Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, balon napisał:

Myślę, że to dlatego, że balon jest już dużym chłopcem i nie ma tendencji do podkręcania.

 

Różnica na korzyść oled w czerni jest, tak jak na XH90 jest dobra czerń, a jak na led b.dobra co piszą w każdym (ofc kupionym) teście. 

Najgorsze, że w scenach np. z takiej ad astry w kosmosie to tam na Led gówno widać. Albo wszystko rozświetlone do granic możliwości. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, balon napisał:
 

Tak w led starej generacji. 

Jakoś na porównaniach chińczyka to w nowych widać, że też tak jest. A sam mam też xe93, czyli pewnie lepszy tv od tego xh90 i za wesoło tam nie jest. 

Nie wiem jak 100 stref chcesz pokonać 8 mln? Ale skoro jest ok, to spoko. 

Odnośnik do komentarza

Okey widocznie mój wzrok jest tak samo przekupionych jak wszystkich serwisów które testowały XH90 i bardzo chwaliły czerń (nie wiem co masz za tv i nie czytałem jego recenzji oraz opinii odnośnie czerni), zapewne testy był żle wykonywane i nierzetelne.

Na tym chyba zakończą na dziś tę pasjonująca rozmowę, że czarne to szare, a białe to białe. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, balon napisał:

Okey widocznie mój wzrok jest tak samo przekupionych jak wszystkich serwisów które testowały XH90 i bardzo chwaliły czerń (nie wiem co masz za tv i nie czytałem jego recenzji oraz opinii odnośnie czerni), zapewne testy był żle wykonywane i nierzetelne.

Na tym chyba zakończą na dziś tę pasjonująca rozmowę, że czarne to szare, a białe to białe. 

pomogę, miłej lektury

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930e

 

Poza tym c9. 

Mnie też na początku w gierkach wydawało się, że oled to taki se, bo ten xe to świeci jak szalony. Ale po jakimś czasie jak teraz patrzę na te rozjaśnione sceny to daj spokój, nie ma odwrotu. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, lpcl napisał:

Great TV for movies. Very deep and uniform blacks and the good local dimming gives the X930E a very good picture with a lot of depth.
 

No ale zapewno przekupiony tekst albo się nie znają, powinno być deep gray...

 

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, balon napisał:

Great TV for movies. Very deep and uniform blacks and the good local dimming gives the X930E a very good picture with a lot of depth.
 

No ale zapewno przekupiony tekst albo się nie znają...

 

 

No to ci piszę, że mam go i bez porównania do oleda. Jw. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, balon napisał:

Czyli w tym teście piszą nieprawdę i czerni nie ma głębokiej? 
Ogólnie w ogóle nie ma czerni tylko szaty tak? Bo ja się do tego odnoszę, a nie gdzie jest lepiej bo wiadomo że w tym aspekcie na oled.

Są ale jak w gierkach masz mocno rozjaśnione jasne elementy i w tle czarny to jest lipa jak w każdym led. Na czarny to nie wygląda wtedy. 

Balon jak kiedyś kupisz oleda i poużytkujesz przez miesiąc to będziesz wiedział o co chodzi. Tak to jak rozmowa że ślepym o kolorach. Bez urazy. Dla mnie jak byłem przyzwyczajony do led to też na początku wydawało mi się, że wtopiona kasa w c9. Ale teraz jak spojrzę na te czernie Leda to naprawdę nie wygląda już tak czarno. 

Zaczniesz wtedy zwracać uwagę na te strefy i pomyślisz, cholera na oledzie to by wyglądało tak i tak. Trudno to potem już cofnąć. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, lpcl napisał:

Są ale jak w gierkach masz mocno rozjaśnione jasne elementy i w tle czarny to jest lipa jak w każdym led. Na czarny to nie wygląda wtedy. 

Balon jak kiedyś kupisz oleda i poużytkujesz przez miesiąc to będziesz wiedział o co chodzi. Tak to jak rozmowa że ślepym o kolorach. Bez urazy. Dla mnie jak byłem przyzwyczajony do led to też na początku wydawało mi się, że wtopiona kasa w c9. Ale teraz jak spojrzę na te czernie Leda to naprawdę nie wygląda już tak czarno. 


Niestety nigdy nie kupię oled, jestem zrażony wypaleniami znajomych + za dużo osób katuje go u mnie w domu. 
Mam nadzieję, że za ok 4 lata będzie jakaś nowa technologia w spoko cenach. 

