Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy dzień użytkowania  Q70 i jestem bardzo zadowolony. Dla mnie jest to upgrade z zeszłorocznego NU7122. Czerń na tym samym wysokim poziomie, jeszcze więcej kolorów (taki Horizon 4 nabrał kolorytu), w końcu odczuwalny HDR (ładnie daje po oczach) no i odświeżanie 120hz, które dodaje płynności obrazu. Z minusów? Local Dimming, równie dobrze mogłoby go nie być. Ta poświata wokół białych obiektów, no źle to wygląda. No i największy zawód czyli Motion Game Plus, spodziewałem się większego (pipi)nięcia, a tutaj ciężko mi zauważyć ten wzrost płynność którym się niektórzy rozpływali w internatach. Pozostałem przy włączonym FreeSyncu i chyba tak zostanie do końca. 

Ze sprzedażą starego, nowy TV wyszedł mnie 2,5 koła i myślę że jest to odpowiednia cena za taki upgrade.

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Motion plus daje kopa jak się podkręci suwaki na maksa. Ale ma to sens w grach, ktore nie są ultraplynne z definicji. Np. w Fifie więcej to psuje niz daje pożytku, ale np. Sleeping Dogs optycznie przyspieszył.

 

up.

nu8000 była dobrze oceniana. Z serii 7000 faktycznie powinien byc upgrade do q70.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Odpalilem C9. Robi wrażenie. Szkoda, ze przechodzę z 50” na 55” cali, wiec duzej roznicy wielkościowo nie ma, ale za to w jakości bardzo.

Odpaliłem sobie plansze testowe na yt. Nie wiem za bardzo co miałbym tam zobaczyc? Rozumiem, ze jak widze kazdy kolor prawidłowo, bez odbarwień, plamek itp to wszystko jest ok? :) czy jeszcze jakies testy powinienem zrobic?

Rano odpalilem kawalek 1odc Wiedźmina w Dolby Vision i to jakis kosmos, pieknie wyglada.

AirPlay dziala spoko, praktycznie żadnego laga nie uświadczyłem. Thinq na razie git, chociaz pare razy kanału nie wyszukało.

Jesli chodzi o ps4 pro to odpalilem tylko Days Gone z HDR itp. I jest spora roznica. Az wali po oczach. Szkoda, ze teraz pobawię sie nim dopiero w niedziele w sumie :

Odnośnik do komentarza
Tak, sęk w tym że może pojawić po dłuższym użytkowaniu, u mnie mniej więcej po paru miesiącach ekran w pół zlamalo, choć wcześniej w temacie czytałem, że to nie jest możliwe...


I co, nic z tym sie nie da zrobic? Zaden producent nie uwzględnia tego w gwarancji?

Czyli po pol roku,
Ktos ma banding i albo przyzwyczaja sie i przymyka oko albo tv w kosz?
Odnośnik do komentarza

Pierwsze lepsze posty na tej stronie pokazują według mnie albo idealne ekrany lub lekki banding, który ma się nijak do DSE w LCD i przy normalnym użytkowaniu nie powinien przeszkadzać. Ludzie też szukają sensacji na siłę i próbują mieć 100% pewności o słuszności zakupu. I zapewne 50% tego wątku wygląda jak ta randomowa strona, którą wkleiłeś. Sami się nakręcają i tak to leci. Duża część też robi wpisy, aby pokazać swoje idealne panele.

 

https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2896737-oled-screen-uniformity-discussion-banding-vignetting-267.html#post58929940 tutaj faktycznie wygląda to fatalnie na 5%, ale już na 10% jest dużo lepiej, choć nadal daleko do akceptowalnego poziomu.

 

https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2896737-oled-screen-uniformity-discussion-banding-vignetting-267.html#post58933724 - a tutaj, serio? To jest zły ekran? 

 

Ja pewnie kupię OLEDA, i wtedy sprawdzę go tylko przez pierwsze dni, a później wy(pipi)ane na te plansze.

Odnośnik do komentarza

Gwarancja obejmuje banding oraz nierówności oświetlenia, ale tylko jeśli widać je na planszy 20% grey.

 

Należy też dodać, że w rzeczywistości te 5% grey na oledzie jest bardzo ciemne. Na zdjęciach zwykle aparat mocno zwiększa ISO i ekran jest sporo jaśniejszy niż w realu. U mnie 5% grey w trybie isf dark jest ciemniejsza niż "czerń" na moim poprzednim lcd va :E. I oczywiście w ciemnym pokoju, bo włączenie tej planszy w dzień i nie widać nic, jakby ekran był wyłączony.

Odnośnik do komentarza

Dobra, zrobiłem test. Generalnie ani przy oglądaniu tv, ani graniu na konsoli czy oglądaniu filmu na netflixie nje widac nic. Na teście zaś widac.

Przy 5%:

6cbdbd833457aa122869efbf53be1b9f.jpg

2d21ce92284761e2df573e31b5cdc8be.jpg

Przy 10%:

e8c79c7451c82cb72d7cf1a3d3a19661.jpg

431e6b7dd63c6a5bf646a66ecbbb32b0.jpg

Generalnie na zdjęciu wyglada to dużo gorzej niż Real, mimo wszystko przy 5% widać mocno. Przy 10% praktycznie w ogóle.

Co robić Pany? Odsyłać i liczyć na lepszy egzemplarz czy olać bo i tak marne szanse na to?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...