Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, S_600 napisał:

To bedzie tv na długie lata

W takim razie do odważnych swiat należy i życzę dluuugich lat bez wypaleń:Coolface: 

Co do rad forumka to widzę, że ci co mają oled to go chwalą, ci co sonke to chwalą sonkę. Ciężko tym się kierować. No ale fakt trochę jednak merytorycznych argumentów padło podczas ostatnich kilku stron.

Co nie wybierzesz będziesz miał mega boost do obecnego TV.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, balon napisał:

że ci co mają oled to go chwalą, ci co sonke to chwalą sonkę.

 

A ja mam sonke oleda:kaz:

 

Rozumiem że ta dyskusja poszła w strone OLED to LG, a LCD to SONY XH?

 

Dechy...

 

 

Teraz, easye napisał:

No słowa Oled i Tv na długie lata jakoś tak średnio pasują do siebie...

 

Niekoniecznie ale OK. 

 

Pozatym wiem że to mało ekonomiczne ale jak mi po 3-4 latach pojawią się wypalenia to zawsze sobie mattrycke wymienie za tysiaka - półtora i jeszcze z 2 lata pociąggnie. 

 

Coś jak odświeżanie lakieru w aucie!!!  WIęcej pierdolenia o tych wypaleniach niż korzystania z TV tutaj

 

 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, LiŚciu napisał:

Pozatym wiem że to mało ekonomiczne ale jak mi po 3-4 latach pojawią się wypalenia to zawsze sobie mattrycke wymienie za tysiaka - półtora i jeszcze z 2 lata pociąggnie. 

Skąd ty masz za tyle nowe matryce? Przecież to jest koszt prawie nowego TV. Pamiętam jak mi syn pobił po 6 miesiącach użytkowanie KSa. Za matrycę chcieli coś ok 4800, za nowy TV zapłaciłem 5500...

 

Dołożyłem deko i kupiłem kolejnego KSa, ale większego :sapek:

W ogóle jak podliczyłem to przez ostatnie 4 lata wydałem z 17 tys na TV... 

Odnośnik do komentarza

Tu jakas pierwsza z brzegu. Ale uzywka

 

https://allegro.pl/oferta/matryca-panel-lg-lc550lqd-gh-p7-oled-a-10028562651

 

Fabryka matryc jest pod Wrocławiem. Zapytam kumpla który tam pracuje ile kosztuje sama matryca. Ciężko mi uwierzyc żeby matryca OLED miała kosztować ponad 4tysiaki. 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, LiŚciu napisał:

Jak LG C8 lub B9 kosztuje 5000 to matryca ma kosztować 4800?? 

 

Przecież te matrcye sa wszystkie od LG. 

Oczywiście, musisz wybić sobie zakup nowej matrycy, tym bardziej do oled za tysiaka.

Za tysiaka to możesz sobie kupić 7 letniego leda 50 cali z input lagiem 50 ms na OLX.

 

Przecież to jakaś stara matryca, używana. Zamontuj ją dobie do swojego Oleda Sony. Zobaczysz jaki boost będziesz miał XD 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, LiŚciu napisał:

Tu jakas pierwsza z brzegu. 

 

https://allegro.pl/oferta/matryca-panel-lg-lc550lqd-gh-p7-oled-a-10028562651

 

Fabryka matryc jest pod Wrocławiem. Zapytam kumpla który tam pracuje ile kosztuje sama matryca. Ciężko mi uwierzyc żeby matryca OLED miała kosztować ponad 4tysiaki. 

O spoko, pasuje do B6? Wymieniłbym!

 

To jest właśnie rozeznanie w temacie telewizorów xD - najpierw funkcje, opcje, teraz liściu, który "nie może uwierzyć", ze nikt mu nowej matrycy nie sprzeda za 1000 zł xD

Chłopie, gdyby wymiana matrycy kosztowała 1000 zł, to telewizory LCD nie miałyby racji bytu! Każdy by z Oledem skończył.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, LiŚciu napisał:

IZI, ale jak TV kosztuje 5000 k to matryca za 4500 jest ekonomicznie nieuzasadniona. Nie trzeba być znafffca tematu. Wystarczy umieć odejmowac. 

No nie jest uzasadnione, ale tak jest. Ponieważ nieuzasadnione jest produkowanie/sprzedawanie samych matryc klientowi indywidualnemu, nawet jak ma ksywę LiŚciu. Zapomnij o tym, że wymienisz do dużego, dobrego, nowoczesnego Oleda nową matrycę za 1,2,3 czy nawet 4 tys. Naprawdę nie drąż już tego tematu, szkoda energii, lepiej np. na CW przeznaczyć. 

Mamba out!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Koszt nowej matrycy do B7 który ma 3 lata, w wakacje w serwisie był w cenie nowego CX. Nie da się też kupić w inny sposób matrycy nowej. Płyta główna to koszt 350 zł główna z wyjściami, koło 400 druga z zasilaniem.

Takie są fakty. Koszt oleda = koszt matrycy, reszta jest gratis na dobrą sprawę.

Odnośnik do komentarza

No dokładnie, rakulec jak się patrzy. Wpadasz do tamatu z zajebistą głupotą, że sobie przedłużasz życie Oleda bo wymieniasz matrycę na nową za 1 tys zł. Ludzie ci piszą jak jest, ale ty oczywiście walczysz z oczywistym. Właśnie przez takie mądrości ten temat ma nowotwór... Sorry za szczerość.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko, szczerośc jest OK.

 

Ale skoro serwisant z lokalnego serwisu (LG Display jest pod moim miastem) potrafił mojemu kumplowi 4 razy w ciągu roku wymienić matryce bo mu piksele martw wywalało to jestem pewien że jak będe potrzebował to sobie załatwie taka matrycę, zakładając że nie będe wtedy wolał nowego TV. Cena - może ją zweryfikuje? 4800? Bzdura!

 

W czasach w których możesz praktycznie wszystko dostać w sieci na całym świecie nagle kupienie matrycy do telewizora jest czymś nierealnym? No nie takie rzeczy się w życiu kupowało.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

8 stron paneli do LG. Na spokojnie poszukam do b6 iziego żeby mógł sonbie kiedys kupić?

 

https://www.tvparts.co.uk/lcd-tv-spares/lcd-panels/lg-lcd-panels

 

Można tam zresztą dokupić praktycznie każdą cześć telewizora. W wyszukiwarce na tej stronce można wpisac tylko słowo ŁOLED i będzie tego sporo. 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...