Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, mario10 napisał:

No i jak tam panie wrażenia po zakupie?

Miałem coś napisać, ale ciągle nie było czasu.

Po pierwsze dziękuję wszystkim tym, którzy doradzili mi tutaj, żebym poszedł w 65 cali. Myślę, że gdybym zdecydował się na 55 to bym żałował, bo faktycznie ten telewizor po paru tygodniach użytkowania wcale nie wydaje mi się duży. 

 

Wracając do meritum, jest to dla mnie ogromny przeskok, bo wcześniej grałem na 32" Samsungu Full HD, którego kupiłem jeszcze w czasach PS3. 

 

Po tych paru tygodniach użytkowania muszę stwierdzić, że jestem zadowolony z zakupu. Podoba mi się to, że w ogóle nie trzeba bawić się ustawieniami w grach, bo domyślne ustawienia pod konsolę mnie zadowalają i nie widzę potrzeby, żeby cokolwiek ruszać :)  

Jakość obrazu jest bardzo dobra, kolory żywe, niski input lag pozwala na komfortowe granie w gierki.

Jak na LED ma niezłe czernie, chociaż czasem w niektórych ciemnych scenach widać "rozświetlenia". 

Na plus też cały ten system Google TV - mnóstwo przydatnych aplikacji i funkcji. Telewizor wszystko robi szybko i z niczym nie ma problemów. 

Nieźle radzi sobie też z treściami w niższej rozdzielczości, bo obraz nie kłuje w oczy :)

Z wad irytuje mnie brak podświetlenia w pilocie - wydaję mi się, że to powinien być standard.

Nie do końca jestem też przekonany do tych nóżek, niby jest stabilnie, ale telewizor się na nich lekko chwieje, na szczęście nie zauważyłem zainteresowania ze strony dziecka, więc pewnie już tak zostanie. 

 

Ogólnie jak ktoś się zastanawia nad telewizorem LED to ten X90J to naprawdę dobry wybór. 

IMG_9073.jpg

Edytowane przez Zajcik
  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, mario10 napisał:

Dzięki za info :)  To chyba obok C1 najczęściej polecany telewizor do gier i codziennego użytkowania.

W tej cenie chyba trudno o coś ciekawszego jeśli chodzi o LEDy. Jestem ciekaw jak X90J wypada w bezpośrednim porównaniu z C1, być może w przyszłości kupię sobie jakieś 48/55 cali do sypialni :) 
 

Odnośnik do komentarza

Jak nie mają sensu ? Oled prócz czerń i kontrastu, kąty widzenia reszta takie coś jak przyciemnianie przy jasnych białych wyświetlanych elementach obraz zwyczajnie "matowieje " jakbyś rajstope na ekran założył a to dzięki funkcjom ochronnym czy działania ABL, którego nie można wyłączyć a to już mało kto o tym tutaj wspomina a to jest widoczne za każdym razem tylko zaraz po włączeniu Oled pięknie świeci a zostaw na parę minut na pauzie czy jakiekolwiek statyczne elementy to się zdziwisz. I i tak na dobrą sprawę jeśli miałbym ponowne wybierać nie kupiłbym Oleda.

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że tutaj trzeba wziąć pod uwagę, że jednak led jest bardziej uniwersalnym telewizorem nie tylko do grania ale i codziennego użytkowania i pewnym kompromisem. Jak bym miał pieczarę gracza to kupiłbym C1, ale do salonu chyba jednak Sonkę bym wziął. Kumpel co ma C1 nie narzeka też na codzienne użytkowanie, ale przy większym naświetleniu pomieszczenia jednak C1 wydaje mi się średni. Wziąć pod uwagę należy, że teraz o 16 mamy ciemno na zewnątrz w lecie może to być bardziej widoczne.
Ale jedne i drugie telewizory mają swoich zwolenników i na pewno każdy z takich będzie zadowolony.

