Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, REZOK napisał:

 

 

Akurat tego typa szanuje i aż ciężko mi uwierzyć w taką różnice w obrazie na przykładzie gwiazdzistego nieba

 

 

To jest to o czym pisałem parę stron wcześniej. Local dimming w Samsungu działa zbyt agresywnie, by utrzymać czerń na dobrym poziomie. Przez to przygasza małe obiekty, w tym przypadku gwiazdy. One są na ekranie, ale ledwo widoczne, tak że kamera ma problem z ich zarejestrowaniem. Utrata detali w czerniach, ale również w bielach w hdr.

 

Mi w c9 na szczęście trafiła się bardzo ładna matryca, praktycznie zero bandingu i tylko lekko ściemniony róg ekranu na planszy 5%, która to plansza na żywo wygląda jak "czerń" na moim poprzednim TV na matrycy VA w hdr :E. Mam tylko nadzieję, że z czasem się nie zepsuje ;p.

 

Tu dodatkowo:

 

 

Edytowane przez bocieque
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, giger_andrus napisał:


Kolegę chyba mocno fantazja ponosi.
C9 spokojnie radzi sobie w jasnych pomieszczeniach oraz wyjątkowo dobrze z jasnymi odbiciami.
W kategorii Reflections otrzymał notę 9.5/10 na rting.com a to ich opinia:

The LG OLED C9 has outstanding reflection handling, very similar to last year's C8. Like many high-end TVs, the anti-reflective coating adds a slight purple tint. There should be no issues using the TV in a bright room, but if you have a lot of windows it might not be bright enough to completely overcome glare.

No i właśnie ostatnie zdanie dotyczy mojej sytuacji, dlatego uważam że Oled nie jest dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, bocieque napisał:

 

To jest to o czym pisałem parę stron wcześniej. Local dimming w Samsungu działa zbyt agresywnie, by utrzymać czerń na dobrym poziomie. Przez to przygasza małe obiekty, w tym przypadku gwiazdy. One są na ekranie, ale ledwo widoczne, tak że kamera ma problem z ich zarejestrowaniem. Utrata detali w czerniach, ale również w bielach w hdr.

 

Mi w c9 na szczęście trafiła się bardzo ładna matryca, praktycznie zero bandingu i tylko lekko ściemniony róg ekranu na planszy 5%, która to plansza na żywo wygląda jak "czerń" na moim poprzednim TV na matrycy VA w hdr :E. Mam tylko nadzieję, że z czasem się nie zepsuje ;p.

 

Tu dodatkowo:

 


 

W tym samsungu masz 3 ustawienia dotyczące local dimming. Nie bronię tego telewizora ale ja nie zauważyłem utraty szczegółów w czerniach. Na Q70r i Q85R owszem tak. Sam teraz zostałem bez telewizora, chciał bym Oleda ale wystarczy wejść na hdtv forum wątek lg b7 powiedzmy dwusetna strona i trwałe wypalenia na matrycy pojawiają już po 5000 godzin . Lg owszem wymienia matryce ale nie każdy lubi mieć grzebane przy telewizorze i zreszta wypalenia powracają i to u osób które nie są graczami . Przeczytaj sobie przynajmniej z 20 stron. Ja z nudów sieknęłem wszystko i  narazie przeszła mi ochota na oleda . 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, malin1976 napisał:

Albo jbl bar 3.1  - cena pod dwa klocki czyli znośnie .

 

Ten jbl bar i nie wiem czy przypadkiem tez nie 5.1 i 2.1 maja taka glupia przypadlosc, ze sie wylaczaja jak nie dociera do nich dzwiek. Problemem jest to, ze przy ich ponownym automatycznym wlaczeniu slychac "pykniecie" glosnikow. Ogladasz YT i czekasz az kolejny filmik sie wlaczy to w miedzy czasie glosniki sie wylacza. Dlugi loading w grze to bedzie ta sama sytuacja. Ludzie na forach sie na to skarza.

