Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak ta pokaźna lista gier 4k 120hz na nowej generacji.
Będzie masa takich gier wg mnie.
Wszystkie indyczki ala hollow knight, salt n sanctuary, dead cells itd itd.
No ja duzo takich perełek ogrywam jak ktoś gra tylko AAA to pewnie inaczej na to patrzy.
Ja bym pewnie ze 20 takich gierek wymienił z ps4.

No i jak RL bedzie w 4k 120 fps na xh z input lagiem 7ms to :obama:

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.10.2020 o 19:12, kudlaty88 napisał:

Dobra forumowe eksperty,kolega szuka jakiegos dobrego i taniego tv/monitora 4k z hdr rozmiar nie ma znaczenia tylko budżet ograniczony do max 3200plnow. Za pomoc zaplace plusikami.

Edytka: Kusi go LG 49NANO867NA 

 

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/telewizor-lg-led-49nano867na-2x-hdmi-2-1-za-281861-zl-w-media-expert/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Schranz1985 napisał:

Będzie masa takich gier wg mnie.
Wszystkie indyczki ala hollow knight, salt n sanctuary, dead cells itd itd.
No ja duzo takich perełek ogrywam jak ktoś gra tylko AAA to pewnie inaczej na to patrzy.
Ja bym pewnie ze 20 takich gierek wymienił z ps4.

No i jak RL bedzie w 4k 120 fps na xh z input lagiem 7ms to :obama:

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

No rozdzielczość 4k w takich indykach, gdzie są 4 pixele na krzyż ma przeogromne znaczenie xDDDDDDDDDDD

W takich gierkach, to nawet rozdziałki nie rozroznisz chlopie.

Odnośnik do komentarza

Na stronie Samsunga widzę, ze pojawił się nowy firmware 1371 (u mnie siedzi 1361), kompatybilny z QLEDami z 2019, plus RU8002 bodajże. Ale update przez menu TV nic nie znajduje, podobnie gdy ściągnę zawartość na pendrive (zip wazy 1.4GB, rozpakowalem, wrzuciłem luzem folder i nic). Ktoś może robił aktualizacje?

 

Ma poprawic stabilnosc appek, updejtu do hdmi 2.1 się nie spodziewam bo tego hardware chyba nie ma.

 

edit:

mam pomysł, chyba niepotrzebnie wypakowywałem ZIPa do folderu /cośtam, zamiast po prostu wypluć zawartość luzem. Spróbuję ponownie.

edit2
nope, nadal "no update available" mimo wlozenia pendrajwa z zawartością

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Donatello1991 napisał:

Czyli jak zaczyna być coraż większy i mnie to irytuję, to jedyna opcja to zmiana TV? 

 

Nie, nie trzeba wystarczy wyłączyć głupoty jak dynamiczne kolory, kontrast, perfekcyjny HDR, super duper ostrość jak i samą ostrość ja u siebie banding zredukowałem prawie do zera. 

  • Haha 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Soul napisał:

 

Nie, nie trzeba wystarczy wyłączyć głupoty jak dynamiczne kolory, kontrast, perfekcyjny HDR, super duper ostrość jak i samą ostrość ja u siebie banding zredukowałem prawie do zera. 

 

Ja bym jeszcze rozkręcił TV i wymontował kilka scalaków. 

Jak już osiągniesz jakość obrazu na poziomie radzieckiego 14 calowego kineskopu, to banding powinien zniknąć całkowicie :yao:

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Soul napisał:

 

Nie, nie trzeba wystarczy wyłączyć głupoty jak dynamiczne kolory, kontrast, perfekcyjny HDR, super duper ostrość jak i samą ostrość ja u siebie banding zredukowałem prawie do zera. 

że co proszę? 

