Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to ja 3 strony temu zacząłem po raz 100 dyskusje chujowych LCD i tematu jak jakiś sprzedawczyk może go wciskać ludziom w 21 wieku?

155 raz jakiś Oledowiec musiał wrzucić film z porównaniua LCD do Oleda -GAME OVER, i 155 zagotował się na komentarz "no burning risk". Czy ja już 100 razy nie pisałem, że jakośc obrazu Oleda jest zdecydowanie lepsza niż LCD, ale po swoich doświadczeniach rozumiem dlaczego ludzi wybierają Faldy?

Tylko mi się trafiła tylko chujowa sztuka! a tym 10 osobom z poprzedniej strony nie?

Godzinę temu, Rash napisał:

No Proszę Cię krw..:wallbash::shout:

 

Tesciu kupił słaby telewizor, wiec wszystkie LCD sa chujowe, ta? A ile hz ma ten Samsung? Ile stref wygaszania, to jest model?

Może zacznijmy Oledy do krawędziowej Manty porównywać, to będzie jeszcze większa różnica w jakości obrazu!

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

Ale to ja 3 strony temu zacząłem po raz 100 dyskusje chujowych LCD i tematu jak jakiś sprzedawczyk może go wciskać ludziom w 21 wieku?

155 raz jakiś Oledowiec musiał wrzucić film z porównaniua LCD do Oleda -GAME OVER, i 155 zagotował się na komentarz "no burning risk". Czy ja już 100 razy nie pisałem, że jakośc obrazu Oleda jest zdecydowanie lepsza niż LCD, ale po swoich doświadczeniach rozumiem dlaczego ludzi wybierają Faldy?

Tylko mi się trafiła tylko chujowa sztuka! a tym 10 osobom z poprzedniej strony nie?

 

Tesciu kupił słaby telewizor, wiec wszystkie LCD sa chujowe, ta? A ile hz ma ten Samsung? Ile stref wygaszania, to jest model?

Może zacznijmy Oledy do krawędziowej Manty porównywać, to będzie jeszcze większa różnica w jakości obrazu! 

 

Wspominając tv od teścia i jego wady odniosłem się tylko i wyłącznie do dse czyli do czegoś z czym większość lcd, zarówno od tych niszowych jak i tych dupnych flagowcow ma notoryczny problem. Coś jak wypominany przez Ciebie  to na lewo czy prawo banding.Każdy ma swoje oczy, swoje doświadczenie.Szanuje ludzi którzy wybierają inne technologie niż oled jeśli chodzi o tv, zwłaszcza jeśli chodzi o użytkowanie w pokojach z dużą ilością dziennego światła.Jesli chodzi natomiast o oglądanie, granie czy tam sranie na tv po ciemku to nie mamy o czym godoc i z całym szacunkiem wsadź se pan te całe strefy wa dupe.Pozdro 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Byłem wieczorkiem wczoraj u kumpla pyknęliśmy parę meczyków na pes na jego oledzie ładnie ten obraz wygląda trzeba przyznać, co prawda nie wiem czy lepiej niż na XR65 bo przyznaję się takim specem nie jestem, żeby to faktycznie porównać musiałbym mieć oba telewizory obok siebie, ale nie ukrywam obraz wygląda dobrze. Choć on ma ps4 więc pewnie też trochę traci.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Lord Protector napisał:

LCD :

jasność, brak wypaleń 

 

OLED :

kontrast, czerń, płynność, responsywnosc, katy widzenia 

 

Przy czym te wypalenia nie sa od początku albo nie pojawiają się wcale, więc z plusów LCD jest tylko ta niby ta jasność.

 

Chociaż u mnie ta jasność jest zadowalająca i gdyby ktoś nie pisał ze LCD ma wyższe jej parametry to bym nie miał o tym pojęcia

Odnośnik do komentarza
 
Przy czym te wypalenia nie sa od początku albo nie pojawiają się wcale, więc z plusów LCD jest tylko ta niby ta jasność.
 
Chociaż u mnie ta jasność jest zadowalająca i gdyby ktoś nie pisał ze LCD ma wyższe jej parametry to bym nie miał o tym pojęcia
(pipi) wiesz. Zaraz przyjdzie IZI I Cię wyjaśni. Wypalenia są od razu, ale się chowają żebyś nie widział. Tak jest, nie zmyślam. Jasność to samo, w dzień na oled nic nie widać. Nic. W dzień jest zakaz oglądania.
Odnośnik do komentarza

No właśnie tak też myślałem, że to będzie jeden kutas,  jednak chciałbym budżet wykorzystać jak najlepiej. Dla mnie to i tak ogromny skok będzie przesiadając się z hdready. W planach nowy Xbox, nie wiem czy x, prędzej s. Netflix i codzienne użytkowanie. 

