Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam że dawno temu czytałem że 100Hz w LCD to już zupełnie co innego niż w CRT i teraz to tylko marketingowy bełkot, by pokazać konsumentowi że obraz będzie plynniejszy właśnie dzięki temu ficzerowi. Wydaje mi się że były takie tv ze 200 czy 240Hz.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, II KoBik II napisał:

Najlepiej żółte napisy jak za bardzo rozświetla TV. U mnie jest wtedy ok. 

Ponoc najlepsze zolte z czarna obramowka. Szare sie sprawdzaja przy HD oraz 4k. Natomiast przy 4k z HDR to juz z szarego robi sie biel. 

Niestety kompletnie mi nie pasuja te zolte napisy i pozostaje przy szarych :x

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, malin1976 napisał:

Niektóre telewizory odpalają tryb game mode jak wykryją konsolę . A gdy na konsoli oglądam film na blu ray to co wtedy ?

U mnie zostaje oczywiscie Game mode gdy juz zapamięta źródło (konsolę), ale jak kolega wyzej, można to wyłączyć gdy zamierzasz korzystać z konsoli jako odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, bocieque napisał:

Ja to się zastanawiałem między q90, a c9 i po czytaniu recek, opinii na stronach PL i zagranicznych przez parę miesięcy, wybrałem ten drugi. Tak, już od tak długiego czasu się zastanawiałem między tymi TV. Czekałem tylko na obniżki. Planowałem na wiosnę, ale black friday czy tam weeks to przyśpieszył ;p.

 

Tak genialnego obrazu z TV moje oczy jeszcze nie widziały. Brak cloudingu, dse, nierównomiernego podświetlenia. Kontrast daje niesamowitą głębię. Masa detali w czerniach. W wiadomym odcinku GoT widać wszystko wyraźnie mimo przeciętnej jakości i dużej kompresji streamingu (HBO wy durnie). To wszystko w sdr. Włączenie hdr w gearsach 5, Horizonie, GTS, FH4, DS  lub Dolby Vison na netflixie to kolejny poziom za(pipi)istości wyżej. Na Netflixie musiałem dać szare napisy, bo na białe się patrzyć nie da, tak walą po gałach. No jak się ogląda obraz przy zgaszonym świetle, lub przy słabej małej lampce, to szczęki się długo szuka w tych ciemnościach ;p. Kąty widzenia mnie nie interesowały bo TV oglądam na wprost, no ale jednak jest spoko wrażenie, gdy idę przez pokój i nie ważne czy jestem na prawo, lewo czy na cholernym suficie z każdej perspektywy obraz na TV jest tak samo znakomity.

 

Aczkolwiek nieświadomemu klientowi czy też typowemu Kowalskiemu Oleda bym nie polecił ;p

 

Samsung Q90 to nie ta klasa cenowa, średnio 2 tys zł więcej.

 

Też się zastanawiałem nad C9 ale bardziej skłaniałem się  do  GZ 950.

 

Każdy z tych TV ma swoje wady, dla nas graczy jednak najważniejsze jest to aby nie martwić się powidokami. Jak dla mnie Oled chyba odpada. RDR 2 gram na okrągło, Battlefield 4 ponad 1000 Godzin online . TVN 24 po 2 godziny dziennie. Nie mam zamiaru z tego rezygnować, nie chce być po raz kolejny "niewolnikiem" telewizora.

Miałem Kuro 5090 i plazmę panasonica wiec wiem jak to jest.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Red_ napisał:

U mnie zostaje oczywiscie Game mode gdy juz zapamięta źródło (konsolę), ale jak kolega wyzej, można to wyłączyć gdy zamierzasz korzystać z konsoli jako odtwarzacza.

 

To w C9 w menu konsoli mam tryb kinowy ekspert, taki jak skonfigurował mi chłopek od kalibracji, dopiero po włączeniu gry przechodzi w game mode. Wyłączysz grę, wraca na tryb kinowy. Wygodne to w chui. Zawsze mnie irytowało przechodzenie z trybu na tryb, w zależności co się ogląda. Aż dziwne, że chyba od 2019 jest to w TV automatyczne. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, mobie napisał:

 

Samsung Q90 to nie ta klasa cenowa, średnio 2 tys zł więcej.

 

Też się zastanawiałem nad C9 ale bardziej skłaniałem się  do  GZ 950.

 

Każdy z tych TV ma swoje wady, dla nas graczy jednak najważniejsze jest to aby nie martwić się powidokami. Jak dla mnie Oled chyba odpada. RDR 2 gram na okrągło, Battlefield 4 ponad 1000 Godzin online . TVN 24 po 2 godziny dziennie. Nie mam zamiaru z tego rezygnować, nie chce być po raz kolejny "niewolnikiem" telewizora.

Miałem Kuro 5090 i plazmę panasonica wiec wiem jak to jest.

 

 

No jakbym się zdecydował na q90 to te 2k bym dopłacił. To nie ze względu na cenę w tym wypadku wziąłem c9. Nawet jakby kosztowały tyle samo, brałbym oleda. Q90 ma słaby local dimming w trybie gra by zachować niski input lag. Jasność jest na nim sztucznie podbita (EOTF), traci detale w czerniach (zbyt agresywne wygaszanie) i bieli (przepalanie). Plus dolegliwości typowe dla lcd (gorsza czerń, efekt halo,  DSE, nierównomierne podświetlenie, clouding) ;p.

 

Najchętniej to wziąłbym GZ2000, ale cena kosmiczna. Choć i tak brakowałoby mi hdmi 2.1, a wiem że w przyszłym roku mi się to wejście przyda do grania na PC. Nie wiadomo ile też da w PS5 ;p.