Oldboy jednak większość jak przesiądzie się na oleda to nie chce wracać do lcd :)

Odnośnik do komentarza

Mi w oledzie przeszkadzały odbicia i kiepsko się gra w jasnych pomieszczeniach a u mnie okno w sypialni czy salonie to jakieś 70% ściany a nie będę robił z mieszkania ciemnicy za każdym razem jak chce grać a tak obraz super ale zwróciłem jeszcze w ten sam dzień. Jakoś mi umknęły te wady a tutaj w temacie w sumie nikt nie wspomniał a to jest naprawdę duża różnica na żywo. Do salonu zgarnąłem X90j 75 cali a początkowo do sypialni LG C1 48 którego wymieniłem na X90J 55 który jednak jest tam trochę za duży ale nie bardzo miałem alternatywę a chciałem już mieć nowy i nie czekać bo się trochę przypaliłem na nowy TV. 

Odnośnik do komentarza

Też pytałem o to swego czasu i wyszło że oled = projektor ciemna czerń w ciemni a w dzień telewizor zamienia się w lustro . Do tego dla fanów sportu brak apki canal+ wyklucza telewizory lg no chyba że coś się w tej kwestii zmieniło bo wiem że samsungi już ją dostały . Gram od rana do nocy ze względu na charakter pracy i wybór miałem ułatwiony .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, mario10 napisał:

Ale z tych Sony jesteś zadowolony jako gracz i w codziennym użytkowaniu?

 

 

Szczerze mówiąc nie jestem znawcą tematu, więc jako laik - tak bardzo! Dlatego też wybierałem głównie między dwoma polecanymi TV do grania czyli bravia X90J i Oled od LG aby się nie doktoryzować. Dlatego też mi umknęła stosunkowo słaba jasność OLEDów, każdy się zachwycał czernią to też poszedłem tym tropem. A tutaj aż tak ogromnej różnicy nie ma a w jasności jest. 

 

Obraz FHD też dużo lepiej się skaluje niż na moim monitorze pod gierki 1440P. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Szczerze mówiąc nie jestem znawcą tematu, więc jako laik - tak bardzo! Dlatego też wybierałem głównie między dwoma polecanymi TV do grania czyli bravia X90J i Oled od LG aby się nie doktoryzować. Dlatego też mi umknęła stosunkowo słaba jasność OLEDów, każdy się zachwycał czernią to też poszedłem tym tropem. A tutaj aż tak ogromnej różnicy nie ma a w jasności jest. 

 

Obraz FHD też dużo lepiej się skaluje niż na moim monitorze pod gierki 1440P. 

 

 

Widzę, ze mamy podobne odczucia. Dlatego ja o Oledzie myślę tylko w kontekście sypialni, gdzie siła rzeczy przebywam wieczorami. 
 

Faktycznie X90J super spisuje się w salonie, gdzie jednak dużo czasu przebywa się w dzień. Ta wysoka jasność ekranu jest potrzebna do komfortowego użytkowania TV przy świetle dziennym. 
Poza tym notorycznie zostawiam ten tv włączony na pauzie w gierce albo w jakiejś tv appce i cieszy mnie, ze nie muszę się martwić o wypalenie :) 

 

Korzystasz z fabrycznych ustawień obrazu do PS5, czy ustawiales coś po swojemu? 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Zajcik napisał:

Korzystasz z fabrycznych ustawień obrazu do PS5, czy ustawiales coś po swojemu?

 

Coś tam z netem ustawiałem w pierwszy dzień, ale będę się tym na pewno bawił jeszcze. W necie można masę ustawień zaleźć, chociaż wiadomo matryca matrycy nierówna. Bardziej się skoncentrowałem na testach żeby wyłapać jakieś skazy etc. i ewentualnie zwrócić TV.  

1 minutę temu, mattaman napisał:

Trochę chyba przesadzacie z tymi OLEDami w salonie. Jak walnie słońce to i na lcd (pipi) widać I też żaluzje musiałem zaciągać.

 

No niby tak ale ja testowałem w grudniu TV a tego słońca nie było. Po prostu mi to przeszkadzało, nie ma w tym większej filozofii.  

Odnośnik do komentarza

Wiesz to taka odpowiedź na to co napisałeś. Całkiem serio bo takie robimy dla sprzedawców, promotorów i pracowników tylko przez covid spotkania nieco podupadły ale wracają ;)  Myślisz, że przez ostatnie lata nie rozwijam swojej wiedzy mając Macieja Kopra w swojej redakcji i będąc członkiem EISA od 2019? Ale miło się czyta tutaj posty osób, które mają naprawdę sporą wiedzę i nie wiele można dodać ;p . Stąd mało piszę bo niestety brak czasu. Ale nadrabiam forumek właśnie.

