Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, SetoPL napisał:

Ostatnio ktoś na grupie napisał, że tv mają taką wadę, że wydaje się być brudny ekran, a ja k(pipi) wycieram ta ścierka mojego tv i wycieram....:facepalm: 

Dopóki tu nie wszedłem nie znałem wad :)

 

Ja to samo, gdybym nie czytał na temat telewizorów (choć z drugiej strony szkoda się nie interesować), nie wiedziałbym co to DSE/banding i takie tam. Ja na swoim TV zauważyłem to dopiero po dwóch latach użytkowania. Na szczęście myślę, że jest w normie i nie wymieniam TV (a mam gwarancję na 5 lat od Sony).

O tych wadach trzeba po prostu nie myśleć i tyle.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, MYSZa7 napisał:

A ja właśnie zamówiłem Q70 w Neonecie za 3660 zł :obama:

Ważne żeby brać przez internet. Potem masz możliwość w ciągu 14 dnia go zwrócić. 

Jakość montażu w tych samsungach i loteria panelowa jest koszmarna.

 

Ja teraz w q90r przy oglądaniu Netfixa głownie na materiałach HDR słyszę buczenie może piszczenie z matrycy telewizora. Co ciekawe tylko z Netfixa. 

Jest to upierdliwe. Rozumiem że plazma która max brała 500 wat mogła brzęczeć ale LCD?

Z tyłu obudowa jest kiepsko spasowana, szczelina z lewej strony i jak dociskasz to cała obudowa się ugina w tym miejscu -tak jak by nie miała zaczepów. 

DSE - brudny ekran to w każdym LCD widzę, na q70 pionowe pasy, w q90  siatkę podświetlenia czyli chyba te strefy. Przy szybkim ruchu kamery ekran jest faktycznie " brudny" widać szare plamy na całości .

TV chyba wraca do sklepu bo najgorsze jest to buczenie i to taka częstotliwość, że nie mam ochoty oglądać filmów z netfix i to najgorzej hałasuje w trybie film z HDR.

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Koleś88 napisał:

 


Jak wrażenia? 55 czy 65?

 

55 i na chwilę obecną powiem jedno - swoje zadanie spełnił idealnie, bo przy ostrym świetle zero odbicia na ekranie, więc powłoka się sprawdza. Jak chodzi o jakość obrazu, to na razie muszę dojść do tego jakie ustawienia są dla mnie najlepsze i chyba nie obejdzie się bez kalibracji, bo w trybie gry na konsoli obraz dosłownie wypalił mi oczy :dynia:

Odnośnik do komentarza
Zobacz na rtngs, chyba znikoma. W e chyba dopiero jest różnica w dźwięku co biorąc pod uwagę różnice cenowa jest już kompletnym odlotem.


No niby B9 chyba jest nowszy ale ma
Słabszy nieco procesor, nie wiem jak to sie przekłada ale podobno niezauważalnie. Ma hdmi 2.1 tylko nie wiem jak z tym thinq i czy dziala tez w języku polskim. Bo w sumie 500zl taniej jest teraz B9.
Odnośnik do komentarza

Będzie Pan zadowolony :P

Zazdroszczę wszystkim tym, którym na Oleda pozwalają warunki oświetleniowe, ale powiem szczerze, że jestem naprawdę miło zaskoczony QLEDem. Jasność na mega poziomie, a przy tym szczegóły i ostrość obrazu naprawdę robią robotę. Jak ja poczciwego LCD wykrzesali z niego naprawdę niezłe parametry ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...