Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Oldboy napisał:

"Standardowy Użytkownik" bez żadnych dynamicznych polepszaczy, sraczy, upłynniaczy czy innego shitu taki standard, który od lat używam dzięki planszy testowej i wzorców, obraz bez przepaleń, przekłamań itp W C1 czy podobnych też się sprawdzą w Soniaczu LED miałem podobne i używam do wszystkiego czy to do naziemnej, YouTube,Netflix i do grania jest podobnie tylko wiadomo "Tryb Gry" i osobno "Tryb HDR".

 

Dodam tylko że jestem pod wrażeniem nadawania testowych kanałów w naziemnej w standardzie HEVC m.in. TV Kultura, Polonia, Dokument czy Kobieta a to tylko 1080p :D od marca ruszy pełną parą, w końcu to wygląda tak jak powinno a jakość naprawdę robi wrażenie nawet przy takiej rozdzielczości.

dm4S5EG.jpeg

X0c1ZlE.jpeg

3kJRP3b.jpeg

Jcg7Lqp.jpeg

ANI628X.jpeg

 

Tryb HDR 

v25J7wQ.jpeg

A7VUgrJ.jpeg

Bda6bfK.jpeg

xZ3wgf0.jpeg

 

Tryb gry

OzZb9LE.jpeg

O8tcKv0.jpeg

 

Tryb gry HDR 

6xBf6J8.jpeg

YiNVj5l.jpeg

Sorry ale z głębokiej dupy te ustawienia. Ostrość na 10? Kontrast na maks a jasność na 50? Jaka tam jest skala dla jasności ? 60? DMT na ON? 
 

I jeszcze regulowanie ostrości za pomocą rozdzielczości bez skorelowa z parametrem ostrość - wiesz jak ostrość i rodzielczość są od siebie zależne?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, D.B. Cooper napisał:

3k budżet założyłem i tak już go naginam. Przesiadam się z hdready, więc pewnie zadowolony będę z czegokolwiek. 

Kasa z napadu? Banknoty znaczone wszystko poszło wpizdu 


Rozumiem, pewnie wszystkim tak powtarzasz że znaczone, aby dali Ci spokój.

W takim razie weś x85j, będzie mniej najwyżej świecił po oczach, to w końcu Sony więc będziesz zadowolony pan

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Marcin_wawa napisał:

@Oldboy A po co DTM? Filmik wrzucany milion razy, ale według mnie jak komuś przeszkadza zmiana jasności ekranu w tym ABL, to ustawiając HGIG może uda się zmniejszyć ten problem, a dodatkowo napewno polepszy się jakość obrazu.

Dlaczego DMT?  Bo analizuje źródłowy sygnał HDR i poprawia jego jasność, zwłaszcza w jasnych I ciemnych partiach obrazu a HGIG testowałem nie raz i mnie nie powala. Cały obraz jest przygaszony owszem w niektórych przypadkach HDR wyglądał znośnie ale nie jest na tyle zadawalający żeby z niego korzystać na stałe, obraz jest totalnie przyciemniony i wygląda jak zwyczajna kupa. A ABL najmniej razi w trakcie HDR-a a bardziej jest aktywny przy sygnale SDR czy korzystaniu ze zwykłej tv i nie jest to nagminne ale sam fakt że takie coś istnieje.

2 godziny temu, LiŚciu napisał:

Sorry ale z głębokiej dupy te ustawienia. Ostrość na 10? Kontrast na maks a jasność na 50? Jaka tam jest skala dla jasności ? 60? DMT na ON? 
 

I jeszcze regulowanie ostrości za pomocą rozdzielczości bez skorelowa z parametrem ostrość - wiesz jak ostrość i rodzielczość są od siebie zależne?

"Super Rozdzielczość" uwydatnia szczegóły i nie przeostrza a artefakty czy inne niedoskonałości też się nie pojawiają to dlaczego miałbym tego nie użyć? 

36 minut temu, Ins napisał:

Oświetlenie i kontrast na 100 w SDR?

Szeroka gama kolorów? Temperatura barw na 0?! Ostrość na 25? W ogóle tryb Standardowy ... Wyjątkowo zjebane ustawienia obrazu w SDR milordzie.

 

Dlaczego szeroka ? Najmniej  przekłamane kolory.Wiem że większości odpowiadają ciepłe barwy i niby takie sugerują.Rzecz gustu jak dla mnie kolorystyka wygląda wtedy jak ze starego monitora :D

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.12.2021 o 13:43, D.B. Cooper napisał:

Czy ten Sony kd55x85jaep będzie lepszym wyborem od tych lg nanocell oraz samsungów Qled? 3.5k kosztuje, może jakąś promkę zrobią na przełomie roku i coś taniej będzie.

Lg i Samsung podobnie w sumie cenowo stoją

chyba jeszcze nie zamawiałeś?

jest przeceniony na 3.1k

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/telewizor-sony-kd50x85j-50-za-3099-zl-w-neonet/

edit, nie zauważyłem że to tylko 50" no ale może jednak się skusisz i nie nagniesz aż tak budżetu :)

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, LiŚciu napisał:

Sorry ale z głębokiej dupy te ustawienia. Ostrość na 10? Kontrast na maks a jasność na 50? Jaka tam jest skala dla jasności ? 60? DMT na ON? 