 

Wypaleń się zbytnio nie obawiam, bo w gry multi gram na monitorze 144hz i myszce. Na TV tylko gry singlowe z PC i PS4. Natomiast telewizji od lat nie mam nawet podłączonej ;p.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Faka napisał:

Ja mam tv z 2017 c7 i też automatycznie wszystko robi także tego. 

W menu konsoli masz np tryb kinowy a po odpaleniu gry się zmienia na tryb GRA? Ja w C8 po odpaleniu konsoli mam od razu tryb GRA. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Kyo napisał:

W menu konsoli masz np tryb kinowy a po odpaleniu gry się zmienia na tryb GRA? Ja w C8 po odpaleniu konsoli mam od razu tryb GRA.

 

To chyba jakiś ficzer modeli Cx, bo na moim B8 gra wymaga wybrania tego trybu z predefiniowanych.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Kyo napisał:

W menu konsoli masz np tryb kinowy a po odpaleniu gry się zmienia na tryb GRA? Ja w C8 po odpaleniu konsoli mam od razu tryb GRA. 

Nie, od razu mam tryb gra, czy to w menu czy to w grze, z automatu włącza mi wszystko tv, a jak gra ma tryb HDR to też automat. Nic nie trzeba samemu włączać, wygoda jak na bahamach. Tak jak wejdę na Youtube to mam włączone ekspert, to samo z netflix, bo tak mam ustawione, a potem już nic nie musisz przełączać, bo to wszystko zapamiętuje jak widać. 

 

A dobra, już wiem o co chodzi. Nie robi tego ficzer u mnie. Tylko siedzi na tym trybie gra.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, bocieque napisał:

 

No jakbym się zdecydował na q90 to te 2k bym dopłacił. To nie ze względu na cenę w tym wypadku wziąłem c9. Nawet jakby kosztowały tyle samo, brałbym oleda. Q90 ma słaby local dimming w trybie gra by zachować niski input lag. Jasność jest na nim sztucznie podbita (EOTF), traci detale w czerniach (zbyt agresywne wygaszanie) i bieli (przepalanie). Plus dolegliwości typowe dla lcd (gorsza czerń, efekt halo,  DSE, nierównomierne podświetlenie, clouding)

 

Obecnie mam ten TV na stanie. I żadnych z wypisanych rzeczy na tym tv nie ma miejsca. Jedynie gdy ustawi się "wyraźny ruch (LED)", to spada jasność, rypie się czerń, a i obraz migocze. Ale ja tego nie włączam. Przy normalnym graniu obraz jest genialny, czerń znakomita. Więc nie ma mowy o cloudingu. Nie ma u mnie efektu brudnego ekranu, a masakrycznie jestem na niego wyczulony (choć tutaj może to być kwestia egzemplarza). Efekt halo potrafi się pojawić, ale jest on minimalny. 

 

Telewizor ma rewelacyjne skalowanie z niskich rozdzielczości, przez co świetnie się na nim gra w gry z ps3, x360, wii u, switch. Motion plus też jest świetną sprawą gdy gry robią się dużo płynniejsze, choć potrafią występować artefakty.

 

Ogółem super wybór dla graczy. W dzień nie przeszkadzają odbicia, kąty widzenia doskonałe. Oraz brak zmartwień, że coś się wypali.

 

Sam bym bardzo chciał zakupić OLEDa ze względu na ich specyfikacje, gdzie każdy piksel świeci niezależnie. Ale jednak głównie tv biorę do gier i nie chcę się bać o wypalenia. LEDy z podświetlaniem Direct LED potrafią mieć znakomitą czerń. Zawsze mają bardzo wysoką jasność. Jest to znakomita alternatywna dla takich jak ja. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nikt nie mówi, że q90 jest zły. To jest top faldów, choć ma swoje mankamenty. Możliwe, że dolegliwości z recenzji zostały poprawione aktualizacjami. Nie macie winiety? Ściemnionego obrazu w rogach? TV nie gubi detali w czerniach i nie przepala jasnych fragmentów w hdr? Pisano o tych rzeczach praktycznie w każdej recenzji i polskiej i zagranicznej. Na forach również sporo się tego naczytałem. Mimo to i tak niemal do ostatniej chwili zastanawiałem się między c9, a q90. Bo o bandingu, wypaleniach też się człowiek sporo naczytał.

 

Nie ma idealnego TV, każdy dobiera do swoich preferencji. Ja używam TV głównie wieczorami i zwykle przy zgaszonym świetle, więc znakomita czerń to za mało, musi być ideał ;). W sumie odkąd mam c9 (5 dni) w dzień go jeszcze nie włączałem :E. No, ale w sumie dni teraz bardzo krótkie ;p. Teraz sobie nawet nie wyobrażam powrotu do lcd.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Będąc szerym obraz wygląda na bardzo równomierny. Często w LCD samiutkie krawędzie, ostatnie piksele są przyciemnione, tutaj nawet tego brakuje. Algorytm wygaszania też sprawnie działa, nie gubi detali w cieniach. Może faktycznie poprawili to aktualizacją. Bo w Q85 mocno detale się zatracały. A jak się wyłączało w tym TV dynamiczny kontrast, to w scenach jak nocne niebo, nie było widać gwiazd... Cały ekran robił się czarny. Q90 tego nie ma. 

 

Jasność jest mniejsza niż w KS9500 i nigdy nie miałem wrażenia, że jest ona na siłę podbijana. TV ten ma swoje wady. Ale wolny jest od wielu bolączek technologii LCD,  takich jak choćby clouding.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...