Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie z automatu razi Android TV przy Sony, Tizen z kolei jest bardzo intuicyjny i płynny no i jeśli ktoś ma iPhone’a czy inne sprzęt Apple to współpraca z telewizorem jest usprawniona dzięki wbudowanemu AirPlay czy AppleTV. Reszta to kwestia czy wolisz jaśniejszy TV w przypadku Sony czy lepsze czernie jeśli chodzi o Samsunga.

Odnośnik do komentarza

Nie mam porownania miedzy 700 a 1000 nitow, ale jak gram na Q70 w HDR w Plague Tale i w ciemnej komnacie rozpalę pochodnię, to ona autentycznie razi mnie w oczy. Także uznaję poziom jasnosci za satysfakcjonujący. Na pewno nigdy wczesniej nie miałem takiego odczucia w zadnej grze, gdzie byl ogien, promienie słońca itp (na starej Toshibie ofkors).

Odnośnik do komentarza
Nie mam porownania miedzy 700 a 1000 nitow, ale jak gram na Q70 w HDR w Plague Tale i w ciemnej komnacie rozpalę pochodnię, to ona autentycznie razi mnie w oczy. Także uznaję poziom jasnosci za satysfakcjonujący. Na pewno nigdy wczesniej nie miałem takiego odczucia w zadnej grze, gdzie byl ogien, promienie słońca itp (na starej Toshibie ofkors).



Rozumiem, ze jestes zadowolony z tv? Ile dales za niego?
Odnośnik do komentarza

Zgodnie z moim płaczem pisanym wcześniej, 3990 zl z gratisowym kurierem ok 3 tyg temu (co i tak było najtansza opcją na Ceneo) :cebula:Czekanie na black friday niewiele by dało bo dopiero teraz sieciowki zeszły do tego poziomu. Tej akcji z kodem CDA jednak się nie spodziewalem, a śledziłem rozne portale cebulowe i ceneo.

 

Jak teraz masz opcje wziąć z tym kodem za 3499 zl ze sklepu Szajsunga to bym się nawet nie zastanawiał. No chyba ze chodzi o 65". Mnie 55" do salonu, gdzie siedzę blisko TV, w zupelnosci wystarczy.

 

Skalibrowalem sobie takze kolory wg poradnika na rtings i w filmach na netflix jest bardzo fajny, kinowy obraz. Niektórzy komentują, ze Samsung ma zbyt cukierkowy - nic takiego nie zauważyłem. Skóra wyglada jak skora, nie jest różowa, czernie są czarne (na tyle oczywiście na ile local dimming pozwala, czyli np. biale napisy trochę rozświetlają okolicę i tego nie przeskoczysz na LCD). Wszystko zależy od ustawień, a tych jest mnóstwo plus customizacja szczegolowa / expert settings.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Koleś88 napisał:

Nie wiesz czy mozna np oglądając cos na zywo z Iphone’a, np Ligę Mistrzów przerzucić obraz na tv bez problemu?

Mozna bez problemu, dajesz mirroring na tv i leci jak rakieta. Sprawdzalem z twitchem (brak appki na tizen :pechowiec:) i jakims playerem typu vidoza czy cos (zalukaj), mam iphone se. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Qwa, nawet na tych 700 nitów yebie po oczach konkretnie XD. Zwłaszcza jak włączysz jakiś serial czy film w dolby vision, to jak czasem scena Ci wyskoczy z pełnym dniem słońca, to aż oczy musiałem zmrużyć, no konkret temat robi, że trzeba zmniejszać do 30-40 jasności. Bez kitu od 500 nitów człowiek jest w stanie wyczuć ten bajer spawary.

Odnośnik do komentarza
Qwa, nawet na tych 700 nitów yebie po oczach konkretnie XD. Zwłaszcza jak włączysz jakiś serial czy film w dolby vision, to jak czasem scena Ci wyskoczy z pełnym dniem słońca, to aż oczy musiałem zmrużyć, no konkret temat robi, że trzeba zmniejszać do 30-40 jasności. Bez kitu od 500 nitów człowiek jest w stanie wyczuć ten bajer spawary.


Ale q70 chyba nie ma dolby vision? Czy sie myle?
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...