Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Słodki jezusie, ale ty musiałeś mieć kasztana. :obama: U mnie też widać lekki banding na planszach testowych, ale w grze jest O B Ł Ę D.

Mogło też tak być, że ta matryca od początku sprawiała jakieś problemy. 

Jak kupowałem od typa z Łodzi to powiedział mi, że jak go sprawdzał (akurat była taka opcja w cenie) to musiał zwrócić bo były problemy z podświetleniem. 

Odnośnik do komentarza

Dobra to wszystko było git. Jak mi się zjebie po 3 latach to płakał nie będę. Dobrze się bawię korzystając z tego tv. Jestem zadowolony a po 3 latach to led też się może zjebać. 

To tylko jebany tv a nie kredyt na 30 lat. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

no oczywiście, przecież nie każdemu musi wywalić banding na pół ekranu, nie każdemu musi się wypalić w ciągu 2-3lat, niektórzy i tak zmieniają TV co 2 lata, wiec mają wyjebane, co komu pasuje! 

Po chuj te debilne teksty "o zostało mi rok". U jednego będzie rok, u innego 2, u kogoś 5 lat, ale w końcu się pojawi, bo taka to jest technologia!

Ja wiem jak używam telewizora w salonie i ja np. do Oleda w salonie nie wrócę a też swego czasu piałem z zachytów.

 

Jakbym miał kiedyś kupić oddzielny TV tylko do grania 3h dziennie to co innego, dlatego tez rozumiem ludzi, którzy wybierają LCD, tyle i aż tyle!

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Właściciele oledów są jak admini na Elektrodzie. No nie powiem jest śmiesznie. Tak samo z tym, że większość zmienia topowe telefony co dwa trzy lata. No patrzcie jaki był płacz jak któryś z producentów konsol wydał wersje pro za 2k i był płacz bo tak sie nie robi, niech na start zrobią mocniejszą konsole chuje XD

 

Zatrzymajcie tą karuzelę śmiechu :dynia:

 

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Figuś napisał:

Właściciele oledów są jak admini na Elektrodzie. No nie powiem jest śmiesznie. Tak samo z tym, że większość zmienia topowe telefony co dwa trzy lata. No patrzcie jaki był płacz jak któryś z producentów konsol wydał wersje pro za 2k i był płacz bo tak sie nie robi, niech na start zrobią mocniejszą konsole chuje XD

 

Zatrzymajcie tą karuzelę śmiechu :dynia:

 

No tak bo TV to teraz towar luksusowy, przekazywany z ojca na syna w posagu. Dobra komuna umysłowa.

Odnośnik do komentarza

Za to u "wrogów" OLED-ów jak zwykle: "nie mam co prawda OLED-a, ale znam kogoś kto zna kogoś kto ma i od samego patrzenia na wyłączony ekran po miesiącu zrobił mu się taki banding, że matryca wygląda jak flaga USA w czerni i bieli. A wypalenia? Paaaanie, córka oglądała Shreka i teraz każdy dziennikarz ma morde ogra zamiast głowy."

 

AHA, no i ekran do wymiany po 2 latach. M U S O W O

 

:reggie: 

 

Jak to zawsze na forum: dychotomia.

Odnośnik do komentarza

Mam 65b7 który właśnie skończył 3 lata. Wciąż się nie wypalił i wciąż działa bardzo dobrze i co więcej banding wciąż doprowadza mnie do szału. System działa dobrze i ogólnie to jestem zadowolony. Z niepokojących rzeczy za to zauważyłem ze powidoki zostają na ekranie dużo dłużej niż kiedyś i to mnie trochę martwi. Nie mniej jednak jak, mi udało się użytkując oleda dosyć intensywnie i grać na nim w setki różnych tytułów go nie wypalić przez te 3 lata - nie mam telewizji, wiec to odpada. 

 

Czy kupiłbym kolejnego oleda, chyba tak, napewno wybrał bym egzemplarz z dużo mniejszym bandingiem mój. Ale biorąc pod uwagę ile to przez pierwszy rok cackałem się z tym tv, ile razy wyłączałem bo idę kupę w przecież menu mi się wypali itp itd to nie wiem..... Napewno jak rozmiary 80+ będą w ludzkich cenach to rozważę ten wybór. 

