Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Mój stary samsung powoli umiera więc pora coś zmienić. Niestety budżet ograniczony do ok 2k za 50 cali. Poczytałem i znalazłem coś takiego :https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-philips-led-50pus7334,id-1379564

 

Teraz głównie oglądam netflixa i gram na starym ps4. Czy ten model będzie ok? Czy może szukać czegoś innego? 

Odnośnik do komentarza

Aha z ciekawosci przyjrzalem sie znanej mi demowce 4k z Youtube ("oled demo 4k costam") puszczonej w sklepie na LG B9.

 

No jakos nie dostrzeglem tej fenomenalnej roznicy w czerni miedzy posiadanym TV a tym. A wręcz odblaski na szklanej matrycy powodowaly, że tej slawnej czerni nie ujrzałem jakos bardziej niż w tej samej demowce puszczonej na Q70.

 

Pewnie różnice wyjdą w mega kontrastowych scenach typu czarny kosmos i nasrane dużo małych gwiazd, wtedy OLED w praktyce musi wygrać z lokalnym podswietlaniem calych stref.

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No ja też jestem pozytywnie zaskoczony czerniami w Q70, w sensie spodziewałem się tego po teści rtings, ale jest jeszcze lepiej gdy zobaczy się to na żywo. Kontrast jest świetny, a kolory pięknie nasycone. Dodatkowo gdy mamy kontent z HDR warto włączyć Contrast Enhancer, tylko wtedy poczujemy zalety tej opcji. Przy SDR wszystko jest przejaskrawione. Jedynie ten Local Dimming mnie irytuje, byle ikonka na czarnym tle i świeci jak psu jajca wokół.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MYSZa7 napisał:

No ja też jestem pozytywnie zaskoczony czerniami w Q70, w sensie spodziewałem się tego po teści rtings, ale jest jeszcze lepiej gdy zobaczy się to na żywo. Kontrast jest świetny, a kolory pięknie nasycone. Dodatkowo gdy mamy kontent z HDR warto włączyć Contrast Enhancer, tylko wtedy poczujemy zalety tej opcji. Przy SDR wszystko jest przejaskrawione. Jedynie ten Local Dimming mnie irytuje, byle ikonka na czarnym tle i świeci jak psu jajca wokół.

W XF9005 to samo, takze standard w obecnych lcd bez wzgledu co bys kupil :lapka:

Odnośnik do komentarza

@bebbop

 

Nie to nie to samo bo w każdym innej marce kontrast dynamiczny można całkiem wyłączyć i wtedy nic nie rozjaśnia natomiast geniusze z Samsunga zdecydowali, że możesz co najwyżej ustawić sobie go na low, co i tak powoduje rozjaśnienie ekranu przy jakichkolwiek białych napisach. Podobno w menu serwisowym można go na stałe wyłączyć i nawet zdalnie ci to zrobi serwisant jak na odpowiedniego trafisz.

 

Też polecam włączyć contrast enhancer dla materiałów HDR. Przy SDR oczywiście mam wyłączony ale przy HDR to prawie nic nie widać bez tego. Ewentualnie gamme podnieść trochę.

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:

@bebbop

 

Nie to nie to samo bo w każdym innej marce kontrast dynamiczny można całkiem wyłączyć i wtedy nic nie rozjaśnia natomiast geniusze z Samsunga zdecydowali, że możesz co najwyżej ustawić sobie go na low, co i tak powoduje rozjaśnienie ekranu przy jakichkolwiek białych napisach. Podobno w menu serwisowym można go na stałe wyłączyć i nawet zdalnie ci to zrobi serwisant jak na odpowiedniego trafisz.

 

Też polecam włączyć contrast enhancer dla materiałów HDR. Przy SDR oczywiście mam wyłączony ale przy HDR to prawie nic nie widać bez tego. Ewentualnie gamme podnieść trochę.

 

 

Pomieszales chyba 2 pojecia, ale domyslam sie, ze chodzilo Ci o Local Dimming. W Sony mozna go wylaczyc, tylko wtedy pojawia Ci sie clouding. W Samsungu masz narzucone z gory, by byl zalaczony chociaz na minimum, by nie bylo go widac. W Sony masz wybor, ale ostatecznie i tak musisz ustawic na minimum jak w Samsungu, bo przy wylaczonym tez Cie trafi szlag. Moze przy matrycach 55 jest mniejszy problem z cloudingiem i wtedy opcja wyboru jest na  korzysc Sony, ale u siebie przy 65 calach jest niestety widoczny i musze ustawic na minimum. Contrast enhancer nie sprawdzalem na HDR, takze dzieki za info. Przetestuje sie.

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...