9-2018-test-flagowego-qled-lcd-z-technologia-direct-led/

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Moldar napisał:

Yep, upłynniacz nie jest do każdej gry, choć osobiście wyłączam go rzadko, szkoda, że tego driveclub właśnie nie sprawdziłeś, bo to całkowicie inna gra w tedy. Ehh dalej żałuję, że nie zrobili łatki dla pro :(

Fakt z upłynniaczem nie pogra we wszystko, ale dotyczy jak dla mnie tylko gier rytmicznych. Z drugiej strony nie porównujcie upłynniaczy w obrębach danych marek tv bo różnica na takim tv Sony vs Samsung to niebo i ziemnia na korzyść tego pierwszego. W samsungach obraz rwie i sie rozmazuje jeszcze bardziej z upłynniaczem jak bez niego. 

Odnośnik do komentarza

Mówiłem to już, ale chyba trzeba to powtarzać co jakiś czas: osoby na serio polecające granie z upłynniaczem dającym 80ms IL powinny dostawać warna z miejsca i blokadę na ten temat.


Nie ma żadnego porównywania upłynniaczy między Sony a Samsungiem, bo na Sony nikt normalny nie będzie grać z kosmicznym lagiem. Na Samsungu można, bo fajniutko to ogarnęli, że IL jest taki mały. I to jest jedyna opcja, którą pod kątem grania można brać pod uwagę.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...