 

Herezje niektórych ze nie da się przejść na LCD po Oled to już jest jakiś dramat ;). Kupiłem świadomie kilka miesięcy temu 85xh90 i jestem wciąż (chociaż przez zjebany soft nie byłem na początku) bardzo zadowolony. Tv jest jasny, mogę go zostawić włączonego na cały dzień (nie polecam bo rachunki za prąd mocno poszły w górę), nie mam żadnego brandingu i mam zaskakująco dobry poziom czerni, jasne ze czasem się rozjaśni przy napisach lub na czarnych planszach, fizyki i liczby stref nie oszukasz, ale mam przynajmniej spokój ducha ;).

 

Podsumowując nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi jaki tv kupić, obie technologie maja swoje wady i zalety, myśle ze ci co pytają powinni wrzucać w jakim pomieszczeniu tv będzie użytkowany, w jaki sposób, czy ważne są kąty, czy pokój jest jasny itp bo tak to każdy ma swoją prawdę ;).
 

PS. napisy białe na oled w materiałach hdr a szczególnie w DV to jest dramat, świecą tak ze nie da się ich czytać :).


 

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Figuś napisał:

Właściciele oledów są jak admini na Elektrodzie. No nie powiem jest śmiesznie. Tak samo z tym, że większość zmienia topowe telefony co dwa trzy lata. No patrzcie jaki był płacz jak któryś z producentów konsol wydał wersje pro za 2k i był płacz bo tak sie nie robi, niech na start zrobią mocniejszą konsole chuje XD

 

Zatrzymajcie tą karuzelę śmiechu :dynia:

 

Ja kiedyś płakałem ale kupiłem i pro i koksa i odkryłem że to zajebista opcja. Teraz chętnie bym przytulił xboxa pro i ps5 pro za 2 -3 lata aby nie odstawały za bardzo od pc.  To tylko kawałek plastiku.

A tu w temacie działa to w obie strony kolego mamy sekte oledowców i sekte lcd. Zgadzam się z Balonem że nie dla każdego jest oled. Zgadzam się że niektórzy mogą mieć problem z wypaleniem ale nie zgadzam się że wszyscy. To tak jak z martwymi pixelami, bandingiem, nadmierne podświetlenia boków czy innymi problemami które mają i oledy i lcd. Jak kupowałem ks9000 to aż 4 razy tv dla mnie zamawiali bo każda matryca miała więcej bad pixeli. Oled na razie stan idealny  a testowałem WSZYSTKO zaraz po zakupie. Nie uogólniajcie. A poza Easye najgłośniej na oleda narzekają ci co NIGDY go nie mieli i to jest lekko śmieszne. 

Czy 7 k to dużo za tv? Zależy na czym ci zależy. Mi zależało na jakości obrazu a tylko oglądam filmy , seriale (i anime) oraz gram w gry. Do tego tv jest idealny. Nie mam jednak w domu starszych ludzi co napierdalają tvn czy tvp info. Nie mam nawet dekodera telewizji w domu i nigdy nie kupowałem tvn playera czy iple. Nie interesuje mnie polska tv. Nie mam też dzieci. Także dla mnie wybór był prosty. Za to rodzicom dałem mój ks9000 i wiem że NIGDY bym im nie polecił OLEDA. Oni napierdalają tvn 24 tak 10 h dziennie bo leci sobie nawet jak obiad jedzą. Starzy ludzie co zrobisz wolą obejrzeć 10 razy ten sam news w wiadomościach niż dobry film :dunno:

 

Dla mnie różnica w obrazie jest zbyt duża aby kiedykolwiek do lcd wrócić. Chyba że technologia pójdzie naprawdę do przodu. Co nie zmienia faktu że jak kolega ostatnio kupował tv do telewizji i gier poleciłem mu Sony xh90 ponieważ wiedziałem, że on gra tylko w fifke i battlefielda a więcej czasu na tv są paski tvn niż seriale czy filmy.  Dlatego dla mnie zawsze liczy się kontekst DO CZEGO używamy tv. 

