Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie ten oneconnect to by mi w nowym mieszkaniu kable wisiały xD kupiłem specjalny przepust na kable i pół dnia przy pomocy dużego flexa i dużego młota pneumatycznego robiłem bruzdę. Skończyło się na wizycie w hydraulicznym i wstawieniu cienkiej rurki bodajże 4cm tak aby przeszedł właśnie oneconnect, jeden HDMI od soundbar i kabel od przedłużacza (za tv podłączony jest tv, ledy i soundbar). Nie wiem z czego robili w latach 90 te żelbetony ale mój blok to chyba atomówkę by przetrwał. Dlatego Panie Samsung jest niezmiernie wdzięczny za ten wynalazek :D

Odnośnik do komentarza

U mnie przedwczoraj wylądował  lg 55c9. Przesiadka z 43 cali Sony XD80 ;p. Wrażenia znakomite. Odkąd mam amoleda w telefonie, to chciałem oleda w TV. Czerń i kontrast genialny. HDR też sporo lepszy niż w poprzednim modelu. Teraz się tylko za jakimś sprzętem audio do niego rozejrzeć ;p.

 

Telewizji nie oglądam od kilkunastu lat. Nie mam jej nawet do TV podłączonej :E. Tylko striming (Netflix, Amazon, HBO GO, Rakuten) Youtube i granie na PC i ps4.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Ja to się zastanawiałem między q90, a c9 i po czytaniu recek, opinii na stronach PL i zagranicznych przez parę miesięcy, wybrałem ten drugi. Tak, już od tak długiego czasu się zastanawiałem między tymi TV. Czekałem tylko na obniżki. Planowałem na wiosnę, ale black friday czy tam weeks to przyśpieszył ;p.

 

Tak genialnego obrazu z TV moje oczy jeszcze nie widziały. Brak cloudingu, dse, nierównomiernego podświetlenia. Kontrast daje niesamowitą głębię. Masa detali w czerniach. W wiadomym odcinku GoT widać wszystko wyraźnie mimo przeciętnej jakości i dużej kompresji streamingu (HBO wy durnie). To wszystko w sdr. Włączenie hdr w gearsach 5, Horizonie, GTS, FH4, DS  lub Dolby Vison na netflixie to kolejny poziom za(pipi)istości wyżej. Na Netflixie musiałem dać szare napisy, bo na białe się patrzyć nie da, tak walą po gałach. No jak się ogląda obraz przy zgaszonym świetle, lub przy słabej małej lampce, to szczęki się długo szuka w tych ciemnościach ;p. Kąty widzenia mnie nie interesowały bo TV oglądam na wprost, no ale jednak jest spoko wrażenie, gdy idę przez pokój i nie ważne czy jestem na prawo, lewo czy na cholernym suficie z każdej perspektywy obraz na TV jest tak samo znakomity.

 

Aczkolwiek nieświadomemu klientowi czy też typowemu Kowalskiemu Oleda bym nie polecił ;p

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Cos mi śmierdzi marketingowa ściemą z tym 3000Hz. Może się mylę, ale caly ekran miałby się odświeżać 3000 razy w ciągu sekundy? Cos kiedyś czytałem, ze plazmy miały podzielony ekran na strefy i każda z nich odświeżała się w 50Hz. Pomnożyć przez liczbę stref i na papierze można bylo walnąć "3000" by wyglądało. Ale nie wiem, nie robiłem nigdy głębszego riserczu o plazmach, wiec może mylę coś.

 

A w TV LCD masz 50/60 lub 100/120Hz natywnie (były chyba też 200Hz). Producenci tez podają swoje bzdurne hasła "motion index 1000Hz" a i tak nawet mimo wsadzania klatek pośrednich nie przeskoczysz liczby odświeżeń na sekundę powyżej granicy 120.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...