Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam Samsunga Q90 r od 9 dni testuje ten telewizor i chyba go zostawię  . Zastanawiałem się nad OLEDEM ale już raz byłem niewolnikiem telewizora . Do dziś pamiętam wypalony krzyż po katastrofie w smoleńsku, za dużo oglądałem TVN HD. Dla nas zapalonych graczy TV musi znosić stale obrazy. Nie będę rezygnował z BF4 bo coś się wypali, a po ponad 1000 godzin miało by prawo tak nie stać.

Odnośnik do komentarza

Co do wlaczania sie samodzielnego, poczytalem o dwoch opcjach:

- anynet+

- mobile turn on

 

czy cos w ten deseń. Wylaczylem je i poki co mam spokoj. Widocznie jakiś inne urządzenia wzbudzały tv (Samsung nawet gdzieś pisał, że przez wifi też może pójść jakiś nieprawidlowy sygnał wlaczajacy go np. wywołany smartfonem).

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, _Red_ napisał:

Co do wlaczania sie samodzielnego, poczytalem o dwoch opcjach:

- anynet+

- mobile turn on

 

czy cos w ten deseń. Wylaczylem je i poki co mam spokoj. Widocznie jakiś inne urządzenia wzbudzały tv.

U mnie nic to nie pomagało. Miałem goły słupek sam telewizor, nawet router rozłączony i telewizor sam się cyklicznie uruchamiał. Twardy reset był też robiony przez serwis.Działo się to w 2 egzemplarzach q70 i jednym q80r.

Dopiero Q90 od ponad tygodnia sam się nie włączył, może przez to że ma elektronikę na zewnątrz i przy wyłączaniu słychać jak przekaźnik w tym pudelku cyka. Całkowicie go odcina.

Edytowane przez mobie
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, _Red_ napisał:

A jak czesto Ci sie sam wlaczal? Poki co z 2 tyg minelo odkad wyłączyłem te ustawienia i nie powtorzylo się.

Mniej więcej 3 razy dziennie. Włączał się po około 30 sekundach od wyłączenia. Teraz jest nowa aktualizacja na stronie samsunga być może już to naprawili.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Doradźcie co zrobic.

Zamowilem tego oleda LG 55C9 z MediaMarkt. W trakcie składania zamowienia mialem do wyboru towar powystawowy lub towar nowy (czas realizacji 4 dni), wiadomo wzialem nowy. Złożyłem zamowienie (raty bo i tak sa 0%). Dostalem wstępna akceptację. Po 30-40min dzwoni do mnie babka z MM, czy sklep moze zainstalowac jakies wstępne oprogramowanie czy cos tam, przygotowane pod nowego użytkownika i sprawdzic czy wszystko z tv jest okej, czy matryca jest cala itp. No to mi tu zaczęło cos śmierdzieć, ze chce mi wcisnąć egzemplarz powystawowy. Odmówiłem, powiedzialem, ze chce nowy egzemplarz nawet nie wyciągany z kartonu bo to jest tv na prezent.

Na co ona, ze to jest ostatni tv, ze juz go wyjęli z kartonu zeby wlasnie sprawdzic czy wszystko ok. Zapytałem czy nie ma w innych sklepach (to jest placówka z Bydgoszczy) zeby tamten mi wyslac, to odpowiedziala, ze nie, ze kierownik sprawdzał w innych sklepach. Mimo wszystko nie zgodziłem sie. Powiedziala, ze jeszcze sprobuje sie dowiedziec czy w jakims sklepie moze jeszcze znajdzie sie nowka sztuka.

Oddzwoniła do mnie po 10min, ze jednak udało mi sie ogarnac i znaleźli nowy, nie wyciagany egzemplarz, zebym sie nie bal, telewizor bedzie nowy itp. Zapytałem w jakim mieście go znaleźli a ona, ze w Bydgoszczy... w tym samym sklepie. Nagle wyczarowali nowy w 10min.

Pytanie, ktos juz sie sparzył na zakupach w MM? Nie wiem czy nie chca mi wcisnąć jakiegos powystawowego egzemplarza czy cos i teraz wkręca, ze nowka bedzie, bo folie bedzie mial itp. Da sie to jakos sprawdzic dokladnie w razie jakby tv juz przyszedl? Oczywiscie mowie w razie gdyby nie mial zadnych śladów zewnętrznych użytkowania, zadrapań itp.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak to akurat jest z LG, bo np.Apple nie zgodziło się na rozpakowywanie towaru i jako jedyne urządzenia mają plomby. Przez kradzieże, braki w dostawie i inne dziwne sytuacje obecnie większość rzeczy jest sprawdzane po dostawie od razu na magazynach sklepowych i dotyczy to całej sieci, a nie wybranego sklepu. Nie wiem tez jak jest w Mediaexpert, pisze jak jest w MM.

 

W Mediaexpert za to kupowałem ostatnio cooler dla klienta, nowy, przyjechał w takim stanie jakby ktoś go przeżul i wyplul. Brak pasty, instrukcji, wszystko rozpakowalem a i tak Panie na słuchawce robiły fochy że muszą przyjmować zwrot. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Koleś88 jak już przyjdzie do Ciebie to zrób zdjęcie tej plomby jak to wygląda bo też będę brał C9 albo C10 a zawsze uważałem że skoro ludzie ciągle robią zwroty kupując przez net bo łatwo to przecież komuś te oddane telewizory muszą wciskać a to przecież spory procent sprzedawanych tivików a ludzie ciągle marudza że banding , sranding i takie tam .

Odnośnik do komentarza

Nie marudzą tylko płacą i wymagają.
A że mają prawo zwrócić to zwracają.
Tak samo można napisać że ktoś marudzi bo pudełko bez plomby.
Może tak, może na tym co kolesiowi chcieli wcisnąć jest doyebany opor banding i dlatego ktoś oddał ?
Bo jednych kłuje to w oczy a drugi machnie ręką.
Ale pieniądz trzeba szanować to nie kosztuje 500zl a i wbrew opinii na forumku większość nie zmienia tv co 2 lata.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...