Odnośnik do komentarza

Ja na początku zbytnio nawet się nie podniecałem swoim B8. Od kupiłem bardziej tv 4k do nowszych konsol i filmów. Dopiero po dłuższym użytkowaniu zagłębiłem się w temat bardziej, bo obraz po prostu robił coraz większy efekt WOW. Często widuje Ledy, czy to w sklepach czy u znajomych i nie wyobrażam sobie powrotu do takiego TV. Może i nawet jest w tym prawda, że trzeba umieć używać OLED. Ja tak robiłem przez ponad rok od premiery. Cackałem się z nim dużó. huhałem dmuchałem, byle coś się nie pojawiło, a i tak wyskoczył banding. Nie duży, ale był widoczny. Od premiery PS5 katuje go masakrycznie. Gram ile mam czasu. I co? Banding spierniczył. Ustawiam, bawię się, uzyskuję maximum z TV i jest to TV fenomenalny. Nawet w jednej chwili chciałem już kupić XH90, bo za dużo czytałem, plansz sprawdzałem. Teraz sobie myślę, że nieźle by mnie w tedy porąbało wymieniać go na jakikolwiek inny TV. Jedyne co mi siedzi w głowie to to, że za 2-3 lata wymienie sobie na nowszy model. Może to już nastąpi na jesień, ale tak jak piszę. Tylko i wyłącznie OLED. Nie chcę znać inne telewizory. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, balon napisał:


Niestety nigdy nie kupię oled, jestem zrażony wypaleniami znajomych + za dużo osób go katuje. 
Mam nadzieję, że za ok 4 lata będzie jakaś nowa technologia w spoko cenach. 

 

A tak patrząc nawet po przykładach z forumka to u easiego ten oled tak ok. 3 lata wytrzymał, np. Paolo też już ma chyba ponad trzy i żadnych problemów. Więc nawet te 3 lata to jednak sporo. Więc martwić się tym co za 3 lata będzie to gruba przesada. 

No chyba, że tv dzieciom chcesz w spadku przekazać to wtedy ok. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, balon napisał:

No wiem dlatego nie wziąłem Oleda mimo, że ma lepszy obraz. To był świadomy wybór pod moje potrzeby i użytkowanie TV:)

Tutaj masz rację jak się nie stawia jeden koło drugiego to nie boli różnica ale już wypalenia jak u mnie bolą no ale co poradzisz? Coś za coś. Zreszta prawda jest taka że po pewnym czasie się nie zwraca na to uwagi jaka jest czerń czy ile ma klatek obraz a liczą się gierki. 

Odnośnik do komentarza

Bez przesady, koszt oleda jest porównywalny z ceną topowego telefonu, który większość z nas zmienia co dwa lata...

Jeśli ktoś pisze o dobrej czerni na LCD to pokażcie jak wyglądają napisy na czarnych pasach w dolby vision... Bo u znajomych na naprawdę topowych LCD w cenie porównywalnej z oledem wtedy cały czar pryska. Albo rozjaśnia cały obraz albo robi się szare halo dookoła napisów.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Smiti napisał:

Jeśli ktoś pisze o dobrej czerni na LCD to pokażcie jak wyglądają napisy na czarnych pasach w dolby vision... Bo u znajomych na naprawdę topowych LCD w cenie porównywalnej z oledem wtedy cały czar pryska. Albo rozjaśnia cały obraz albo robi się szare halo dookoła napisów.

Myślę, że to zależy w dużej części od rodzaju podświetlania. Cały ekran mi się delikatnie rozjaśniał przy podświetlaniu krawędziowymi w KS. 
Natomiast w strefowym HX90 rozjaśnia mi się delikatnie tylko w koło napisów, ale naprawdę o wiele mniej niż w KS.

No i jest na to recepta, inny kolor napisów niż biały (np. szary) i nie ma już w ogóle tego problemu. Aaaaa no i jest to znamienne dla białych napisów w Netflix, w Amazon Prime w materiałach z DV już nie mam tego nawet przy białych napisach, choć i tak jak zawsze preferuję szare. 

 

Naprawdę, choć może trudno w to niektórym uwierzyć, ale TV Led też się jeszcze rozwijają i polepszają niektóre swoje bolączki. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Smiti napisał:

Jeśli ktoś pisze o dobrej czerni na LCD to pokażcie jak wyglądają napisy na czarnych pasach w dolby vision... Bo u znajomych na naprawdę topowych LCD w cenie porównywalnej z oledem wtedy cały czar pryska. Albo rozjaśnia cały obraz albo robi się szare halo dookoła napisów.

Za to na oledzie te napisy to zazwyczaj najasniejsze punkty w DV, przez co czytanie ich często jest mega męczące. 

 

Na LCD masz rozjaśnianie punktowe o którym piszesz, ale ja na oledzie mialem skolei banding który dzielił mi telewizor na 2 części i wqrwialo mnie to jeszcze mocniej niz teraz rozjaśnianie scen LCD.

 

Nie ma idealnej technologi, kazda ma swoje minusy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...