 

 

A idealna czerń o której się tutaj kłóciliście to nie tylko wyraźniejsze rzeczy w ciemnych scenach. To też liczba detali na ekranie. To także większy efekt wow jak ogląda się materiały hdr. Jak ktoś tu już pisał wcześniej ciężko to opisać. Nie da rady zrobić zdjęć a filmy na youtube oglądane na ekranach kompa czy telewizorach lcd porównujące lcd i oled tego nie oddadzą. Tak samo jak oled w ustawieniach sklepowych obok lcd.... Kiedyś włączyłem na chwilę opcje sklep na lg i o mój boże xD  

  • Plusik 2
  • Lubię! 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, S_600 napisał:

No dobra, już jestem po okresie i zdecydowałem, że jednak oled. Tylko gierki i netflix,.pokoj przyciemniony, 55 cali. Co polecacie tak do 4 tys z małym hakiem. 

tak na szybko po przejrzeniu peppera masz teraz okazje na allegro z bx 55 za 4700 https://allegro.pl/oferta/telewizor-lg-oled-55-oled55bx3-smart-4k-uhd-9916636111?f=0&utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=2143129b34f6110eca1c0d48806d2a69

 

a za 4900 z neo netu lepszy cx55. https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-lg-oled55cx3-349516   Taniej obecnie nie ma ale bywały 2 czy 3 stówki taniej 55 cali. Raczej za mniej niż 4800 cx i 4500 bx bym nie liczył 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, S_600 napisał:

No dobra, już jestem po okresie i zdecydowałem, że jednak oled. Tylko gierki i netflix,.pokoj przyciemniony, 55 cali. Co polecacie tak do 4 tys z małym hakiem. 

Jak do 4k to lcd. :D

1 minutę temu, blantman napisał:

tak na szybko po przejrzeniu peppera masz teraz okazje na allegro z bx 55 za 4700 https://allegro.pl/oferta/telewizor-lg-oled-55-oled55bx3-smart-4k-uhd-9916636111?f=0&utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=2143129b34f6110eca1c0d48806d2a69

 

a za 4900 z neo netu lepszy cx55. https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-lg-oled55cx3-349516   Taniej obecnie nie ma ale bywały 2 czy 3 stówki taniej 55 cali. Raczej za mniej niż 4800 cx i 4500 bx bym nie liczył 

4900 za CX no ładnie te ceny poleciały. ;)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, blantman napisał:

tak na szybko po przejrzeniu peppera masz teraz okazje na allegro z bx 55 za 4700 https://allegro.pl/oferta/telewizor-lg-oled-55-oled55bx3-smart-4k-uhd-9916636111?f=0&utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=2143129b34f6110eca1c0d48806d2a69

 

a za 4900 z neo netu lepszy cx55. https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-lg-oled55cx3-349516   Taniej obecnie nie ma ale bywały 2 czy 3 stówki taniej 55 cali. Raczej za mniej niż 4800 cx i 4500 bx bym nie liczył 

 

Tak na szybko, to ostatnio miałem styczność z BX i CX i jestem w szoku o ile BX jest ciemniejszy, w poprzednich generacjach nie było takich różnic, a tu różnica była na tyle duża że odpuściłem BX - tv miał iść do sypialni wiec oglądanie po ciemku a i tak brakowało jasności.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, malin1976 napisał:

1000 zł różnicy przy 55 calach cx vs xh . Jakość kosztuje . To jest przepaść . W obrazie oczywiście ;)

 

Dwa wielkie posty wyjebane na temat tego że nie ma co dyskutować nad wyższością świat bozego narodzenia nad świętami wielkiej nocy i że tv należy dopierać do zastosowań a przyjdzie taki i tak skwituje po swojemu bo ON WIE LEPIEJ, bez żadnej wartości merytorycznej w poście... 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, blantman napisał:

tak na szybko po przejrzeniu peppera masz teraz okazje na allegro z bx 55 za 4700 https://allegro.pl/oferta/telewizor-lg-oled-55-oled55bx3-smart-4k-uhd-9916636111?f=0&utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=2143129b34f6110eca1c0d48806d2a69

 

a za 4900 z neo netu lepszy cx55. https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-lg-oled55cx3-349516   Taniej obecnie nie ma ale bywały 2 czy 3 stówki taniej 55 cali. Raczej za mniej niż 4800 cx i 4500 bx bym nie liczył 

Po co sie bawić w peppery jak na ME jest za 4900

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55c9-uhd-4k-a9-gen-2-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, S_600 napisał:

 C9 nawet lepiej niż CX ale jest ryzyko że same powystawowe zostały. 

 

edit: A nawet napewno szczególnie że praktycznie niedostępny nigdzie. 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...