Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze, że po długich przemyśleniach wracam do tematu zakupu TV i tu pojawiają się wątpliwości. Z jednej strony na celownik wziąłem sobie LG55C9 ale wypalanie matrycy mnie skutecznie zniechęciło, więc na tapetę wyjechały dwa warianty Samsunga QE55Q70RAT lub QE55Q80RAT i teraz pytanie za 100 pkt. Czy warto dopłacać 2k do wyższej wersji? W sumie to trochę czuję się jak laik, ale zakładam że do grania i oglądania filmów i TV w zupełności się ten Samsung sprawdzi w każdym z wariantów. Widziałem dwie strony wcześniej, że była dyskusja na temat Dolby Atmos, ale to mi akurat w ogóle nie robi ;)

Odnośnik do komentarza

IMHO do Q80 nie warto tyle dopłacać. Jako użytkownik Q70 wolalbym sprawdzic, czy trawa po drugiej stronie jest bardziej zielona i wziąłbym C9. A czy się wypali - jest gwarancja.

 

Chociaz samsung mnie ostro wk.urwil serwisem.

 

- zgloszenie o wypalonym pikselu na niebieskim i tylko niebieskim tle

- szablonowa odpowiedź abym zrobil fotki na 100 tłach ze wskazaniem piksela wypalonego

- wysłałem fotki to proszą o informację na jaki kolor swieci piksel bo na zdjęciach widać niebieski

- znowu odpisuję, ze wg mojej obserwacji jest on czarny na tle niebieskim czyli w ogóle się nie świeci

- dziękujęmy za odpowiedź, rozumiem, ze niepokoją pana objawy: piksel nie świeci. Po zapoznaniu się ze sprawą oraz konsultacji z naszymi inżynierami wsparcia informuję, że producent dopuszcza taką ilość pikseli. Jest to zgodne z normą nieaktywnych pikseli dla tej wielkości telewizora. Bardzo mi przykro, ale zgłoszona przez Pana sprawa nie podlega naprawie gwarancyjnej.  W chwili obecnej mogę Panu zaproponować naprawę w autoryzowanym serwisie. Lista serwisów: http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/  

- XDD dzięki c0rva, będę naprawial na swoj koszt nowy TV. no to babo podaj mi te normy, od ilu wypaleń obejmuje gwarancja, skoro się nie łapię?

Rozumiem, że niepokoją Pana zgłaszane symptomy. Pana zgłoszenie przekazałam do inżynierów wsparcia. Skontaktuje się z Panem jak tylko otrzymam odpowiedź. 

 

 

Co za pajace, jakbym z robotem pisał. Jesli naprawa wypalonych matryc w OLEDach tez tak wyglada to chyba nie ma roznicy czy coś się kupuje na gwarancji czy nie, ten sam efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza

Absolutnie. Martwe pixele, świecące inaczej itd. proszę mi wypyerdalac z takim (pipi). To nie kosztuje pisiont groszy ze mozna machnac reka. 

 

Producent dopuszcza? To niech to w reklamach będzie jasno opisane ze sprzedajemy sprzęt który może byc yebniety. 

Edytowane przez II KoBik II
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, _Red_ napisał:

Wiesz, i przy 1/4 wypalonego ekranu moglbys pewnie grac bez specjalnego marudzenia, ale jednak nowy towar chciałbyś miec bez defektu fabrycznego. Niektorzy producenci ponoc mieli gwarancje 100% satysfakcji w przypadku jakiegokolwiek wypalenia, nawet jednego hot pixela.

Ale ja poważnie piszę, gdybym na swoim xg zobaczył takie coś a później usłyszał takie coś, to bym się zdenerwował i czuł że sprzęt jest wybrakowany. Dlatego nie sprawdzam.

Odnośnik do komentarza

@_Red_ No to teraz sam nie wiem co zrobić :dog:

Z jednej strony napaliłem się trochę na Q80, bo jednak matryca jaśniejsza, większe kąty i mniejsze odbicia, a z drugiej to niewielka różnica względem i tak bardzo dobrego Q70. Na LG się jednak nie zdecyduję, ale za dużo by wymieniać powódów.

Odnośnik do komentarza

Doprecyzowali właśnie, ze producent dopuszcza do 7 dead pixeli rozsianych ogółem na 55 calach, lub do dwoch grup martwych pikseli.

 

Zakładam, ze grupa to klaster minimum 2 pikseli, ale może mają swoją definicję. Ciekawe czy to wynika ze standardow jakichś ogólnodostępnych czy własnych samsungowych, ukrytych gdzieś w dupie (czyli niejawnych dla klienta).

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, _Red_ napisał:

Doprecyzowali właśnie, ze producent dopuszcza do 7 dead pixeli rozsianych ogółem na 55 calach, lub do dwoch grup martwych pikseli.

 

Zakładam, ze grupa to klaster minimum 2 pikseli, ale może mają swoją definicję. Ciekawe czy to wynika ze standardow jakichś ogólnodostępnych czy własnych samsungowych, ukrytych gdzieś w dupie (czyli niejawnych dla klienta).

Wczoraj przeglądałem archiwalnego PSX’a z 2006 ( :potter: ) roku i był test monitorów LCD. Już tam pisali, że producenci mają dopuszczalną liczbę martwych pikseli, które nie podlegają gwaranacji.

Edytowane przez MYSZa7
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...