Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, paxx napisał:

Masz ps5? Nie da ci nic dolby vision w grach. Masz Xboxa może da ci coś w przyszłości. Na razie to wróżenie z fusów. Wiadomo tylko że xbox będzie miał takie wsparcie. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, paxx napisał:

Bierz sonke ale ten model Sony KD-55XH9096. Tzw mesjasz gejmingu. Broń Boże oleda nie bierz.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, paxx napisał:

Netflix ma dużo contentu w DV.

Odnośnik do komentarza

Żarty żartami ale CRT to była świetna technologia tylko średnio nadaje się do dużych przekątnych.

 

Dla mnie największym rozczarowaniem po zmianie monitora i TV CRT była natywna rozdzielczość LCD. Obraz działający w innej rozdzielczości niż natywna ekranu wygląda tak sobie. Wtedy mówiło się ,że technologia wymaga dopracowania. Mineło 15 lat a my dalej jesteśmy uwiązani natywną rozdzielczością ekranów xD A najbardziej właśnie cierpią na tym konsole które mało kiedy są w stanie uzyskać natywną rozdzielczość. 

 

Ekran CRT miał jedynie wartość maksymalną której nie mógł przekroczyć i był w stanie wyświetlić natywnie każdą rozdzielczość w dół do pewnej granicy. Dla obecnych ekranów jest to nieosiągalna technologia. 

 

Co prawda mamy wbudowane skalery w telewizory ale działają one bardzo kiepsko. A zewnętrzne urządzenia są drogie i nikt tego nie używa chyba ,że fanatycy retro. Na CRT nie występuje też screen tearing i smużenie. Czas reakcji jest też o wiele lepszy. 

 

Polecam materiał od DF w tym temacie. 

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ta szara czerń to dla mnie taki sam shitstorm jak to że Xbox nie ma gier, platststion ma same samograje, czy to że w Smoleńsku był zamach. 

Nie wiem, może jestem upośledzony ale w moim tv led, czarny jest czarny, a szary jest szary. To są całkiem dwa inne kolory. Na początku myślałem, że to taki tekst na potrzeby TV Wars, ale faktycznie niektórzy tak myślą.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, mozi napisał:

Niestety jest tak że dokąd się nie postawi oleda koło lcd to nie widać aż tak różnicy. 

No ja widziałem kilka oledów i tak całkiem bez trollowania i napinki określonym  tą czerń do XH90 w taki sposób:

 

Na led jest czarny 

Na oled jest bardzo czarny i lepszy ale nie jest to dla mnie w życiu czarny vs szary. 

 

TV nie postawię raczej koło siebie nigdy. W sklepie było bardzo porównywalnie, ale wiadomo że obraz oled sprawdzamy tylko w domu, przy zasłoniętych roletach i o 22.

 

Co do KS to jest trochę racji. Jak przesiadłem się z niego na XH90 to różnica w czerni najbardziej uderzyła po oczach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, balon napisał:

No ja widziałem kilka oledów i tak całkiem bez trollowania i napinki porównałbym tą czerń do XH90.

 

Na led jest czarny 

Na oled jest bardzo czarny i lepszy ale nie jest to dla mnie w życiu czarny vs szary. 

 

TV nie postawię raczej koło siebie nigdy. W sklepie było bardzo porównywalnie, ale wiadomo że obraz oled sprawdzamy tylko w domu, przy zasłoniętych roletach i o 22.

 

Co do KS to jest trochę racji. Jak przesiadłem się z niego na XH90 to różnica w czerni najbardziej uderzyła po oczach.

 

 

Może balon ma zaćmę i wszystko już czarne widzi? :D

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lpcl napisał:

Może balon ma zaćmę i wszystko już czarne widzi? :D

Myślę, że to dlatego, że balon jest już dużym chłopcem i nie ma tendencji do podkręcania.

 

Różnica na korzyść oled w czerni jest, tak jak na XH90 jest dobra czerń, a jak na led b.dobra co piszą w każdym (ofc kupionym) teście. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...