Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Soul napisał:

Niestety dość często, marketing i gruba kasa która stoi za technologią LCD

Ta i może jeszcze masoni oraz Bill Gates...

a no i każdy kto wybiera Led zamiast Oled to janusz i nie jest świadomym konsumentem :)
Dobra kończę tę dyskusję i życzę miłego użytkowania swoich ekranów 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, balon napisał:

Ta i może jeszcze masoni oraz Bill Gates...

a no i każdy kto wybiera Led zamiast Oled to janusz i nie jest świadomym konsumentem :)
Dobra kończę tę dyskusję i życzę miłego użytkowania swoich ekranów 

 

No tymi masonami jest Samsung i fakt istnienia paru firm, które te matryce produkują i z tego żyją, tak w drodze wyjaśnienia  :)

Ja nie mówię, że każdy ale większość Januszy z uwagi na nie wiedzę wybiera LCD.

Kończ kończ bo wiedzy Ci brak i argumentów co widać na załączonym obrazku. 

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Soul napisał:

Kończ kończ bo wiedzy Ci brak i argumentów co widać na załączonym obrazku. 

Ale jakie ty chcesz argumenty? Przecież piszę od x postów, że oled ma ładniejszy obraz, co mam jeszcze napisać? xd 

 

Rozumiem, że argumentem jest zasunięcie rolet, zgaszenie światła/poczekanie do nocy i sprawdzenie czy drygnie Michałek od czerni, po czym zalogowanie się na FPE i napisanie że jest się świadkiem przepaści/jest się świadomym konsumentem? No mnie w to nie wciągniesz.

 

Napisz lepiej Kmiotowi dobre ustawienia pod oled i skończ z tą krucjatą bo deko śmieszna jest (tym bardziej że chcesz ode mnie argumentów jak piszę, że oled ma lepszy obraz i czerń...)

 

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ach a co mają nowego oledy jeżeli chodzi o czern pipolino? xD przeciez tam akurat nic się nie zmienia bo diody są tak samo wyłączane w b6 jak b9.

 

W LCD skolei Faldy to przepaść względem poprzedników, jak np XH90 vs NU7000, wiec jest różnica jak porownujesz starego LCD podświetlanego krawedziowo bez stref wygaszania.

 

 

Efekta halo przeszkadza mi np. 2 razy mniej niż banding który dzielił mi ekran w oledzie na 3 części.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, balon napisał:

Ale jakie ty chcesz argumenty? Przecież piszę od x postów, że oled ma ładniejszy obraz, co mam jeszcze napisać? xd 

 

Rozumiem, że argumentem jest zasunięcie rolet, zgaszenie światła/poczekanie do nocy i sprawdzenie czy drygnie Michałek od czerni, po czym zalogowanie się na FPE i napisanie że jest się świadkiem przepaści/jest się świadomym konsumentem? No mnie w to nie wyciągniesz.

 

Napisz lepiej Kmiotowi dobre ustawienia pod oled i skończ z tą krucjatą bo deko śmieszna jest (tym bardziej że chcesz ode mnie argumentów jak piszę, że oled ma lepszy obraz i czerń...)

 

 

 

 

Mi tylko chodziło o tą konkretną wypowiedź, którą zacytowałem, pozdro 

1 minutę temu, easye napisał:

Ach a co mają nowego oledy jeżeli chodzi o czern xD 

 

Efekta halo przeszkadza mi np. 2 razy mniej niż banding który dzielił mi ekran w oledzie na 3 części.

 

Jakiego Oleda miałeś? 

Odnośnik do komentarza

No B6 i do oleda nigdy nie wrócę jako świadomy konsument, który wie u niego telewizor jest wlaczony na 1 kanele parę h dziennie (jak nie dluzej). Dobrze zatem, że technologia ktora według Ciebie powinna wyladowac na śmietniku jeszcze jest w sklepach, bo nie chciałoby mi się co 24m wymieniać telewizora.

Odnośnik do komentarza
Teraz, MaiorZero napisał:

Czy wśród Was, posiadaczy Sony XH90, pojawiały się jakieś resety TV albo problem z dźwiękiem po HDMI? Mam już ten TV zamówiony ale zawsze można zrezygnować xd.


Ja miałem deko opóznienie przy Atmos, ale podpiąłem bezpośrednio XSX do belki i już ok.

Atmos z Netflixa z appki tv śmiga bez opóźnień. 
Innych problemów z dźwiękiem przez eARC (hdmi) nie stwierdziłem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Schranz1985 napisał:

No ja na święta testowałem oleda philipsa u brata i jakoś specjalnie mi nie dygnał przy cyberpunku, może miałem za duże oczekiwania ale przepaść? Nie dla mnie.