 

Natomiast tak ogólnie napiszę, że punkt widzenia zależy też od punktu siedzenia. Ja np. wybierałbym oleda do grania nawet jakby się wypalił po 2-3 latach. To kupię sobie nowy bo telewizor to dla mnie podstawa egzystencji ;p . Po prostu dla mnie telewizor musi mieć idealną czerń a za cenę np. LG OLED B1 czy C1 nie dostanę żadnego LCD z taką czernią. Wysokiej klasy Mini LED to inna półka cenowa. Ale ostatnio testowałem Philipsa PMLa i kurde to pierwszy telewizor LCD, który w nocy wygląda jak OLED> Szok. A miałem jeden koło drugiego. No ale cena takiego Phila dość wysoka względem tanich oledów. Tylko jak ktoś spać nie może, że mu się oled wypali to pozostaje mu zbieranie na wysokiej klasy minileda lcd albo pogodzenie się z nieco gorszą czernią (ale wcale nie złą!) i kupno np. Sonego X90J czy chociażby TCL C728, który jest naprawdę w super cenie.

 

Sony X90J ok ale jakbym miał wybierać czy trwałość i np. ten Sony czy OLED to naprawdę mega trudny wybór dla kogoś kto ma kupować telewizor na lata za ciężko odkładaną kasę. Nadal też podtrzymuję, że wypalenia w oled to rzadkość. Ale nie mogę napisać, że to nie prawda. Zdarzają się różne cuda... widzę to po forum. Są osoby, które wrzucają różne zdjęcia.

 

Aha, ostatnio popełniłem taki film o 120fps, ale tutaj mamy wiedzę na dość podstawowym poziomie w rekreacyjnym stylu ;)))

 

Edytowane przez gmeru
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
Z całym szacunkiem, lecz dla mnie expertem w temacie kalibracji jest Maciek.

Być może twoja wiedza została poszerzona w ostatnim czasie... But still...
Ogólnie nie wiem jaki Ty masz problem... Gość siedzi w temacie od lat. Obstawiam, że kalibrował z Maćkiem tysiące TV. Chcąc nie chcąc musi mieć wiedzę.

Żeby nie było, że jakoś tu gloryfikuje [mention=10624]gmeru[/mention]. Mnie bardzo zraził do siebie gdy kupiłem 7 lat temu pierwszy OLED. Jako pierwszy w Polsce poruszylem temat bandingu na forum hdtv, załączyłem zdjęcia z 2 różnych TV które miałem w domu, a on w zaparte szedł, że nic takiego się nie dzieje, i że on nic nie widzi. Dopiero wtedy bo (pipi) burzy na forum, od kolejnej recenzji było wspomniane o bandingu, ale i tak było to tak napisane, że wiele osób nie kumało o co chodzi.

Dla mnie mega słabe podejście i od wtedy zastanawiam się czy tam nie ma jakiejś finansowej współpracy z LG.
Odnośnik do komentarza





Żeby nie było, że jakoś tu gloryfikuje [mention=10624]gmeru[/mention]. Mnie bardzo zraził do siebie gdy kupiłem 7 lat temu pierwszy OLED. Jako pierwszy w Polsce poruszylem temat bandingu na forum hdtv, załączyłem zdjęcia z 2 różnych TV które miałem w domu, a on w zaparte szedł, że nic takiego się nie dzieje, i że on nic nie widzi. Dopiero wtedy bo (pipi) burzy na forum, od kolejnej recenzji było wspomniane o bandingu, ale i tak było to tak napisane, że wiele osób nie kumało o co chodzi.

Dla mnie mega słabe podejście i od wtedy zastanawiam się czy tam nie ma jakiejś finansowej współpracy z LG.


Takich przykładów można by mnożyć.

Twoja sytuacja jest podobna do prezentacji soundbara samsunga z atmosem, jaką prowadził Gmeru swego czasu na audio show i bzdury jakie tam padały.

Gmeru to dla mnie głównie marketingowy bełkot, a źródłem wiedzy i konkretów od zawsze był Maciek

Oczywiście rozumiem taki jego przekaz, bo jakoś trzeba zarabiać na życie, ale nigdy nie było to dla mnie wartościowe źródło informacji.



Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...