Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Figuś napisał:

Nie słuchaj go, Sony

 

 

Zrób temat z ankietą, niech forum zadecyduje :lapka:

Co sonka to sonka wiadomo ;).

 

 

Ale serio jeżeli boisz się wypalenia masz mniejszy o 1,5 k budżet to Sony zostaje jedyna opcja. Jeżeli jednak mamy porównać jakość obrazu i aspekty czysto techniczne jak vrr czy to ile ma portów HDMI 2.1 tylko LG zostaje. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Bierz Sony XD 

 

To co koniec dramy? :Coolface:

https://hdtvpolska.com/co-z-funkcjami-vrr-i-allm-w-telewizorach-sony-xh90-producent-dementuje-plotki-i-potwierdza-nadchodzaca-aktualizacje-hdmi-2-1/?fbclid=IwAR34fUpKMf6RL3EwpU0Tgy9iXq__GAlkpJt7tICeXTl7Oh8Yt2X_4ZYaNdA

 

 

a tak serio to za podobną kasę przy Sony masz 10 cali więcej, gorszy obraz, mniejszą szanse na wypalenia i wady matrycy. Czyli musisz sobie odpowiedzieć co jest dla Ciebie lepsze. Ja postawiłem koleiny raz na leda (muszę przyznać że się biłem z myślami, ale jednak dość dużo było tych info z wypaleniami, pasami itp.). Nie żałuje, bo czego tu żałować? This’s fucking TV :yao:. Tv od listopada strasznie katowany. Gry, kanały z bajkami (logo statyczne), kanał sportowy (logo statyczne), filmy. Os śmiga jak głupi, masz tysiące appek.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, S_600 napisał:

Tv nie oglądam od x lat, tylko yt, netflix i gierki. Celuje w 55 cali, bo mam kanape 2 m od tv. Co sądzicie o tym szajsungu,ktory opisują w nowym psx? Niby cena jakość. 

To wg mnie bierz oleda, jako opcja Sonka i będziesz miał na 1/2 next gena. Szajsa olej. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, S_600 napisał:

Next gen juz zamowiony w me. Gram na ps biedzie od paru lat, dla mnie i tak bedzie skok jakościowy (mam 55 cali sonke, jakiś model z 2018 za 2,5 tys kupiony rok temu)

Ten Samsung no nie tu się zgodzą i fani Sony i fani LG że Samsung najgorszy w tym roku (z tej trójki). I mówię to ja kiedyś fan Samsunga. Robili wyśmienite tv cena jakość a teraz z roku na rok gorzej. Nie wiem może w 2021 będzie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, S_600 napisał:

To w końcu soniacz czy lg, zastanówcie się bo w lutym kupuje tv, a czytając komenty czuje się jak sędzia na meczu tenisa.

Weź OLEDa. LCD będzie działał z 10 lat, a OLED się wypali po paru latach i przynajmniej będzie powód do zmiany, a tak będziesz się bujał w 2030 z 4k jak jakieś zwierzę, zamiast prawilnie przejść na 8k. :lapka:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Mam pytanie. Jaki kabel HDMI jest potrzebny aby uzyskać eARC pomiędzy TV a soundbarem? Chodzi mi także o Dolby Atmos i DTSX. Czytałem coś że High Speed albo Ultra Speed ale nie chciałbym też przepłacać jeśli nie ma potrzeby.
Dobry 2.0 styknie, ale lepiej coś takiego https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/akcesoria-rtv/przewody-audio-video/unitek-przewod-hdmi-2-1-premium-1-5m-c137w

I masz spokój na lata. Możesz też opcjonalnie MagicLink 2.0 który tak prężnie reklamuje hdtvpolska, ale tam idzie jakiś ostry, sponsorowany wałek. I jeśli nie chcesz nic powyżej 5 metrów to ten wyżej możesz śmiało brać.


  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Weź OLEDa. LCD będzie działał z 10 lat, a OLED się wypali po paru latach i przynajmniej będzie powód do zmiany, a tak będziesz się bujał w 2030 z 4k jak jakieś zwierzę, zamiast prawilnie przejść na 8k. lapka.gif
Używam oledy od 6 lat. W zasadzie mój pierwszy, od tych 6 lat wciąż działa w innym pomieszczeniu. Po premierze każdej FIFA mam nabite 200h w ciągu miesiąca, statycznych elementów co nie miara, ale żaden się nie wypalił. Akurat wypalanie to najmniej istotna wada.

Istotne są zafarby i banding. To jest loteria, więc zakupy tylko przez neta aby była możliwość oddać. No i serwis LG też jest mocno irytujący, dlatego tym bardziej tylko zakup przez neta i zostawienie sobie bardzo dobrej sztuki. Idealnej nie szukaj, bo miałem w domu 5 różnych oled i każdy miał jakieś wady wymienione wyżej, mniej lub bardziej widoczne.

Do lcd nie porównuję, bo nawet najbardziej gówniana sztuka, taka jak mój 6 letni z mega bandingiem, i tak jest lata świetlne przed lcd. Nie wyobrażam sobie abym miał kiedykolwiek wrócić do tamtej technologii...

