Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2020 o 06:36, leon107 napisał:

Sprawdziłem te ustawienia i nic nie daje,nie wiem dlaczego jak ustawiłem jasność tak jak mi podałeś na 35 po włączeniu hdera od razu wskakuje na max u mnie w trybie obrazu GRA nie da się grać w HDR ! obraz wgląda jak blade (pipi).

Przecież tam masz 2 ustawienia, regulowane niezależnie dla HDR i bez HDR. Natomiast reset resetuje oba naraz. Co do ustawień to przede wszystkim polecam gamma -2 oraz nie należy patrzeć na model X900H (u nich gamma jest OK, u nas w UE hdtvpolska ma w teście ma aż 2.6). Co do HDR to żre strasznie dużo prądu np. z 90 na 140 W, zarówno dzięki jasności na max jak i X-tended (jeszcze więcej), jednak zbyt niska jasność obniża efekt HDR, a niektóre sceny stają się zbyt ciemne. Oczywiście trzeba dobrać ciemniejszy poziom czerni na konsoli, zaś TV automatycznie dopasuje właściwy.

Odnośnik do komentarza

Ponowie proszę o pomoc.

Kumpel ma LG oled b7 i ampi Integra drx-2.1. Jak podłącza przez eARC, a resztę sprzętu (PS5, dekoder) to nie ma dźwięku.

Wczesniej było ok jak wszystkie sprzęty miał wpięte do ampli. Jednak jak kupił PS5 to musiał wpiąć konsole bezpośrednio do TV aby mieć 4k/hdr przez ampi nie szło. Niestety TV jakby nie oddawał spowrotem dźwięku. 

To wina TV? Macie na to jakiś pomysł? 

 

Odnośnik do komentarza

A wybral odpowiednie wyjscie dzwieku w panelu domowym w lg do zlacza gdzie ma podlaczone ps5 w tv? 

Do kazdego hdmi mozna wybrac inne wyjscie dzwieku w panelu domowym. Nie robi sie tego w ustawieniach tylko z poziomu panelu domowego. 

Od razu niech oznaczy w panelu domowym hdmi gdzie ma wpiete ps5 jako pc dla uzyskania pelnej chromy. 

 

IMG_20201121_181302.jpg

IMG_20201121_181733.jpg

Edytowane przez sajmon34
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem, może ktoś miał podobnie. Gram w FIFE 21 wcześniej na PS4 teraz na PS5, na TV Samsung QE55Q60R. Podczas gry, zwłaszcza gdy wznawiam grę od bramkarza, obraz zaczyna lekko przycinać, nie jest płynny, a po kopnięciu piłki powstaje efekt komety. Sytuacja ta trwa do chwili poruszenia się kamery, gdy obraz się poruszy wszystko wraca do normy. Podejrzewam problem z TV, gdyż podczas oglądania piłki nożnej w tv także pojawia się czasami efekt komety. Może ktoś spotkał się z taką sytuacją i zna rozwiązanie tego denerwującego problemu? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Mam takie głupie pytanie. Mam ustawiony obraz w tv pod siebie. Jasność, kontrast itp. TV ma HDR, który po włączeniu ma swoje ustawienia. Dobrze rozumiem, że jak zmienię te ustawienia dla HDR na takie same jak "pod siebie" to będę miał góvno a nie HDR? Czy może tryb HDR i tak będzie się czymś wyróżniać?

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, LukasPL29 napisał:

Witam, mam problem, może ktoś miał podobnie. Gram w FIFE 21 wcześniej na PS4 teraz na PS5, na TV Samsung QE55Q60R. Podczas gry, zwłaszcza gdy wznawiam grę od bramkarza, obraz zaczyna lekko przycinać, nie jest płynny, a po kopnięciu piłki powstaje efekt komety. Sytuacja ta trwa do chwili poruszenia się kamery, gdy obraz się poruszy wszystko wraca do normy. Podejrzewam problem z TV, gdyż podczas oglądania piłki nożnej w tv także pojawia się czasami efekt komety. Może ktoś spotkał się z taką sytuacją i zna rozwiązanie tego denerwującego problemu? Pozdrawiam.

