Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, LiŚciu napisał:

8 stron paneli do LG. Na spokojnie poszukam do b6 iziego żeby mógł sonbie kiedys kupić?

 

https://www.tvparts.co.uk/lcd-tv-spares/lcd-panels/lg-lcd-panels

 

Można tam zresztą dokupić praktycznie każdą cześć telewizora. W wyszukiwarce na tej stronce można wpisac tylko słowo ŁOLED i będzie tego sporo. 

Zerknąłem na szybko i dokładnie to co piszemy. Matryce do b7 c7 po 1200-1500 euro. 
Dodaj do tego robociznę i brak gwarancji. No sweet deal, naprawdę!

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, LiŚciu napisał:

Sam sobie poszukaj. Pierwsza strona z brzegu z częściami do TV - ale nie, nie kupisz bo nie sprzedajo. :lapka:

Wstawiasz link i nawet nie raczysz samemu przejrzeć - tak jak Balon pisze, 1200 euro. Drożej niż kupić nowy TV.

Odnośnik do komentarza

Ok, z ceną 1000-1500 przesadziłem. Na logike przy TV za 5k prawie 5k dawać za matryce to nie ma sensu. Mój TV kosztował 10k półtora roku temu. Jeśli nawet uda mi się to ogarnąc za 3500 -4000 to io tak może to być deal. Pod warunkiem że nie będe chciał zmieniać ogólnie sprzętu. 

 

Debila mogłeś sobe darować. 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza

To ciekawe czemu tv ze zbitymi matrycami sprzedają po kilka stów i nikt tego nie chce.
Gdyby to było takie proste to zarobek życia.
Kupić zbite pudło za 500 kupić matrycę za 1k i cyk nowy tv za 5.
Matryca za 1k, no dajcie spokój....
Te matryce w produkcji sa fhuj drogie dlatego 65+ jest taki przeskok cenowy.

Fajna sprawa btw tv za 10 i po niespełna 2 latach ładować 3k bez gwary itd.
A i sama wymianka pewnie nie prosta.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

Akurat wymiana matrycy jest prosta. Odłączasz 2 płyty główne i tyle. Każdy to zrobi w domu bez problemu. Bo to jest całość z ramką.

Tzn nikt nie zrobi bo nikt nie kupi matrycy, serwis nie sprzedaje matryc, on je wymienia za pieniążki. Ale samej matrycy niby nie ma możliwości zamówić.

Odnośnik do komentarza

Zmieniając temat. Targi CES pokazały, że ten rok może być bardzo ciekawy dla telewizorów. Z jednej strony OLEDy z wyższą jasnością. Konkretnie model G1 u LG i Panasonic z JZ2000, ten w końcu doczeka się lepszego wsparcia dla graczy. To samo z OLEDem Sony, w końcu HDMI 2.1. Jeśli te OLEDy osiągną 1000 nitów jasności, to może się zrobić bardzo ciekawie. Bardzo mocno może też namieszać technologia MiniLED. To nadal nie jest co prawda MicroLED, ale to i tak dostarczy OLEDową czerń, a jeśli jeszcze będzie w stanie osiągnąć 2000 nitów jasności, to jak dla mnie nie będzie co myśleć o OLEDzie. Tutaj po bardzo słabym roku może namieszać Samsung. LG raczej specjalnie nie będzie pchało w to zbyt wiele dobrej technologii by nie robić sobie konkurencji do OLEDów. Więc trzymam kciuki za Samsunga, bo może dostaniemy TV w którym obraz wszystko pozamiata, ale będzie wolny od bandingu i nie będzie groził wypaleniem. Tylko ten ich nowy pilot śmierdzi tandetą na kilometr (wykorzystane materiały i design z tym panelem słonecznym). W sumie LED Sony 8K powraca do cyferki 9 w nazwie, a konkretnie ZJ9. Czyli ponownie możemy dostać telewizor z jasnością w okolicach 4 tysięcy nitów, co na pewno robi ogromne wrażenie. Pytanie tylko jak cena? Jak cena tych wszystkich telewizorów? Tutaj niestety może być bardzo drogo. Już teraz chcąć wziąć topowego OLEDa Panasonica z 2020 roku trzeba dać 14k za 65 cali, tegoroczny flagiwiec też pewnie zacznie z ceną na poziomie 17k. U LG nie wystarczy już seria C, bo będzie trzeba wybrać G1, a to też tanio nie będzie. Samsung z MiniLED, też za tani może nie być, ale tutaj ja na ich miejscu by odzyskać dobre imię i aby dobrze konkurować z OLEDami celowałbym w jak najniższą cenę w topowym modelu 4K, bo 8K na bank będzie znowu w okolicach 30K. Zaś Sony jeśli da jakość obrazu jak w ZG9, ale połączy to z ceną ZH8, to juź będzie sukces. Niemniej to nadal będzie grubo ponad 20k przy 75 calach, ale nie będzie to już 80 tysięcy jak było przy ZG9 85 cali.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie ja czekam na ten miniled od TCL, jeśli wypuszczą wersję 75-77 to będzie to godne uwagi, bo liczba stref ma być kosmiczna, a już w tym 65 cali było jak na oled niemal. Oczywiście tylko jeśli cena będzie dużo niższa niż oled w tym rozmiarze.