Ogólnie LG dało znowu srebrne ramki w 2021. To jest jakiś żart. Miałem w B7 takie i w ciemności obraz je rozświetla i je po prostu widać. Do tego nowy pilot wygląda jak tandetna zabawka. Także proponuję polować na modele 2020. Zaraz zaczną ceny lecieć w dół. Sam poluje na 77CX.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Broń Boże nie chcę wszczynać żadnych wojenek TV, ale jak czytam, że to jest przepaść i lata świetlne w obrazie (dobry LED  vs OLED) to chyba ktoś odlatuje. Przecież laik jakby to czytał to gotów pomyśleć, że różnica jest jak przejście z sd na hd lub czarno-białego na kolor.

Oczywiście, że na oledach jest ładniejszy obraz, czerń itp. ale właśnie adekwatnie na te ok 1 tys różnicy w zakupie.
Jedna i druga technologia ma swoje plusy i minusy. Kwestia to, co potrzebuje i ile chce wydać oraz jaki rozmiar będzie dla niego ok (naprawdę duże ledy to nadal duża kasa)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No ale jakie modele porownujesz. Widziales kiedys Zd9 na żywo z 500 strefami? Ile stref miały telewizory Soula. Mam kumpli, którzy wymienili 6 letnie LCD na Oledy i gadają takie same bzdury jak w tym temacie.

 

Sam teraz mam XH90 raptem 35 strefami i akurat za czernia Oleda najmniej tesknie. Ba, wiele gier zyskało na szczegółach bo na B6 występował często crash black. Dla mnie wieksza roznice robil np. nieskończony kontrast czy katy widzenia, bo czern nawet na tym średnim Faldzie jest w zupełności wystarczająca.

Odnośnik do komentarza

Taaa płacisz 1-1,5 tys więcej i masz przepaść technologiczną...

Przecież jakby tak było to nikt by już led nie kupował (sam w listopadzie trochę posprawdzałem temat przed zakupem nowego TV - najnowsze led vs oled i jedyna przepaść jaką odnotowałem to w cenach oled przy naprawdę dużych przekątnych), a w każdym teście TV Led byłaby adnotacja, żeby i tak nie kupować bo na oled jest przepaść w obrazie. 
 

W ogóle to czekam, aż będą dawali +2 do grafy przy recenzjach gier jak ktoś gra na oled... Ludzie to mają tendencję do podkręcania (Xbox nie ma gier, PlayStation ma same samograje, oled za 5 tys to przepaść w obrazie od leda za 4 tys, co jeszcze?...)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

I co Ci po strefach [mention=1235]easye[/mention] skoro w obrębie strefy widać że nie ma czerni często, plus do tego efekt halo. Co Ty za głupoty piszesz... Czerń jest wystrarczająca. Ku*, czerń jest albo czarna, albo nie jest czernią. Więc na tym kończę dyskusje z Tobą w tym temacie, bo nie ma żadnego sensu.

Piszesz o bezsensie porównywania starych lcd do nowych oled, po czym porównujesz stary oled do nowego lcd. Dobry jesteś gościu

Dla Twojej informacji, problemy z detalami w ciemnych scenach od 8 serii nie istnieją. Fakt, wcześniej były wielkie, bo widać to zwłaszcza na moim 6 letnim modelu. W B7 też były. W B9 jest ideolo.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, balon napisał:

Taaa płacisz 1-1,5 tys więcej i masz przepaść technologiczną...

Przecież jakby tak było to nikt by już led nie kupował (sam w listopadzie trochę posprawdzałem temat przed zakupem nowego TV - najnowsze led vs oled i jedyna przepaść jaką odnotowałem to w cenach oled przy naprawdę dużych przekątnych), a w każdym teście TV Led byłaby adnotacja, żeby i tak nie kupować bo na oled jest przepaść w obrazie. 
 

W ogóle to czekam, aż będą dawali +2 do grafy przy recenzjach gier jak ktoś gra na oled... Ludzie to mają tendencję do skrajności (MS nie ma gier, Sony ma same samograje, oled za 5 tys to przepaść w obrazie od leda za 4 tys...)

 

Niestety dość często, marketing i gruba kasa która stoi za technologią LCD nigdy nie pokaże jaka prawda jest, LCD to przestarzała technologia, której miejsce jest na śmietniku jak dla mnie. Ludzie od lat karmieni są kłamstwami w każdej możliwej dziedzinie dla mnie wybór między LCD za 5k a oledem z 6K jest oczywisty nie jestem januszem, któremu w sklepie jakiś sprzedawca coś wmówi.

Jestem świadomym konsumentem przerobiłem już wszystko, zrobiłem paręnaście porównań i dla mnie w domu lepszej jakości nie uświadczysz a wieczorem gdy jest ciemno w pokoju to już w ogóle nie ma co zbierać z LCD, strefy to dalej strefy ile by ich nie było dalej jest ich mniej niż 8mln aktywnych punktów podświetlania.

Czekam aż microLED zadomowi się a jego ceny będą dostępne dla normlanego śmiertelnika. pozdro 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...