Odnośnik do komentarza

Trochę zazdroszczę Blantmanowi.
Musi mieć bezstresowe życie z takim podejściem.
Aczkolwiek bandingu na gwarancji nie uznają.
No ale za 2 lata to już oled CZ będzie (podobno od CZ nie będzie sie wypalał bo nowa apka w tle) więc i tak warto wymienić na nowy.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Michał102 napisał:

 

Ja bym jeszcze rozkręcił TV i wymontował kilka scalaków. 

Jak już osiągniesz jakość obrazu na poziomie radzieckiego 14 calowego kineskopu, to banding powinien zniknąć całkowicie :yao:

 

Testowałem to na trzecim wieśku gdzie na niebie banding ostro wychodził, po wyłączeniu takich opcji jak Dynamiczny Kontrast, perfekcyjny HDR i super duper ostrość, udało mi się zredukować ostro to jak banding na tym niebie wychodził, oczywiście nie zniknął całkowicie, ale poprawa była spora. TV Philips POS 9002.

Także daruj sobie te swoje głupie żarciki:gayos: 

 

 

3 godziny temu, blantman napisał:

że co proszę? 

 

Nie pamiętam jak to jest w LG, ale polecam odpalić Wieśka 3 w HDR zobaczyć jak niebo się zachowuje i zacząć się bawić opcjami, które wyżej wymieniłem, nazwy powinny być mniej więcej podobne. 

 

Godzinę temu, kislawa napisał:

Widzę że na forum jak w polityce albo jesteś sony 32 strefy albo oled... A nie pomyślał jeden z drugim że można mieć po prostu zdrowy rozsądek i widzieć zarówno wady i zalety obu technologii? A obie niestety maja sporo wad. 

 

Takie coś napisałem we wtorek, miłej lektury życzę ;)

 

 

Oczywiście, że każda technologia swoje wady ma, nie ma rzeczy doskonałych, sęk w tym, że ja wole te wady, które ma OLED niż te, które ma LCD.

Bo OLED potrafi mi je za(pipi)iście wynagrodzić kozacką jakością obrazu, niestety nawet najlepsze LCD directy bo tylko te biorę pod uwagę(krawędziowy odpadają na dzień dobry) nie są wstanie dać takiego obrazu jaki daję OLEDy, owszem czasami zbliżają się do tej jakości ale momentami w trudnych scenach lecą na łeb na szyje.  Ja głowienie TV oglądam wieczorem po pracy więc jest już ciemno a w tedy OLED pokazuje takiego pazura, że czapki z głów. 

 

Nie jestem tutaj sam z takimi wnioskami, każdy kto zobaczył OLEDa w domu NIE W SKLEPIE odpalił na nim konsole, dostał strzała w ryj mówiąc sobie przy tym OMG jak to wygląda, muszę odpalić wszystkie gry, które mam i zobaczyć jak wyglądają na tym telewizorze i okazuje się, że człowiek ma ochotę zagrać jeszcze raz bo sam nie wierzy w to co widzi po prostu WOW. 

  • Lubię! 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Soul napisał:

 

Testowałem to na trzecim wieśku gdzie na niebie banding ostro wychodził, po wyłączeniu takich opcji jak Dynamiczny Kontrast, perfekcyjny HDR i super duper ostrość, udało mi się zredukować ostro to jak banding na tym niebie wychodził, oczywiście nie zniknął całkowicie, ale poprawa była spora. TV Philips POS 9002.

Także daruj sobie te swoje głupie żarciki:gayos: 

 

 

 

Nie pamiętam jak to jest w LG, ale polecam odpalić Wieśka 3 w HDR zobaczyć jak niebo się zachowuje i zacząć się bawić opcjami, które wyżej wymieniłem, nazwy powinny być mniej więcej podobne. 

 

 

Takie coś napisałem we wtorek, miłej lektury życzę ;)

 

 

Oczywiście, że każda technologia swoje wady ma, nie ma rzeczy doskonałych, sęk w tym, że ja wole te wady, które ma OLED niż te, które ma LCD.