 

a który z systemów będzie najbardziej przyjazny w obsłudze?

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

To ja się podzielę opinią o XR65X90J.

 

Telewizor przez tydzień w miarę testowany codziennie po kilka godzin. Ustawienia obrazu poczynione na podstawie pana Azjaty z filmiku i po małych korektach pod siebie obraz prezentuje się świetnie. Zwłaszcza na takim netflixie po prostu żyleta. Pożyczyłem od ziomka odtwarzacz blueray i filmy wyglądają obłędnie. Czerń też fajna więc nie mam się do czego przyczepić.
Odpaliłem w ostatnich dniach Borderlands 3, God of War i Days Gone na PS5 i wygląda świetnie po prostu. Obraz jest ostry, płynny, hdr fajnie działa, na prawdę jestem mega zadowolony z tego jak ten telewizor wyświetla obraz z konsoli bo nawet u mnie jak na laika był opad szczeny.

 

Smart działa bardzo szybko i płynnie bez przycięć więc w tym zakresie też fajnie to działa.

Widać na takim telewizorze jak technologia telewizorów się zmienia na przestrzeni lat i w porównaniu do mojego 5 letniego Sony FHD obraz jest przepiękny.

Telewizor był kupiony do wszystkiego do seriali dla żonki, dla dzieciaków do bajek ( choć teraz Sonka wcześniejsza poszła do syna z Ps4), ale z założeniem żeby wspierał konsolę Ps5 i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Miałem przez chwilę rozkminę nad LG C1, ale jak oglądnąłem go u kumpla to bardzo błyszcząca matryca i jasność w oświetlonym pomieszczeniu zdecydowały, że jednak poszedł Sony z LCD.

 

Więc jeśli ktoś nie jest nastawiony, że tylko oled to jest to fajna alternatywa i ze swojej strony mogę polecić ten telewizor.

Akurat przy swoim zakupie mogłem kupić zarówno lcd lub oleda cena tutaj była do przyjęcia, ale w przypadku Sony kupiłem telewizor większy o 10" i w dobrej promocji. Więc wszystko się udało byle służył jak najdłużej.

 

Ps. Jedynym kretyński patentem Sony jest montaż nóżek na click, jak go przywiozłem to żeby posprawdzać je założyłem, a jak wieszałem telewizor to żeby je odpiąć dostawałem gorączki, ktoś kto wymyślił ten demontaż powinien dostać kopa w jaja:reggie: gdyby nie filmik z yt nie ma szans żeby to zdemontować, a i tak jeszcze na chybił trafił.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Wiesz jak bym miał swój pokój gracza to kto wie czy bym się skusił na C1 ale niestety jak widziałem jak się od niego odbijają wszelkie odblaski światła w jasnym pomieszczeniu to jednak nie dla mnie bo potrzebuję bardziej uniwersalnego tv i salon mam bardzo jasny, ale zdaję sobie sprawę, że C1 to teraz top telewizorów dla graczy :)

 

Te ustawienia są jakiś kosmos też miałem nawet Sonkę ciemną, a tam wszystkie opcje oszczędności energii włączone, dopiero jak się wyłączy te opcje to obraz nabiera wyrazu.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

 

5 godzin temu, D.B. Cooper napisał:

No właśnie tak też myślałem, że to będzie jeden kutas,  jednak chciałbym budżet wykorzystać jak najlepiej. Dla mnie to i tak ogromny skok będzie przesiadając się z hdready. W planach nowy Xbox, nie wiem czy x, prędzej s. Netflix i codzienne użytkowanie. 

 

a który z systemów będzie najbardziej przyjazny w obsłudze?

Ten lg ma sporo wad jak czytam recenzje (nie wiem czy można im ufać :>)

https://geex.x-kom.pl/recenzje/konserwatysta-test-i-recenzja-telewizora-lg-55nano863pa/

I wydaje się że zarówno sony jak i samsung będzie lepszym wyborem ze wskazaniem na Samsunga (niższy input lag i lepszy troszkę hdr)

https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-telewizora-samsung-55q77a/

https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-telewizora-sony-50x85j/

 

A już najlepiej zrobisz jak dołożysz do:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55a13la-tv-4k-50hz-a7-gen4-dolby-vision-dolby-atmos

 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...