Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Zacnie się zapowiada ten 95c:banderas:

Tez bym coś zmienił. Jednak bije się z myślami bo ten co mam Soniacz z jednej strony ma już pewnie taka se jasność w porównaniu do tego co jest teraz, nie ma HDMI 2.1 ale z drugiej strony treści filmowe wygladaja genialnie i gry również wiec chyba jedynym bodźcem byłaby wielkość tv żeby wziąć 77 (chociaż wcześniej nie znajdowałem 77 cali). A tu już 18k

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem co tam masz z TV, ale uwzględniając wyniki HDR (ponoć kosmos) tego s95c, to patrząc przez pryzmat twojego kilkuletniego (słowo klucz) TV, to zapewne jest przepaść. Dla mnie HDR to bardzo ważny ficzer, ale jeszcze ważniejszy, to hdmi 2.1 oraz vrr. Tryby 40ks to obecnie często najlepszy wybór, aby poczuć skok graficzny przy zadawalającej płynności, no i sam VRR też potrafi mocno pomóc np w pływających 60ks (tu akurat „kolega mi mówił” bo moja obecna Sonka nigdy tego dobrze nie ogarnęła).

 

Z innej beczki. Chyba pierwszy raz zamawiam tv z dostawą. Dostałem e-mail aby dokładnie sprawdzić przy kurierze. Czyli co? Mam wyciągnąć z pudełka, podłączyć, a gość ma czekać? Jak odbieraliście swoje TV?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, balon napisał:

Nie wiem co tam masz z TV, ale uwzględniając wyniki HDR (ponoć kosmos) tego s95c, to patrząc przez pryzmat twojego kilkuletniego (słowo klucz) TV, to zapewne jest przepaść. Dla mnie HDR to bardzo ważny ficzer, ale jeszcze ważniejszy, to hdmi 2.1 oraz vrr. Tryby 40ks to obecnie często najlepszy wybór, aby poczuć skok graficzny przy zadawalającej płynności, no i sam VRR też potrafi mocno pomóc np w pływających 60ks (tu akurat „kolega mi mówił” bo moja obecna Sonka nigdy tego dobrze nie ogarnęła).

 

Z innej beczki. Chyba pierwszy raz zamawiam tv z dostawą. Dostałem e-mail aby dokładnie sprawdzić przy kurierze. Czyli co? Mam wyciągnąć z pudełka, podłączyć, a gość ma czekać? Jak odbieraliście swoje TV?

 

Jak pudełko całe, rogi nie obite/powgniatane, styropiany dookoła całe to raczej już można kurierowi odpuścić, bo jak coś nie tak to raczej nie jego wina. No chyba, że zrobisz mu kawkę, obiadek, zawiesisz, podłączysz i od razu posprawdzasz piksele ;)

 

Zawieszenie tych cudów to najgorsza część, lata to w łapach jak pleksa takie cienkie, w ten weekend montowałem tego Samsunga 65" u szwagra, podnieść to ze stołu po zamontowaniu łapy niezła zabawa ;) ale po moim LGiku 77" już wprawa jest, co nie zmienia faktu, że jak to zaczyna się wyginać przy najmniejszym nacisku to się robi ciepło ;)

  • This 1
Odnośnik do komentarza

No ten Szajs ma fajny patent z tym one Connect box, który łączy się z tv światłowdem, dzięki temu jest idealnie płaski na całej pow. 
 

IMG_0099.jpeg.b3587574b3c902cddc18f67dac5bee15.jpeg


Trochę prowokuje, to do powieszenia, ale mam inną koncepcję plus ma fajne głośniki 4.4.2 z tyłu, lepiej które jak nie są totalnie przy ścianie i ponoć fajnie wzmacniają kino, belki, a nawet same spoko grają jak na głośniki TV. 
IMG_0100.jpeg.354ac2150988584b930dc4a6416d5eeb.jpeg

 

W ogóle nie licząc mega obrazu i ficzerów to ma fajne bajery ten TV właśnie jak ten światłowodowy one conect box, te głośniki czy pilota który nie jest ani na baterie, ani na ładowanie kablem. Ładuje się panelem słonecznym oraz z sieci wi-fi… 

Odnośnik do komentarza

Sprawdzić przy obecności kuriera :CoolStoryBro:

Największa miejska legenda która wciąż żywa. A najlepsze jak naklejają naklejki. 
99% ludzi ma to w dupie jak nie ma z zew uszkodzenia. Ostatnio typowi wannę zawoziłem, karton miał dziurę i zapytał czy poczekam, bo chce rzucić okiem. 
- luz idę schować paleciaka do auta, a Ty oglądaj.

