Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Moja b8 była katowana minimum 30h tygodniowo na gry, plus jak byłem w pracy to bajki dla dzieci i inne netflixy. Chodził około 50-60h tygodniowo przez 4 i pół roku. Pierwsze wypalenie zauważyłem po około roku, ale cudem znikło. Dwa tygodnie temu nagle wyjebało z ponad 60 głównie na górze i po bokach. Teraz tv poszedł do salonu i tam mogą sobie oglądać co chcą  a ja c3 tylko i wyłącznie jyz do gier.

 

 

Jak działa geforce now na Oled?

Bez problemowo? Ktoś testował?

Odnośnik do komentarza

To jest egzemplarz upolowany w czasie akcji na Black Friday ze sklepu allegro? Nie miałeś wątpliwości przyjmując sprzęt w takim opakowaniu? Ja nie odebrałem swojego OLEDa od kuriera właśnie ze względu na pudło, było otwarte i zaklejone nieudolnie taką samą chujową taśmą, jak u Ciebie xD. Z tego co czytałem na pepperze to więcej takich przypadków było (jeden gość miał nawet pękniętą matrycę), teraz widzę, że rzecz dotyczy każdego rozmiaru, także no szacun dla uczciwego sprzedawcy.

 

Dla mnie, abstrahując już od tego, że z samym TV może wszystko jest ok, mógł nie być podłączany czy nawet wyciągnięty z pudła (w co wątpię) wpychanie "pozwrotowców" (bo co niby innego może uzasadniać masowo pootwierane pudła?) bez słowa wzmianki w opisie aukcji (a przecież cena była na tyle dobra, że i tak ludzie by przymknęli na to oko) jest po prostu brakiem szacunku do klienta, żeby nie powiedzieć oszustwem. Serce mnie bolało, bo cena była rewelacyjna, byłem już nakręcony, PS5 też już niemal kupione, a tu taka niespodzianka.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Do mnie dziś doszło to bydle właśnie z promki allegro. Normalnie biały pasy elegancko na pudle, żadnej taśmy, także zero zastrzeżeń. Na pepperze jeden typek dzwonił do kuriera i kurier przyznał się, że to on zakleił taśmą, więc kij wie, czy to allegro wysyła zwrotowce, czy TV ma ciężke przeprawy z kurierami i na magazynach.

Odnośnik do komentarza

Tłumaczyłem wcześniej, wytłumaczę po raz kolejny. Każdą nadchodzącą aktualke sprawdzam na zagranicznym avs forum gdzie siedzą ludzie którzy są w stałym kontakcie z lg supportem. Między innymi dzięki temu wrzucałem tu info o tym że naprawili auto dimming tpc w jednym z poprzednich uptejdów.Jest też tam sporo normalnych uzytkowników tych telewizorów jak i ludzi związanych z ich kalibracją.Zanim kiedykolwiek wrzucałem tu info ze aktualka jest ok sam użytkowałem ją przez parę dni.

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Dahaka napisał:

Do mnie dziś doszło to bydle właśnie z promki allegro. Normalnie biały pasy elegancko na pudle, żadnej taśmy, także zero zastrzeżeń. Na pepperze jeden typek dzwonił do kuriera i kurier przyznał się, że to on zakleił taśmą, więc kij wie, czy to allegro wysyła zwrotowce, czy TV ma ciężke przeprawy z kurierami i na magazynach.

 

U mnie była perfidnie zerwana oryginalna taśma razem z powierzchnią kartonu, styropian w środku niedokładnie włożony, no ewidentnie otwierany xD. Za dużo przypadków, żebym uwierzył w, no właśnie, przypadek. Cóż, na kogo wypadnie, na tego bęc, gratki, że tobie się udało.

 

Allegro moim zarzutom nawet nie zaprzeczyło, po prostu przeprosili. Chociaż ta obsługa klienta online to w ogóle sprawia wrażenie, jakby nie do końca wiedziała, o czym się rozmawia.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Nieee u mnie wrzuciłem foto już po wyjęciu TV i przed wycieczką pudła do piwnicy xD


Ale karton miał jedną dziure + wiadomo zawsze branie OLEDA z wysyłka to ryzyko że będzie jakiś syf na matrycy i trzeba będzie zwracać :lol:

 

 

Z pro tipów przy kupowaniu z allegro to trzeba ich pożniej pingnąć żeby podesłali podbitą karte gwarancyjną bo LG może sie tego czepić przy potencjalnej naprawie

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Dahaka napisał:

Bawił się ktoś w profesjonalną kalibracje oledzika? Warto? Nie warto?

Jedni powiedzą warto, inni nie. Ja gdybym pierdział zielonymi pewnie bym skalibrował co nie zmienia faktu że obecne telewizory w większości przypadków są całkiem nieźle skalibrowane fabrycznie. I tu pojawia się pytanie, na ile procentowo taka kalibracja mogłaby poprawić wyświetlaną jakość obrazu.I czy ta usługa rzeczywiście warta jest swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.11.2023 o 09:01, KOŁD napisał:

Z pro tipów przy kupowaniu z allegro to trzeba ich pożniej pingnąć żeby podesłali podbitą karte gwarancyjną bo LG może sie tego czepić przy potencjalnej naprawie


W sensie jak już TV dojdzie? Bo żeby podbić te, która jest w pudle to by musieli pudło otworzyć. Doślą nową pocztą, czy emailem skan?

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.11.2023 o 08:30, Elitesse napisał:

A pro po ambilight. Poprawiłem ułożenie taśmy i powtórnie skalibrowałem urządzenie. Teraz wygląda to naprawdę lepiej.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

20231119_145741.thumb.jpg.4a4df7cd8fabf5b62e00334446590185.jpg20231121_204057.thumb.jpg.78cb24a9067e90a0a8e9458a4265af45.jpg20231121_212220.thumb.jpg.0964711a0ea0273927d4832ca44e91c7.jpg20231121_212221.thumb.jpg.bb31d5d79fb12d4dc83edbe785e2bf14.jpg

 

Też zamówiłem govee t2. Polecasz po kilku tyg czy jednak efekt słaby?

A odległością tv od ściany można efekt zwiększyć?

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, benito82pl napisał:

Też zamówiłem govee t2. Polecasz po kilku tyg czy jednak efekt słaby?

A odległością tv od ściany można efekt zwiększyć?

 

Jak ktoś ma wolne ok. 500 zł to tak ;) Fajny efekt i coraz bardziej mi się to podoba. W temacie o AW2 wrzuciłem kilka zdjęć z zachodem słońca i taka taśma podkręca klimat konkretnie. Nawet uspokaja mnie to LOL.

Może można to jeszcze lepiej skalibrować niż mi się udało i pewnie nie jest to taki efekt jak w TV z dedykowanym ambilight ale mi się naprawdę podoba. Czasem mam wrażenie, że może w niektórych miejscach kolor powinien być inny, lepszy, bardziej w jedną albo drugą stronę ale ujdzie. Niestety nie mam porównania z produktami innych firm ale dla mnie robi robotę. Światełka reagują na to co jest na TV ale też i na dźwięk.

 

Moja odległość od wiszącego TV to 33,5 cm. Biała ściana z tyłu. Niewykluczone, że kwestia odległości może mieć znaczenie. Za blisko pewnie nie dobrze tak jak i za daleko. Jednak ie znalazłem żadnych informacji ile powinno być. Możliwe, że da się podkręcić efekt manewrując bliskością do ściany i jej kolorem lub czymś od czego światło mogłoby się lepiej odbijać. 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...