Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wszędzie jest jasne powiedziane ze na oledach jest ryzyko permanentnego wypalenia więc skońccie (pipi)ic. Po 2 cx oled (jeśli takiego soul masz) to nie jest topka bo LG ma wyzsze modele 
Zniszczę Twój światopogląd. LCD też się wypalają. Wybacz. Wolniej, ale jednak. I jakoś nikt nie płacze.

E ma tą samą matryce. Zresztą B też, ale ma gorszy procek.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

E ma tą samą matryce. Zresztą B też, ale ma gorszy procek.

No podobno nie do końcca tak jest. Obiegowo się mówi że każda seria LG w danym roku ma tą samą matryce ale różnią się własnie procesorem i jaką elektroniką w środku. 

 

Jednak sąsiad który reklamowało swojego B w danym roku 4 razy (martwe piksele) za 4 razem jak przyjechali do niego to serwisant powiedział ze tym razem montują matryce od serii C. Od tamtej pory nic sie nie dzieje więc te matryce też mogą czymś się różnić. 

Odnośnik do komentarza

BX ogólnie jest tragiczny w działaniu. Ostatnie montowałem u kuzyna, wolne to jak nie wiem. Mój B7 kiedyś szybciej działał. Trochę ich poniosło z wsadzaniem aż tak słabego proca. Bo innej przyczyny nie widzę.

Na lcd nie ma permament image retention. 
Oczywiście, że jest. Najłatwiej o to w telefonie i monitorze, ale i na tv bywają. Odpal google, poszukaj i znajdziesz bez problemu.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Szybko przeszliśmy do bredni Pipolinio dynia.png
Co jest z Tobą? Dziwny z Ciebie typ...

Długo szukać nie trzeba:

https://m.imgur.com/gallery/mPBr5jY

Ale tak, zaraz będzie że fejk, że to i tamto. Mi się ekran w LG G4 wypalił kiedyś, cała górna belka. Ale też powiesz, że miałem zwidy i serwis wymienił tak sobie dla żartów.
Odnośnik do komentarza
A sprawdzałeś jak się sprawuje pod konsolą? Jest dużo gorzej jak w CX? 
Nie no, samo działanie ekranu jest okej. Chodzi o zamulanie systemu. Wpisywanie liter na yt i tak dalej. To jest mega słabe. Ale cała reszta to oled z jego plusami i minusami. Akurat u kuzyna jest mocny zafarb na środku bieli na różowo i trochę bandingu.
Odnośnik do komentarza
Będzie Pan zadowolony. Mówi to posiadacz SONY 65XH9096. Bardzo spoko TV. Własnie, ktoś ma jakieś za(pipi)iste ustawienia obrazu pod konsole/Netflixa/HBO/Amazon? Bo ja to laik w tym temacie jestem.

Ja korzystałem z tego (plus ewentualne lekkie modyfikacje pod siebie):

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h/settings


Dla konsoli:

Odnośnik do komentarza

Ja też byłem w sklepie oglądać TV i dla mnie jest niewielka różnica. U mnie chyba stanie na XH90 ale 65 calach. Jak zobaczyłem 55 przy tym bydlaczku to xD Raczej warto dopłacić do większego TV.  W końcu TV nie kupuje się na dwa lata. 

 

Mam nadzieje ,zę przy następnej wymianie będzie mnie stać na 80-90 cali :banderas:

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

One staly obok siebie i obraz w XH90 był w porównaniu do niego bardziej jednowymiarowyz, wyprany z kolorów i czarny był jaśniejszy. Z drugiej strony cholera wie czy to nie było tak przez nich ustawione ;)

Ja tylko i wyłącznie 65. 55 w chuj za mały na dzisiejsze pokoje dzienne w mieszkaniach, a 75 za drogie. Swój telewizor mam już dobre 5 lat, więc nowy pewnie tyle potrzyma i później wleci jakiś większy

Odnośnik do komentarza

Na początku tego tygodnia zamówiłem Samsung QLED QE55Q77TAT przez neta, polecił mi go brat. Oczekiwanie na niego wynosiło około 3 dni. Z ciekawości podjechałem do Euro zobaczyć jak się prezentuje. Byłem z niego bardzo niezadowolony, kąty widzenia, jasność, kolory i czerń byly nieznacznie lepsze niz w moim dotychczasowym LG47LB670V.

 

Obok QE55Q77TAT stał sony 55XH95 i mnie zaciekawił, poprosiłem o włączenie jakiegoś materiału, było dużo lepiej i  fajniej niz Qledzie i cenowo okolo 5k. 

 

Ale obok Soniacza stał LG OLED55CX3LA i całkowicie mną pozamiatał. Jakość jaką dostrzegłem w tym obrazie kolory czerń płynność zmieniłem zdanie i sięgnąłem głębiej do kieszeni. Będąc wcześniej zdecydowanym na Soniacza wziąłem ostatecznie LG OLED55CX3LA. Za 5400. ( Przekroczyłem budżet znacznie ) a Samsunga anulowalem.

 

W domu zrobiłem porownanie dwóch LGków. I tu widać przeskok. Poprzednik mial 4 strefy podświetlenia co przy wieczornych sesjach z Netflixem i zabawą pilotem magic pokazuje jaka jest różnica. Wspomnę ze TV mam pod kątem do kanapy.

