Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, blantman napisał:

Tak wyjaśnia wszystkie rzeczy w menu. Jak nie chcesz wieszieci tego to po prostu pamiętaj aby zaznaczyć ptaszki przy każdej opcji poza jedna w lewym dolnym rogu

A czy to standardowo nie jest tak ustawione jak konsola wykrywa, że masz tv 4k? Z tego co pamiętam to tak było to u mnie poustawiane tylko 8 bit było zaznaczone. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, lpcl napisał:

A czy to standardowo nie jest tak ustawione jak konsola wykrywa, że masz tv 4k? Z tego co pamiętam to tak było to u mnie poustawiane tylko 8 bit było zaznaczone. 

No chyba ale ja zmieniałem np ręcznie na 10 bit

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Absolem napisał:

Co sądzicie o tym tv? Ktoś może ma ten model? jak się sprawuje na kablówce i przy konsoli?

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65cx-tv-oled-uhd-4k.bhtml

Ja mam ten model. Przy konsoli to po prostu bajka. Jeżeli masz Xbox series x to vrr robi robotę. Wszystkie gry nawet AC valhalla płynne. Dodatkowo 120 Hz w takim Ori wow. Kolory , hdr out of the box miazga mało co trzeba konfigurować. Najpiękniejszy obraz jaki w życiu widziałem na tv. 

 

Kablówka gorzej. Obraz sdr w 720 p to kupa jak masz full hd a nie zwykła satelitę odrobinę lepiej. No ale umówmy się na 65 calach z bliska wszystko co idzie z satelity to jest niewyraźne. 

 

Streaming Apple tv, Netflix, Amazon prime i nawet HBO go wyglądają super. Dolby vision na Apple tv to inny level streamingu. Oprogramowanie działa szybko apki przełączają się w sekundy. I od netflixa na xsx i z powrotem w sekundę. 

 

Minus tego tv to głośniki. Są dobre jak tv stoi na nóżce ale jak wisi bez soundbara będzie ciężko. Da radę ale brakuje głębi dźwięku. Głębie dodaje nogą ja mam podwieszony. Wiadomości czy jakieś programy w tv oglądam z dźwiękiem w tv ale reszta seriale, filmy czy gry soundbar albo słuchawki. 

 

A i drugi minus krótki kabel zasilający i nie można go wyjąć jak np w Samsungu. Także jak wisi musisz przemyśleć czy starczy kabla do listwy. U mnie starczyło bez przedłużki ale ledwo .

 

 

 

IMG_20201119_182943.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Ja mam ten model. Przy konsoli to po prostu bajka. Jeżeli masz Xbox series x to vrr robi robotę. Wszystkie gry nawet AC valhalla płynne. Dodatkowo 120 Hz w takim Ori wow. Kolory , hdr out of the box miazga mało co trzeba konfigurować. Najpiękniejszy obraz jaki w życiu widziałem na tv. 
 
Kablówka gorzej. Obraz sdr w 720 p to kupa jak masz full hd a nie zwykła satelitę odrobinę lepiej. No ale umówmy się na 65 calach z bliska wszystko co idzie z satelity to jest niewyraźne. 
 
Streaming Apple tv, Netflix, Amazon prime i nawet HBO go wyglądają super. Dolby vision na Apple tv to inny level streamingu. Oprogramowanie działa szybko apki przełączają się w sekundy. I od netflixa na xsx i z powrotem w sekundę. 
 
Minus tego tv to głośniki. Są dobre jak tv stoi na nóżce ale jak wisi bez soundbara będzie ciężko. Da radę ale brakuje głębi dźwięku. Głębie dodaje nogą ja mam podwieszony. Wiadomości czy jakieś programy w tv oglądam z dźwiękiem w tv ale reszta seriale, filmy czy gry soundbar albo słuchawki. 
 
A i drugi minus krótki kabel zasilający i nie można go wyjąć jak np w Samsungu. Także jak wisi musisz przemyśleć czy starczy kabla do listwy. U mnie starczyło bez przedłużki ale ledwo .
 
 
 
IMG_20201119_182943.thumb.jpg.e5dbe0ed0c8ac6d8761c2ea16874ed56.jpg

Nie wiesz może czy duże są różnice między C9 a CX?
Odnośnik do komentarza
Teraz, Koleś88 napisał:


Nie wiesz może czy duże są różnice między C9 a CX?