Odnośnik do komentarza

A Panowie co w ogóle sądzicie o tych milionach opcji w TV? Korzystacie z kalibracji? Ja użyłem tej z Rtings i mam trochę lepszy obraz, ale zastanawiam się czy to nie przekłamuje. Np. jak twórcy gier czy filmie robią swój produkt to korzystają z specyficznej palety barw, a my później w tv włączamy milion wspomagaczy i tak na prawdę mamy całkowicie inny obraz. Jak Wy do tego podchodzicie?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Plugawy napisał:

 

Ten jbl bar i nie wiem czy przypadkiem tez nie 5.1 i 2.1 maja taka glupia przypadlosc, ze sie wylaczaja jak nie dociera do nich dzwiek. Problemem jest to, ze przy ich ponownym automatycznym wlaczeniu slychac "pykniecie" glosnikow. Ogladasz YT i czekasz az kolejny filmik sie wlaczy to w miedzy czasie glosniki sie wylacza. Dlugi loading w grze to bedzie ta sama sytuacja. Ludzie na forach sie na to skarza.

 

Miałem JBL Bar Studio przez chwilę i jest dużo gorzej, bo potrafił się wyłączyć w trakcie filmu, bo przez 1s był suspens i była cisza, w grach nawet nie potrzeba długiego loadingu, wystarczy kilka sekund, żeby się wyłączył. Oddałem po chyba 3 dniach jak przeczytałem, że "its not a bug its a feature bo ekologia i pront oszczedzamy". Nawet nie to pyknięcie było denerwujące co fakt, że przez dobre 0.5s nie było w ogóle dźwięku. Teraz mam Yamahe Yasa 107 i polecam, w tej kasie zwłaszcza do gier daje radę - bas całkiem przyjemny i zaskakująco dobry system imitujący dźwięk przestrzenny DTS Virtual:X

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

@SetoPL Jako posiadacz LG B8 55":

 

Żadnej konkretnej kalibracji nie wykonuję. Oglądając filmy używam fabrycznych ustawień kinowych, do grania tryb gry z wyłączonym upłynniaczem. Jasność ekranu na 2/3 maksymalnej, żeby pozbyć się dyskomfortu związanego ze zbyt jaskrawym obrazem I elo.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Bartg napisał:

 

Miałem JBL Bar Studio przez chwilę i jest dużo gorzej, bo potrafił się wyłączyć w trakcie filmu, bo przez 1s był suspens i była cisza, w grach nawet nie potrzeba długiego loadingu, wystarczy kilka sekund, żeby się wyłączył. Oddałem po chyba 3 dniach jak przeczytałem, że "its not a bug its a feature bo ekologia i pront oszczedzamy". Nawet nie to pyknięcie było denerwujące co fakt, że przez dobre 0.5s nie było w ogóle dźwięku. Teraz mam Yamahe Yasa 107 i polecam, w tej kasie zwłaszcza do gier daje radę - bas całkiem przyjemny i zaskakująco dobry system imitujący dźwięk przestrzenny DTS Virtual:X

 

Tak się pewnie tylko tłumaczą, a to pewnie niedoje.bane oprogramowanie tylko. Co z tego, że dźwiękowo mega skoro jest taki feature, u mnie też są skreślone z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mobie napisał:
18 godzin temu, bocieque napisał:

 

W tym samsungu masz 3 ustawienia dotyczące local dimming. Nie bronię tego telewizora ale ja nie zauważyłem utraty szczegółów w czerniach. Na Q70r i Q85R owszem tak. Sam teraz zostałem bez telewizora, chciał bym Oleda ale wystarczy wejść na hdtv forum wątek lg b7 powiedzmy dwusetna strona i trwałe wypalenia na matrycy pojawiają już po 5000 godzin . Lg owszem wymienia matryce ale nie każdy lubi mieć grzebane przy telewizorze i zreszta wypalenia powracają i to u osób które nie są graczami . Przeczytaj sobie przynajmniej z 20 stron. Ja z nudów sieknęłem wszystko i  narazie przeszła mi ochota na oleda . 

 

Nad nowym TV zastanawiałem się od ponad roku, poprzedni to Sony 43xd80. Przeczytałem wszystkie strony na hdtvpolska dotyczące b6, c6, b7, c7, b8, c8, b9 i c9. A także kilka modeli Sony i Samsunga. Suma summarum wybrałem w pełni świadomie c9.