 

Podsumowując. Jestem zadowolony z OLEDa kąty sa super, kolory ekstra, czerń najlepsza jaką w tv widziałem, Płynność WebOS jest kosmiczna w porównaniu do 47LB670V.

 

Na minus musze wspomnieć o jasności matrycy w naświetlonym pomieszczeniu jest powiedzmy że okej. Trochę za bardzo refleksyjna matrycja odbija dużo światła od okien itp.

 

Prawdziwym testem będzie PS5 I Demon Souls, na tę chwilę jestem bardzo zadowolony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Sedrak napisał:

One staly obok siebie i obraz w XH90 był w porównaniu do niego bardziej jednowymiarowyz, wyprany z kolorów i czarny był jaśniejszy. Z drugiej strony cholera wie czy to nie było tak przez nich ustawione ;)

Moglo, ja zawsze proszę o pilota i sam sprawdzam opcje.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że są lepsze i gorsze matryce OLEDÓW, te lepsze trafiają do wyższych modeli, te słabsze, które z jakiś powodów nie spełniają standardów trafią do najsłabszych i to nie jest żaden mit. Różnica w LG między modelami B a C, to nie tylko procesor ale też jakość matrycy i jej wykonania. 

Mój OLED to Philips nie LG, wiem, że w nim siedzi ta "lepsza" matryca bo firmy, które kupują od LG matryce nie biorą pierwszego lepszego produktu z brzegu, żądają tych lepszych matryc. 

Oczywiście, że technologia LCD też może się wypalić, ale jest to raczej rzadka cecha tego panelu ale jednak możliwa.

 

Ja już wojować nie mam zamiaru, bo tak jak każdy z nas jest inny tak dla każdego inna technologia lepiej się sprawdzi, mogę tylko służyć swoim doświadczenie i tym co sam miałem przyjemność sprawdzić na własnej skórze, przerobiłem sporo, plazmy, lcd(krawędziowa, directy)i OLEDY. Były nawet porównania jeden obok drugiego. 

Dla mnie do mojego stylu i tego co oferuje dana technologia mimo swoich plusów i minusów( a przypomnę, że każda je ma, bo nie ma rzeczy idealnych no chyba, że microLED) wybór padł na OLEDA, tej plastyki obrazu, czerni, kontrastu próżno szukać gdzie indziej, to samo brak tak zwanego rozmycia podczas ruchu rekompensuje mi fakt iż TV te mogą się wypalić czy po prostu jasność w dzień mogła by być lepsza, ja ogólnie TV oglądam wieczorem a jak gram w dzień to i tak wolę ciemnicą a pod czas tej ciemnicy jasność tego TV w zupełności wystarczy przy odpalonym HDR efekt oślepienia występuje więc :) 

 

Zauważyłem też, że sporo osób po przesiadce z LCD na OLEDa zaczyna rozumieć o czym jest mowa, nawet parę osób tu na forum przyznało mi rację i zrozumiało moje zachwyty, tego nie zobaczysz na YT czy sklepie dopiero w domu OLED pokaże swoje prawdziwe ja i nawet najlepsze directy tego Ci nie dadzą bo efekt mleka zawsze się pokaże, owszem potrafią czasami zaświecić jak OLED ale to jest tylko czasami. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja może i bym się zdecydował na OLEDa ale cena tez ma znaczenie. U mnie przy 25 m2 salonu wymiana Starego TV 55” tylko na minimum 75” a tutaj niestety w przypadku OLED i tej przekątnej cena robi różnice.

Z przesiadki z modelu 55XD8505 na 75XH9096 jestem mega zadowolony, może i z przesiadki na OLEDa 77” byłbym bardziej, tylko Sony wyszedł mi niecałe 8K a LG z ta przekątna wychodzi 17k. Mam tu na myśli CX oczywiście.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Sedrak napisał:

One staly obok siebie i obraz w XH90 był w porównaniu do niego bardziej jednowymiarowyz, wyprany z kolorów i czarny był jaśniejszy. Z drugiej strony cholera wie czy to nie było tak przez nich ustawione ;)

Ja tylko i wyłącznie 65. 55 w chuj za mały na dzisiejsze pokoje dzienne w mieszkaniach, a 75 za drogie. Swój telewizor mam już dobre 5 lat, więc nowy pewnie tyle potrzyma i później wleci jakiś większy

 

W moim przypadku nie stały i musiałem kursować między TV i porównywać xd Ale szczerze mówiąc bardziej koncentrowałem się na porównywaniu oledów do XH90 czy jest faktycznie taka przepaść jak tu mówią. Jednak wiadomo jak to jest z porównywaniem w sklepach, chyba lepiej zaufać internetowym specjalistom. 

 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Sedrak napisał:

One staly obok siebie i obraz w XH90 był w porównaniu do niego bardziej jednowymiarowyz, wyprany z kolorów i czarny był jaśniejszy. Z drugiej strony cholera wie czy to nie było tak przez nich ustawione ;)

Przecież masz testy na hdtvpolska i XH90 ma zwaloną gammę ok. 2.6, a XH95 ma troszkę za mało ok. 2.3. W dodatku oni robili testy w trybie Własny gdzie gamma jest na -2 (nawet tam jest za dużo). Nie dotyczy to X900H. W sklepie mieli zapewne tryb sklepowy czyli Żywy czyli dno.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...