Niestety nie. Jak ja kupowałem 2 miesiące temu cx to c9 był już praktycznie niedostępny a i była fajna promocja na cx. Z tego co się orientuję to elektronika w cx lepsza ale hdr mocniej świeci w c9. Chyba oba są równie dobrym zakupem. Uważaj jednak na powystawowe oledy. Kupowanie oleda w sklepie z wystawy to duuuuuze ryzyko. W warunkach domowych wypalenie jest mało prawdopodobne w nowych sztukach jeżeli nie siedzisz w TVN 24 czy innym podobnym programie większość dnia, ale te sztuki na wystawie są uruchomione w trybie ciągłym 24 h na dobre. 

Odnośnik do komentarza
Niestety nie. Jak ja kupowałem 2 miesiące temu cx to c9 był już praktycznie niedostępny a i była fajna promocja na cx. Z tego co się orientuję to elektronika w cx lepsza ale hdr mocniej świeci w c9. Chyba oba są równie dobrym zakupem. Uważaj jednak na powystawowe oledy. Kupowanie oleda w sklepie z wystawy to duuuuuze ryzyko. W warunkach domowych wypalenie jest mało prawdopodobne w nowych sztukach jeżeli nie siedzisz w TVN 24 czy innym podobnym programie większość dnia, ale te sztuki na wystawie są uruchomione w trybie ciągłym 24 h na dobre. 

Niee, to pytanko tak z ciekawości po prostu. Mam C9 i chciałem zasięgnąć troszkę więcej wiedzy między tymi dwoma.
Odnośnik do komentarza

Tylko sprawdź czy przez Ampli pójdzie 120hz i vrr. Na razie ps5 nie ma ale podobno ma dojść w patchu a na forach widziałem użytkowników z xsx co zauważyli że przez Amplituner nie idzie HDMI 2.1 a tylko HDMI 2.0. Xbox wtedy w ustawieniach miał wyłączony free sync. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, second napisał:

Marantz sr5013

 

Ten Marantz ma hdmi 2.0 więc w pełni PS5 nie wykorzystasz przez niego. Lepiej w tym przypadku PS5 wpiąć w tv, a ampli po eARC do tv. Z dzwiekiem nic nie stracisz w ten sposób.

@blantman  naprawili już tego buga hdmi 2.1 w trybie 4k120 na Denonach i Marantz, pisałem w temacie audio bo sam mam taki amplituner

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. TV mi zdycha, więc rozglądam się za czymś nowym. Jesteście w stanie polecić mi jakiś telewizorek za 2 tysiaki? Doskonale zdaję sobie sprawę, że takie pieniądze nie dostanę OLEDa o średnicy 6455 cali, ale na tę chwilę nic takiego nie potrzebuję. Konkretnie chodzi mi o to czy za tę kasę dostanę jakiś budżetowy, ale w miarę solidny LCD albo QLED max do 43'', z HDR, UHD 4KD i z możliwie niskim input-lagiem?

Odnośnik do komentarza

Za 2k nie dostaniesz tv z hdr(chyba że na pudełku)
W ogóle w tym rozmiarze jest lipa straszna.
Jest jakiś za(pipi)isty monitor philipsa chyba właśnie 43 nie pamiętam już nazwy ale on jest dość drogi.
Generalnie w tym budżecie to tylko kwestia czy wolisz VA/ips android/tizen itd.
Ktoś tu szukał takiego małego tv właśnie 43 i jakiegoś soniacza chyba brał.
Ale ani tam hdr specjalnie nie ma ani on tani.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, second napisał:

@Fanek dzieki, tak też zrobie. Co tak naprawdę tracę na ten moment jak mam wpięte przez hdmi? 

Edit: wygląda tez na to, ze jednak moj ampli nie obsługuje earc :(

 

Tryb 4k120hz jeśli masz tv z hdmi 2.1 i pewnie coś jeszcze się traci hmm

Masz w miare nowy ampli, w specyfikacji google widze sam ARC, ale eARCmogli to dodać w którymś firmware, zobacz czy najnowszy masz

Edytowane przez Fanek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...