Jaka spedycja? U mnie odbiorca ma 2 tyg na zgłoszenie po odbiorze. 
Nie raz jechałem po tygodniu spisać protokół, bo w drzwiach dziura od widełek, a ktoś przykleił naklejkę z danymi klienta.:rolleyes:

Te TV 60” w górę na paletce to nie raz spadały na glebę. 

 

EDIT

Odebrane. 

I czym przyjechało? @balon

Liczymy w niedziele na jakieś wrażenia. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Dobra panowie. Orzeł wylądował. Gry to nowa jakość, masakra, jakbym konsole pro kupił. Nie zdawałem sobie sprawy ile można oledem podkręcić grafę…

 

Filmy? Kolory, czerń, plastyka obrazu. Do tego HDR w grach
:banderas:
Ten Game bar jest mega. Można sobie jednym kliknięciem podczas grania  włączyć VRR (działający VRR pozdrawiam Sony :) itp. Uaaa 
 

Widzę także mając tak potężny HDR jednak o ile lepszy jest ten efekt w filmach na płycie, wybranych grach czy nawet na YT względem Netflixa. 

Jak platforma streamingowa ma wg najlepszy HDR? lub jaki film/serial?

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Witam. Dalej oledy od LG królują ? Mam już w domu dwa. W salonie B7, a w gaming roomie BX. Chciałbym do salonu dać BX, a do gaming roomu kupić nowego i zastanawiam się nad C3. Kiedy będzie najlepsza z możliwych cena na zakup Oleda LG 55C3 ? Na ten moment widzę najtaniej za 5500 zł. Do jakiej ceny może zjechać najniżej i kiedy można się spodziewać takiej obniżki ? Nie chciałbym kupić teraz za 5500 zł a, za miesiąc cena będzie 4500. Również zależy mi na tym by nie trafił mi się model jakiś powystawowy... Proszę o radę.

Może jakaś inna propozycja TV ? 

 

Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, medzik1992 napisał:

Witam. Dalej oledy od LG królują ?

Nie jestem znawcą oled, dopiero co pierwszego kupiłem, ale przymierzałem się do G3 i po przeczytaniu kilku testów S95C wybór padł na niego. Parametry podobne, niektóre nawet lepsze (np HDR), a cena jednak trochę niższa. 
 

Ja właśnie znowu zbieram szczękę z podłogi. Czytałem, że Szajs jest mega mocny w motion plus (upłynniacze), a ten s95c wzniósł to jeszcze na inny lvl.

No i co?
Booooze jak to działa ze Switchem. Zelda TotK czy Kirby FL po włączeniu na 2 poziom ruszają się jak gry w 60ks. No inne gry, ofc bez żadnych artefaktów itp :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Patrząc na to o ile lepiej wyglądają gry na PS5 i XSX, szczególnie te z HDR (światło, kolory, plastyka, czerń) oraz jak teraz płynnie działają pozycje ze Switcha, które chodziły w 30ks, to czuję jakbym w piątek przywitał nową generację :obama:

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.03.2024 o 14:25, balon napisał:

Patrząc na to o ile lepiej wyglądają gry na PS5 i XSX, szczególnie te z HDR (światło, kolory, plastyka, czerń) oraz jak teraz płynnie działają pozycje ze Switcha, które chodziły w 30ks, to czuję jakbym w piątek przywitał nową generację :obama:


Miałem to samo trzy miesięce temu. Co prawda z C3 65'', więc trochę gorzej, ale ja się przesiadłem z 24 calowego monitorka LCD, więc różnica i tak była kolosalna. Wiedziałem, że będzie lepiej, ale nie wiedziałem, że aż tak :banderas:
 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Dahaka napisał:


Miałem to samo trzy miesięce temu. Co prawda z C3 65'', więc trochę gorzej, ale ja się przesiadłem z 24 calowego monitorka LCD, więc różnica i tak była kolosalna. Wiedziałem, że będzie lepiej, ale nie wiedziałem, że aż tak :banderas:
 

Oj to chyba jeszcze większa różnica i opad szczeny, bo ja do tej pory grałem na dość dobrym i miarę nowym ledzie. No ale różnica jest masakryczna:obama:

 

Odnośnik do komentarza

To post z innego forum na pytanie moje dot. modelu C3

 

"C3??  A po co ktoś jeszcze miałby inwestować w tv na starożytnej technologii woled, kiedy już wchodzi 3 gen qd?   Rozumiem jeszcze gdyby cena była o połowę niższa, ale bulić nawet 4,5 klocka  za tv z wypranymi kolorami?  Trzymajcie mnie "

 

Co o tym myślicie ? Janusz czy faktycznie ma rację ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...