 

To pewnie dlatego, że masz jakieś porównanie. Wiadomo, że różnica między low -> mid, a mid -> high endem będzie najbardziej obrazowa. U mnie był przesiadka była z naprawdę podrzędnego Samsunga na OLED-a, no opad kopary był gwarantowany. No i tak jak już pisali wcześniej, OLED najlepiej sprawdza się wieczorami.

Odnośnik do komentarza

No to zrozum w koncu Soul, ze Oled nie jest dla wszystkich, bo nie każdy z telewizora musi korzystać jak Ty - konsola i netflix.

4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

@easyena bogato XDDDDDDDDDDDDDD mając coś takiego byłbym mniej skory do wymiany

 

nie mordo, to był naprawdę jakiś gównowizor - Samsung J5100, krawędziak 32" FHD, z grafitową "czernią"

No to o tym wlasnie mowie, porownujesz Mante do najlepszego obrazu na rynku.

 

Jakbyś miał porządnego falda to moze nie pisałbyś o "przepasci".

 

Roznica jest - oczywiście, ale tak jak pisałem, ja bardziej tesknie za katami widzenia, kontrastem, za czernia w ogóle, a tez gram/oglądam tylko w nocy.

Odnośnik do komentarza

To z tą przepaścią to akurat nie moje słowa, ale rozumiem, że fama z CW ciągnie się jednak za mną po forum. :lapka:Myślę, że mając jakiś porządny FALD byłbym z niego równie zadowolony co z przesiadki na OLED-a. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

No ale jakie modele porownujesz. Widziales kiedys Zd9 na żywo z 500 strefami?

 

Godzinę temu, Soul napisał:

To jest jedyny TV LCD, który mógł walczyć jak równy równym z OLEDEM, reszta które są dostępne na ten moment nie mają nawet pojary do tego co oferował Zd9.

 

 

Zapraszam do oglądania u mnie :D no i ma 3D :wub:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@easye

 

Ja to rozumiem, ale wiedz, że nowsze modele nie mają z tym takiego problemu, po za tym jak oglądasz to samo to rób dłuższe odświeżanie pixeli, po to ta opcja jest dla takich właśnie użytkowników, mój oled sam zgłasza problem gdy chce to zrobić bo za długo gram Cyberpunka 2077. 

No jak Ty od B6 oczekiwałeś cudów no to wybacz, źle szukałeś. 

Odnośnik do komentarza

No lykasz marketingowy bełkot, które modele nie maja problemow z wypalaniem? Te które od 6m sa w sprzedaży? Moze wróćmy do rozmowy na temat nowych modeli za 1.5r, bo teraz to cala wiedzę opierasz na informacji z ulotek.

 

To samo pisali o seri 7, 8, ostatnio wklejałem zdjęcie bo akurat byłem u znajomego, który ma b8 i oglada tylko netflixa. 

 

Odświeżania pixeli tez nie wymyślili chyba w tym roku, dziala od 1 modeli jakie powstały.

Odnośnik do komentarza

Z wypalaniem mają wszystkie, ale im nowsze modele tym lepiej sobie z tym radzą, jest masa opcji, które z tym walczy, których twoja b6 na oczy nie widziała, robiłem przy tym i mi do łykania bełkotu, daleko :) 

A ulotki to są dla januszy w sklepie przy TV, które ja czytam tylko i wyłącznie z ciekawości, wiedzą chłonę od osób, które mają o tym pojęcie, które tym całym zagadnienie zajmuj się PRO i z tego żyją.  

 

Oczywiście, że długie odświeżanie pixeli to nic nowego, to w zasadzie pierwsze co się pojawiło i dalej ma swoje 5 minut i warto z tego korzystać jak się siedzi i ogląda TVN 24h na dobę :) 

 

Oglądam netflixa, gram CP całe dnie, oglądam wszystko jak leci i co mogę powiedzieć trzeci rok się zaczął i nic, no ale ja nie kupiłem najtańszego OLEDA na rynku dopłaciłem te parę złoty i mam co mam, no sam nie wiem. 

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, PiPoLiNiO said:

Czerń jest wystrarczająca. Ku*, czerń jest albo czarna, albo nie jest czernią. 

Tak, ale użytkowanie TV nie ogranicza się do oglądania czerni.

 

Rodzice będą w tym roku zmieniać TV i o ile pewnie byliby dobrym targetem dla tych nowych LG z serii A1, to i tak mam spore opory przed polecaniem im OLEDa. Oglądają głównie Netflixa z napisami i oczekują bezproblemowego działania przez lata, więc raczej LCD będzie bezpieczniejszym wyborem.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...