A jak dalej max będzie 65,to wjedzie 77cx, bo branie modeli na 2021 ze względu na ramki i pilot, nie ma dla mnie sensu. 1000 nit w oled mi nie potrzebne, w b9 mam 700, oglądam zawsze w ciemności, więc to jest czasami i tak za dużo w przypadku oled. Ale fakt, jak ktoś ma w salonie i w pip okien to te 700 może być problematyczne. Ale z drugiej strony, kto ogląda filmy w hdr w świetle dnia...

Odnośnik do komentarza

Ja jakoś nie ufam TCL, jak i chińskim firmom. Niby na papierze wszystko ładnie, a jak używasz dłużej to wychodzą kwiatki. U mnie wyszło tak, że na przemian brałem telefony koreańskie, japońskie, chińskie i zawsze te chińskie zaczynały szwankować po kilku miesiącach. A to wolniej działają, częściej się wieszają. Dla mnie obecnie równie ważnym aspektem co obraz są multimedia. Nie mam zamiaru bawić się w przystawki, bo system w tv będzie nawalał. Przez to jakoś nie ufam TCL. A chiński telefon kupiłem dwa razy i nigdy więcej. Przy pierwszym myślałem, że to przypadek i dałem drugi raz szansę i znowu zawód. 

Odnośnik do komentarza

Nie chcę nic mówić, ale sama matryca OLEDa jest prawie taka sama cenowo jak telewizor XD. Na gwarancji mi pan serwisant powiedział, że nie ma sensu kupować nowej matrycy, lepiej jak masz gwarancje to dadzą po wypaleniach. Lepiej kupić nowy telewizor jak się gwarancja skończyła niż bawić się w kupowanie matryc, bo wyjdzie tylko drożej. No i przy okazji po wymianie matrycy nowa gwarancja dochodzi.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, S_600 napisał:

Dobra panowie,.skoro juz mam upatrzony model tv to czy bedzie potrzebna kalibracja? Nie taka za 100 zł w sklepie tylko chodzi mi o profersonalną

Wpierw odbierz tv sprawdź czy wszystko z nim ok potestuj tydzień lub dwa i dopiero wtedy myśl o kalibracji. Nie sklepowej bo ta jest gówniana. Możesz sam troszkę zrobić i np pomocna przy tym jest apka na Xbox. A jak nadal będzie ci mało to umówisz się z profesjonalista. 

 

 

Zmieniając lekko temat. Był bug w aktualizacji LG oled no to po 2 tyg aktualizacja naprawiająca i dodająca coś ekstra 

 

LG wie jak się robi aktualizacje ;) Szanuje

Odnośnik do komentarza

Tak jak Blantman pisz, kup, rozpakuj, wlacz i sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Jak się zdecydujesz to dobrze by choć trochę ten telewizor pochodził przed.

 

Ja osobiście nigdy się nie zdecydowałem po tym jak kumpel narzekał ze wydal 500 zl i mu się obraz nie podobał xD

Tak też może być...

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, S_600 said:

Dobra panowie,.skoro juz mam upatrzony model tv to czy bedzie potrzebna kalibracja? Nie taka za 100 zł w sklepie tylko chodzi mi o profersonalną

Zależy od modelu. Np. popatrz na rtings i ich Pre oraz Post Calibration, pierwszy telewizor zdecydowanie zyskuje na kalibracji, podczas gdy drugi w dużo mniejszym stopniu.

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/h9g

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q80-q80t-qled

 

Osobiście nigdy się w to nie bawiłem i nie zamierzam, wystarczą mi sugerowane ustawiania z zaufanych źródeł i narzędzia takie jak oferowane przez konsole. Do tego kupiłem model, który podobno właśnie dobrze wygląda nawet bez kalibracji.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, easye napisał:

Tak jak Blantman pisz, kup, rozpakuj, wlacz i sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Jak się zdecydujesz to dobrze by choć trochę ten telewizor pochodził przed.

 

Ja osobiście nigdy się nie zdecydowałem po tym jak kumpel narzekał ze wydal 500 zl i mu się obraz nie podobał xD

Tak też może być...

 

Ja mam taką za 500 PLN ze skalibrujtv.pl i jestem bardzo zadowolony. Filmy, tv i YT oglądam na tych ustawieniach. Do gier mam troche inne. Osobiście bardzo polecam bo wg mnie (ale to moje odczucie) jest różnica.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...