Bo OLED potrafi mi je za(pipi)iście wynagrodzić kozacką jakością obrazu, niestety nawet najlepsze LCD directy bo tylko te biorę pod uwagę(krawędziowy odpadają na dzień dobry) nie są wstanie dać takiego obrazu jaki daję OLEDy, owszem czasami zbliżają się do tej jakości ale momentami w trudnych scenach lecą na łeb na szyje.  Ja głowienie TV oglądam wieczorem po pracy więc jest już ciemno a w tedy OLED pokazuje takiego pazura, że czapki z głów. 

 

Nie jestem tutaj sam z takimi wnioskami, każdy kto zobaczył OLEDa w domu NIE W SKLEPIE odpalił na nim konsole, dostał strzała w ryj mówiąc sobie przy tym OMG jak to wygląda, muszę odpalić wszystkie gry, które mam i zobaczyć jak wyglądają na tym telewizorze i okazuje się, że człowiek ma ochotę zagrać jeszcze raz bo sam nie wierzy w to co widzi po prostu WOW. 


Wiem :) tez o tym pisałem i się zgadzam. Jasne uważam ze mój oled to absolutnie super telewizor ale ma swoje wady. Z zakupu LCD tez jestem zadowolony raz ze rekompensuje wady swoim rozmiarem, a dwa że jest naprawdę zaskakująco dobrym tv który w pewnych kwestiach spisuje się lepiej niż oled. Nie ma więc co hejtowac i zamykać się na jedną słuszna technologie, szczególnie ze może okazać się ze microled bierze najlepsze z obu :).

 

 Natomiast prawda jak taka ze jakbym mógł teraz kupić oleda w rozmiarze powyżej 85 w ludzkiej cenie (tj do 30k) to kupię go od razu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Soul napisał:

 

Testowałem to na trzecim wieśku gdzie na niebie banding ostro wychodził, po wyłączeniu takich opcji jak Dynamiczny Kontrast, perfekcyjny HDR i super duper ostrość, udało mi się zredukować ostro to jak banding na tym niebie wychodził, oczywiście nie zniknął całkowicie, ale poprawa była spora. TV Philips POS 9002.

Także daruj sobie te swoje głupie żarciki:gayos: 

 

 

 

Nie pamiętam jak to jest w LG, ale polecam odpalić Wieśka 3 w HDR zobaczyć jak niebo się zachowuje i zacząć się bawić opcjami, które wyżej wymieniłem, nazwy powinny być mniej więcej podobne. 

 

 

Takie coś napisałem we wtorek, miłej lektury życzę ;)

 

 

Oczywiście, że każda technologia swoje wady ma, nie ma rzeczy doskonałych, sęk w tym, że ja wole te wady, które ma OLED niż te, które ma LCD.

Bo OLED potrafi mi je za(pipi)iście wynagrodzić kozacką jakością obrazu, niestety nawet najlepsze LCD directy bo tylko te biorę pod uwagę(krawędziowy odpadają na dzień dobry) nie są wstanie dać takiego obrazu jaki daję OLEDy, owszem czasami zbliżają się do tej jakości ale momentami w trudnych scenach lecą na łeb na szyje.  Ja głowienie TV oglądam wieczorem po pracy więc jest już ciemno a w tedy OLED pokazuje takiego pazura, że czapki z głów. 

 

Nie jestem tutaj sam z takimi wnioskami, każdy kto zobaczył OLEDa w domu NIE W SKLEPIE odpalił na nim konsole, dostał strzała w ryj mówiąc sobie przy tym OMG jak to wygląda, muszę odpalić wszystkie gry, które mam i zobaczyć jak wyglądają na tym telewizorze i okazuje się, że człowiek ma ochotę zagrać jeszcze raz bo sam nie wierzy w to co widzi po prostu WOW. 

Ja mam lepszy pomysły. Jak nie widzisz bandingu w codziennym użytkowaniu to nie szukaj go na siłę. Na razie nie widzę więc nic nie zmieniam :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...