Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Matriks_1111 napisał:

Będzie Pan zadowolony :P

Zazdroszczę wszystkim tym, którym na Oleda pozwalają warunki oświetleniowe, ale powiem szczerze, że jestem naprawdę miło zaskoczony QLEDem. Jasność na mega poziomie, a przy tym szczegóły i ostrość obrazu naprawdę robią robotę. Jak ja poczciwego LCD wykrzesali z niego naprawdę niezłe parametry ;)

A o co konkretnie chodzi z tym oświetlenie ? Oled nadaje się do ciemnych pokoi?

Odnośnik do komentarza
Ale co takiego ma C9 czego nie ma np. Philips 854/12? Wszyscy spuszczają się nad LG, a akurat na tle oledowym o ile są producentem matryc, o tyle ich TV szału nie robią 



Dla mnie przynajmniej na - Philipsa to oprogramowanie (nie chcialem androida, wiec albo webos albo tizen wchodził w gre) no i cena, jednak troche wyższa.
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, SetoPL napisał:

A o co konkretnie chodzi z tym oświetlenie ? Oled nadaje się do ciemnych pokoi?

Oled nie daje rady w mocno oświetlonych pomieszczeniach gdzie matryca narażona jest na odbicia. 

 

3 minuty temu, Koleś88 napisał:

 

 


Dla mnie przynajmniej na - Philipsa to oprogramowanie (nie chcialem androida, wiec albo webos albo tizen wchodził w gre) no i cena, jednak troche wyższa.

 

 

Powiem szczerze, że miałem dotychczas kilka Samsungów i jednego LG i akurat webOS to jest masakra po pewnym czasie. Oby w nowszych TV nie było takiego zamulenia jakiego ja doświadczyłem na swoim LG. 

Odnośnik do komentarza

a48896ce3dbfaf8141ceba0eb938e9fb.jpgZwróciłem Q90 r do sklepu, Irytujące piszczenie w matrycy było nie do zniesienia. Do tego efekt brudnego ekranu, jak raz to zauważysz to już widzisz to na każdym materiale. Widać na fotce jak byk ciemne plamy na całości DSE jak się patrzy.

Znowu zastanawiam się nad Oledem. Celował bym raczej w Panasonica Gz950 lub GZ 1500. Czy jest tu jakiś użytkownik oleda który ma TV rok może 2 i nie ma żadnych wypaleń? chodzi mi o Telewizor który jest użytkowany w większości w grach.

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Matriks_1111 napisał:

o tyle ich TV szału nie robią 

WebOS to jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy system w TV w obecnych czasach. W dodatku TV łyka wszystko co mu się zapoda. W moim C8 który ponoć ma trochę lepszy procek zapierdziela wszystko bez zająknięcia. TV mam od Października zeszłego roku. Nie wiem jak inne, niższe modele w LED'ach. Mówię przez pryzmat C8.

Nie wiem co może być od tego lepsze - w Sony android - no taki troch,ę mułek był. Philips to jakaś masakra - co tam w ogóle siedzi? Jedynie Tizen u sąsiada fajnie i dobrze chodzi ale jak sam wspomniałeś brak wsparcia kodeków to jakiś nieśmieszny żart. Samsung słynął z tego że łykał wszystko.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mobie napisał:

a48896ce3dbfaf8141ceba0eb938e9fb.jpgZwróciłem Q90 r do sklepu, Irytujące piszczenie w matrycy było nie do zniesienia. Do tego efekt brudnego ekranu, jak raz to zauważysz to już widzisz to na każdym materiale. Widać na fotce jak byk ciemne plamy na całości DSE jak się patrzy.

Znowu zastanawiam się nad Oledem. Celował bym raczej w Panasonica Gz950 lub GZ 1500. Czy jest tu jakiś użytkownik oleda który ma TV rok może 2 i nie ma żadnych wypaleń? chodzi mi o Telewizor który jest użytkowany w większości w grach.

Jak ja to miałem po 2 latach w starym LG, 6 lat temu to przyjechał facet z serwisu, powiedział że może to wyczyścić na miejscu ale wróci w ciągu miesięcy, albo potraktować to jakimś tam magnesem chyba  w serwisie co załatwi sprawę na zawsze, ale tego nie pokrywa gwarancja, ale jako że był miły to ostatecznie zrobił to za free, przysłali tv po tygodniu  z nowym pilotem ;]

Więcej ten brud już nie wrócił.

Smutne że nadal takie rzeczy są w tv, na moim tv tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Jak ja to miałem po 2 latach w starym LG, 6 lat temu to przyjechał facet z serwisu, powiedział że może to wyczyścić na miejscu ale wróci w ciągu miesięcy, albo potraktować to jakimś tam magnesem chyba  w serwisie co załatwi sprawę na zawsze, ale tego nie pokrywa gwarancja, ale jako że był miły to ostatecznie zrobił to za free, przysłali tv po tygodniu  z nowym pilotem ;]
Więcej ten brud już nie wrócił.
Smutne że nadal takie rzeczy są w tv, na moim tv tego nie ma.


Smutne jest to, że to nie są telewizory nawet za 2000-3000zł tylko 5-6 tysi. Dramat.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie się wydaje, że po prostu człowiek we wczesnych latach miał to w dupie, te wszystkie parametry, bo i skąd taki zwykły szarak o takich rzeczach mógł wiedzieć. A teraz? Teraz to masz panie internety, jutuby i wszystkie tabele mówiące, co ma ten tv, co to w ogóle jest, po prostu informacje nabywasz z pierwszej ręki i to jest internet.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Matriks_1111 napisał:

Oled nie daje rady w mocno oświetlonych pomieszczeniach gdzie matryca narażona jest na odbicia. 

 

Powiem szczerze, że miałem dotychczas kilka Samsungów i jednego LG i akurat webOS to jest masakra po pewnym czasie. Oby w nowszych TV nie było takiego zamulenia jakiego ja doświadczyłem na swoim LG. 


Kolegę chyba mocno fantazja ponosi.
C9 spokojnie radzi sobie w jasnych pomieszczeniach oraz wyjątkowo dobrze z jasnymi odbiciami.
W kategorii Reflections otrzymał notę 9.5/10 na rting.com a to ich opinia:

The LG OLED C9 has outstanding reflection handling, very similar to last year's C8. Like many high-end TVs, the anti-reflective coating adds a slight purple tint. There should be no issues using the TV in a bright room, but if you have a lot of windows it might not be bright enough to completely overcome glare.

Odnośnik do komentarza



Mnie się wydaje, że po prostu człowiek we wczesnych latach miał to w dupie, te wszystkie parametry, bo i skąd taki zwykły szarak o takich rzeczach mógł wiedzieć. A teraz? Teraz to masz panie internety, jutuby i wszystkie tabele mówiące, co ma ten tv, co to w ogóle jest, po prostu informacje nabywasz z pierwszej ręki i to jest internet.


Dlatego nadal większość ludzi kupuje te najniższe modele w okolicy 2k.
Z drugiej strony okazuje się że w 2x droższych tv dostajesz "tylko" hdr czy tam dodatkowe 300nitow w sdr a wiele problemow jak clouding banding dse nadal istnieje.
Czy warto dokładać?
To już zależy kto jakie ma podejście do sprawy, znam wiele osób które stać na górną półkę a maja zwyklaka 55 cali i za trójkę i są happy.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...