Odnośnik do komentarza

 

6 godzin temu, SetoPL napisał:

A Panowie co w ogóle sądzicie o tych milionach opcji w TV? Korzystacie z kalibracji? Ja użyłem tej z Rtings i mam trochę lepszy obraz, ale zastanawiam się czy to nie przekłamuje. Np. jak twórcy gier czy filmie robią swój produkt to korzystają z specyficznej palety barw, a my później w tv włączamy milion wspomagaczy i tak na prawdę mamy całkowicie inny obraz. Jak Wy do tego podchodzicie?

 

Ja kalibracje robiłem. Skoro wywaliłem tyle kasy za TV, to te 6 stów wcale mnie nie bolało, poza tym mając TV z najwyższej półki, chciałem żeby wszystko było tip top. 

Odnośnik do komentarza

No tyle, że nie zawsze ta tip top kalibracja musi Ci się akurat podobać, dwa najlepiej ja robić jak już telewizor pochodzi te 4,5 m, ale jak się okaże że masz z jakaś aplikacja problem, telewizorem to często serwis prosi i przywrócenie do ustawień fabrycznych i jest po kalibracji. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, teddy napisał:

Ta kalibracja to jakieś hackowanie tv czy po prostu bawią się suwakami za pomocą pilota i biorą za to 6 stów?

Spodziewalbym sie jakiegoś dostepu do menu serwisowego i ustawiania parametrow zgodnie z warunkami otoczenia (natezenie swiatla w pokoju, kolory scian itp xd).

 

Jesli to tylko ustawienie suwakow pilotem wg wartosci z kartki to beczka.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

No tyle, że nie zawsze ta tip top kalibracja musi Ci się akurat podobać, dwa najlepiej ja robić jak już telewizor pochodzi te 4,5 m, ale jak się okaże że masz z jakaś aplikacja problem, telewizorem to często serwis prosi i przywrócenie do ustawień fabrycznych i jest po kalibracji. 

 

Taa, jak robisz u profesjonalistów to dostajesz całą dokumentację na maila z ustawieniami, wprowadzasz je w razie "w" i po temacie. A jak Ci się nie podoba to nic Cię to nie kosztuje, wracają do ustawień sprzed kalibracji nie ponosząc żadnych kosztów. 

 

Czy jest różnica? Ja widziałem sporą przede wszystkim w obrazie podczas gry. Sporo gram w Black Ops 4 i tam na niektórych mapach to inny obraz. Porównując jakieś filmowe tryby przed kalibracją i po, to ciężko ocenić, bo najlepiej było by ocenić oglądając je równocześnie. Więc założyć można, że te kinowe tryby są całkiem spoko. 

Edytowane przez Wooyek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Faka napisał:

Dla mnie ta cała profesjonalna kalibracja telewizora to niezłe dymanko ludzi.

Jak zrobiłem kalibrację swojego TV według rtings.com, to miałem tak ciemny obraz, że nic nie było widać. Niesamowici są ci ludzie.

Odnośnik do komentarza

Każdy panel jest inny. Często w ciągu jednej generacji telewizorów mamy zupełnie różne „ekrany”  wszystko to masówka, inaczej zestrojona elektronika . Nikt nie przejmuje się kalibracja. Wyjątek to loewe i wyższe modele panasonica  ale to tez loteria. Gotowe ustawienia z internetu moim zadaniem nie maja żadnego sensu. Tylko profesjonalna kalibracja. Tyle ze czasem to tez szkoda kasy bo nawet najlepsze panele legendarne kuro - potrafiły się rozstrajać po 3 tygodniach podobnie jest z Oledami - organiczny panel cały czas zmienia swoje parametry i obraz zmienia się. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja robiłem kalibrację na pierwszym moim Oledzie i jakość obrazu była sporo lepsza niż to co jest w fabrycznych trybach. Warte wydania pieniędzy no chyba, że ktoś lubi oczoyebny obraz. Oczywiście mowa o filmach bo tam jest pewien standard, którego się wszyscy trzymają. Mam nadzieję, że kiedyś będzie również coś takiego w przypadku gier.
 

39 minut temu, Rozi napisał:

Jak zrobiłem kalibrację swojego TV według rtings.com

 

Kalibrację robi się pod swój konkretny egzemplarz i w warunkach gdzie będzie używany. Ustawienia z rtings i innych źrodeł mogą być lepsze i gorsze ale nie będą nigdy tak dobre jak zrobione pod twój telewizor.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...