Kiedyś tez taki problem widziałem u kumpla na ps4 z fifa 18/19 tez na tv samsunga. Szukałbym problemu w tv i jego ustawieniach obrazu

Odnośnik do komentarza

Pytanie do posiadaczy telewizorów LG OLED np. B7. Kupiłem PS5, włączył się automatycznie tryb obrazu HDR (gra) i zauważyłem, że obraz jest jakby taki przyciemniony, przydymiony ? Dlaczego ? Jak przełączę na standardowy to od razu się wszystko ożywia ale jest odczuwalny input lag. HDR też świeci bardziej w trybie Standardowym. Może ktoś wie jak pomóc ?

Edytowane przez medzik1992
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, balon napisał:

Ale niektóre, szczególnie nowe TV - nizeznacznie, no i jak się dobrze suwaki ustawi (gama, poziom czerni, nasycenie itp.) to robi się obraz w tym trybie pakrycznie 1:1 jak w trybie standardowym. Warto poświęcić te 10-15 min i ustawić obraz pod siebie oraz tryb gry).

 

A jak się ustawia w grze HDR ? Faktycznie tak jak pisze czyli, żeby symbol był ledwie widoczny ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.11.2020 o 17:05, balon napisał:

Ponowie proszę o pomoc.

Kumpel ma LG oled b7 i ampi Integra drx-2.1. Jak podłącza przez eARC, a resztę sprzętu (PS5, dekoder) to nie ma dźwięku.

Wczesniej było ok jak wszystkie sprzęty miał wpięte do ampli. Jednak jak kupił PS5 to musiał wpiąć konsole bezpośrednio do TV aby mieć 4k/hdr przez ampi nie szło. Niestety TV jakby nie oddawał spowrotem dźwięku. 

To wina TV? Macie na to jakiś pomysł? 

 

B7 z tego co wiem nie wspiera eARC, tylko zwykle ARC. Musi więc ustawić na PS5 format wyjściowy audio na 5.1 DD/DTS (nie LPCM), wyższe formaty są poza zasięgiem przepustowości ARC.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Panowie i Panie, 

bede zaczynał niebawem moja przygode z ps5 (do tej pory miałem x360) i zastanawiam sie czy musze wymienic tv. 

 

Obecnie mam ten:

http://www.gnomon-tv.pl/dane_techniczne_samsung_le40c630,231,tv.html

 

Tak wiem staroć, ale nie mam parcia na granie w 4k i HDR juz w tej chwili, wystarczy mi zwykłe full hd. Czy ten tv moze miec jakis problem z nowa konsola sony?

Odnośnik do komentarza

@PabloPSXMieć oczywiście, że nie bedzie. Sam jadę na 40 calowym Soniaczu z 2007 przez trzy generacje ale przymierzam się do zmiany tvka bo jednak obsługa starym pilotem to już mordęga a przyciski na tv się zdążyły wyrobić. Do tego martwy pixel od "nowości" i biała poświata na ramkach matrycy, nie wiem co to bo nie jestem expertem ale chyba tak nie było od początku chyba, że pamięć już nie ta.

 

No ale pomijając moje wynurzenia ma wejście HDMI to co ma nie działać.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to HDTV sprzed mniej więcej dekady okazały się naprawdę żywotne. Szczególnie, że przez parę lat postęp szedł w ślepą uliczkę 3D. Jak ktoś kupił coś sensownego z Full HD i kilkoma HDMI, może rzeczywiście używać sprzętu przez lata. Pilota zawsze można wymienić, funkcje smart dodać chromecastem czy innym stickiem i tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza

Ok 65xh90 czy bx55? Tv glownie do naziemnej internet lte niezawsze chodzi tak jak powinien. Przez to i netflix raz chodzi lepiej a raz gorzej. Czasem podepne z piwnicy series x który chodzi na monitorze 2k 120hz. Żeby ograć jakiegoś singla. Dlaczego lepszym wyborem jest soniacz?

Edytowane przez benito82pl
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.