Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Sam tak gram. A juz wisieńką na torcie jest jak sama gra wypuszcza 60fpsow to wtedy nie widac nawet artefaktów przy upłynniaczu. Po ostatniej dużej aktualce moj XE90 znów mnie pozytywnie zaskoczyl. Kurde w lipcu pyknie 3 lata jak posiadam tę bestie i nie moge narzekać. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Moldar napisał:

 

 


90ms, nie wyobrażam sobie.

Upłynniacze spoko, no ale samsung ma to ogarnięte póki co najlepiej, bo tylko 20ms jakoś.

 

 

 

Nie wiem skąd te dane wziąłeś ale na rings podają tak:

1080p @ 60 Hz 
 
 14.7 ms
1080p @ 60 Hz Outside Game Mode 
 
 77.2 ms
1440p @ 60 Hz 
 
 14.6 ms
4k @ 60 Hz 
 
 14.7 ms
4k @ 60 Hz + 10 bit HDR 
 
 14.6 ms
4k @ 60 Hz @ 4:4:4 
 
 14.5 ms
4k @ 60 Hz Outside Game Mode 
 
 57.1 ms
4k @ 60 Hz With Interpolation 
 
 21.2 ms
8k @ 60 Hz 
 
 N/A
1080p @ 120 Hz 
 
 6.0 ms
1440p @ 120 Hz 
 
 6.1 ms
4k @ 120 Hz 
 
 7.1 ms
1080p with Variable Refresh Rate 
 
 5.9 ms
1440p with VRR 
 
 6.1 ms
4k with VRR 
 
 14.1 ms
8k with VRR 
 
 N/A
Auto Low Latency Mode (ALLM) 
 
 Yes
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie HDR w TV. Czy uważacie że warto "wymuszać" w TV HDR.

 

W ustawieniach HDR mam opcje automat, HDR10 i HLG. Jak gra posiada HDR to mam na automat i wtedy jest super. Natomiast jak mam podłączonego Switch to te gry HDR nie obsługują jednak przełączenie z automat na hdr10 daje wyraźnie lepszy efekt. W pierwszym momencie wszystko jest przejaskrawiione ale jak się poustawia kontrast i inne suwaaki oraz zmniejszy nasycenie to jest spoko. Powrót z ustawienie na automat pokazuje wiellką różniće in minus. 

 

Moje pytanie jest czy takie wymuszanie HDR w treściach które nie mają zaimplementowanego HDR ma sens (bo jak wyżej pisałem trzeba to poustawiać i dopasować)?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mobie napisał:

 

Nie wiem skąd te dane wziąłeś ale na rings podają tak:

1080p @ 60 Hz 
 
 14.7 ms
1080p @ 60 Hz Outside Game Mode 
 
 77.2 ms
1440p @ 60 Hz 
 
 14.6 ms
4k @ 60 Hz 
 
 14.7 ms
4k @ 60 Hz + 10 bit HDR 
 
 14.6 ms
4k @ 60 Hz @ 4:4:4 
 
 14.5 ms
4k @ 60 Hz Outside Game Mode 
 
 57.1 ms
4k @ 60 Hz With Interpolation 
 
 21.2 ms
8k @ 60 Hz 
 
 N/A
1080p @ 120 Hz 
 
 6.0 ms
1440p @ 120 Hz 
 
 6.1 ms
4k @ 120 Hz 
 
 7.1 ms
1080p with Variable Refresh Rate 
 
 5.9 ms
1440p with VRR 
 
 6.1 ms
4k with VRR 
 
 14.1 ms
8k with VRR 
 
 N/A
Auto Low Latency Mode (ALLM) 
 
 Yes

a gdzie tutaj jest podany Input Lag  z Game Motion Plus?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ListuniO napisał:

Mam pytanie odnośnie HDR w TV. Czy uważacie że warto "wymuszać" w TV HDR.

 

W ustawieniach HDR mam opcje automat, HDR10 i HLG. Jak gra posiada HDR to mam na automat i wtedy jest super. Natomiast jak mam podłączonego Switch to te gry HDR nie obsługują jednak przełączenie z automat na hdr10 daje wyraźnie lepszy efekt. W pierwszym momencie wszystko jest przejaskrawiione ale jak się poustawia kontrast i inne suwaaki oraz zmniejszy nasycenie to jest spoko. Powrót z ustawienie na automat pokazuje wiellką różniće in minus. 

 

Moje pytanie jest czy takie wymuszanie HDR w treściach które nie mają zaimplementowanego HDR ma sens (bo jak wyżej pisałem trzeba to poustawiać i dopasować)?

 

 

Jeżeli taki efekt Ci się podoba a dodatkowo nie tracisz na jakości obrazu w grach na Switcha to dlaczego nie? Mam dwa tviki z poszerzonym gamutem i qleda z dobrym HDRem i sam mam ustawiony osobno tryb pod Switcha, który różni się drastycznie od Prosiaka i XoX (nie wiem jak na innych tvikach ale przynajmniej na Samsungu każdy port HDMI można ustawić z osobna pod własne widzimisię). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...