 

Z głębokiej dupy ? A sprawdzałeś i mógłbyś to uzasadnić? Czy Jesteś kolejną Osobą, która opiera się tylko na wywodach Chińczyka ? Nie po to kupiłem tv nowoczesnej technologii żeby korzystać z jakości sięgającej epoki kineskopowego Elektrona.

 

Jasność SDR w Oledach

jest mocno ograniczona a jak czytam że co niektórych oślepia SDR o jasności 172cd/m2 przy pełnym oknie to jednak mam wrażenie że większości czasu spędza w piwnicy bo jak to można racjonalnie wytłumaczyć ?

 

Co do skali jasności to nawet nie Wiesz jaką posiada dokładnie CX a negujesz to tak samo z góry mogę traktować Twoje teorie czyli z głębokiej dupy. A jest to dokładnie 100 domyślne jest 50 i na dobrą sprawę jej się nigdy nie dotyka. Ściemnisz to zakryjesz detale w ciemnych strefach to samo działa w drugą stronę.

I jeszcze odnośnie dlaczego "Szeroka gama" prosty przykład odpalając Switcha wystarczy spojrzeć na czerwień okienka Nintendo online i przełączyć pomiędzy auto a rozszerzoną a szeroką gamą i powiedzieć co tak naprawdę tam widzisz ???

A kolejny powód to że szeroka gama korzysta z ze słynnej większej palety kolorów jaką zastosowano w oledach i jest blokowana m.in. przy sygnale Dolby Vision.

Odnośnik do komentarza

Weź idz zapłać te 500 pln za kalibrację to zobaczysz jak te Twoje parametry kurewsko mocno odbiegają od tego jak powinno być. Już samo zachwalanie ustawień Standard dyskwalifikuje Ciebie z tej dyskusji. 
 

Tip: jasność ustawiasz na poziomie kontrast a później obniżasz do otoczenia - z ironia napisałem ze 60 bo jasność ma być wysoko a Ty dałeś na 50% luminacji tła 

Odnośnik do komentarza



 
Z głębokiej dupy ? A sprawdzałeś i mógłbyś to uzasadnić? Czy Jesteś kolejną Osobą, która opiera się tylko na wywodach Chińczyka ? Nie po to kupiłem tv nowoczesnej technologii żeby korzystać z jakości sięgającej epoki kineskopowego Elektrona.
 



Czyli w skrócie. Kupiłeś OLEDa i zamiast ustawić go tak aby wyświetlał realnie wyglądający obraz co robi świetnie... Ty ustawiasz go tak, że napierdala cukierkiem z niebieską bielą, bo to nowoczesna technologia?

Co kto woli.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, LiŚciu napisał:

Weź idz zapłać te 500 pln za kalibrację to zobaczysz jak te Twoje parametry kurewsko mocno odbiegają od tego jak powinno być. Już samo zachwalanie ustawień Standard dyskwalifikuje Ciebie z tej dyskusji.

Szkoda mi kasy wywalać na głupoty bo i tak wiem że będą się mijać z celem.Chyba żartujesz ??? :D Dyskwalifikuje ???  Niby z czego? Na standard??? Przecież to tylko przykładowe tematy, które na dobrą sprawę każdy można dowolnie zmieniać no chyba że niektóre opcje są blokowane.

 

2 godziny temu, mattaman napisał:


Czyli w skrócie. Kupiłeś OLEDa i zamiast ustawić go tak aby wyświetlał realnie wyglądający obraz co robi świetnie... Ty ustawiasz go tak, że napierdala cukierkiem z niebieską bielą, bo to nowoczesna technologia?

Co kto woli.
 

 

 

Tak realny świat widzę od zawsze w złotych barwach i tu się z Tobą zgodzę, śnieg jest żółty.

Ta opcja akurat jest dowolna a dla mnie bliższa prawdy jest temp. średnia 

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.12.2021 o 17:28, YETI napisał:

Takie pytanie do sekty oledowej, filmy/seriale na jakim trybie oglądacie? Ja zmieniłem na standardowy, przy kinowym dla mnie obraz jest zbyt przyciemniony.

Pierwszy film jaki wleciał to 1917 na amazonie, w cenach gdy panuje noc, to wydawała się, że tv jest wyłączony, a widoczna jest tylko to co miało byc widoczne, robi wrażenie.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled/settings

 

 

polecam przeczytać ja od siebie dodam że zamiast kino preferuje filmmaker na cx w hdr ale to juz własne preferencje. W każdym razie nie sugeruj się ustawieniami użytkownika Oldboy bo nic dziwnego że mu źle świeci ma ustawienia KOMPLETNIE Z DUPY. :pawel: Te ustawienia z linka wyżej lekko zmodyfikowałem do sdr z powodu oglądania dużej ilości anime ale to już podbiłem lekko pod własne preferecje. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, mario10 napisał:

Panowie rozumiem, że kalibracja rzecz fajna, ale macie jakieś sprawdzone stronki z ustawieniami pod konkretne telewizory? Wiadomo, że w trybie gra nie będę grzebał, ale do tv i filmów można by się coś pobawić i później ewentualnie coś pod siebie dostosować.

W trybie gra tez warto się pobawić ale wtedy dobrze parametry skorelować z ustawieniami konsoli. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...