Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ty dalej swoje o wypalaniu@easye... Masakra. Ty piszesz żeby pisać. Ja użytkuje solidnie już 3 oleda. Żaden nie ma wypaleń. Mimo iż ten 6 letni jest w pokoju gdzie leci głównie tv 24. I dalej żyje.

Czaisz czy nie? Miałeś też niby jednego, nie miałeś wypaleń. Ale dalej pier** swoje bo gdzieś widziałeś zdjęcie ja widziałem zatartą skrzynię w S600 AMG tydzień po wyjechaniu z salonu. Alei nie mówię, że to obsrane (pipi) i zawsze pada skrzynia

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Soul napisał:

Z wypalaniem mają wszystkie, ale im nowsze modele tym lepiej sobie z tym radzą, jest masa opcji, które z tym walczy, których twoja b6 na oczy nie widziała, robiłem przy tym i mi do łykania bełkotu, daleko :) 

 

Wymien proszę te opcje, bo na dyskusje w stylu Pipolino "u mnie się nie wypaliło, wiec problem nie istnieje" nie mam ochoty.

 

Szkoda ze RTings zamknal swoje test po tym jak dostali czek, bo tam roznic w ilości h przed wypaleniem miedzy seria 6/7 nie bylo żadnych.

20 minut temu, WisnieR napisał:

 

PRZEPAŚĆ NIECH JUŻ TA TECHNOLOGIA LCD UMRZE!!!@

 

65 cali XF90 - 5500zł

65 cali CX - 7800zł

 

Czy warto dopłacać? Może przy 55 calach ale od 65 to są jakieś astronomiczne kwoty. 

A zobacz na ceny 75 cali i 82 xD

No ale niektórzy ledwo powstrzymują "odruch wymiotny" jak widza LCD.

Odnośnik do komentarza

Sony jakie dobre . Po trzech miechach użytkowania 55xh9005 nie wymieniłbym go na żaden inny tivik w cenie do 4000 zł . Dałem 3800 zł . Katowany od rana do nocy netflix , telewizja , apka canal+ do angielskiej piłki i polskiego żużelu , youtubek a nawet spotify z tv przez wzmak stereo na kolumny miodzio wchodzi a ostatnio testuję nintendo switch zastępujący mi najnowszą wirtualną konsolę sony która wjedzie do mnie dopiero po ograniu wszystkich Marianów i Zeld pewnie na jesieni . Centrum domowej rozrywki pany :)

Wziąłbym oleda ale nie dość że musiałbym wybulić 1500 zł to jeszcze nie nadaje się do nasłonecznionych salonów , trzeba uważać na wypalenia i nie ma apki canal plus co jest niedopuszczalne i jednocześnie niezroumiałe .

Moje dawne tiviki to Sony 32w4000 , Sony 40w5500 i Sony 40w705 . Dzisiejszy 55xh9005 to jest przepaść .

Odnośnik do komentarza

@easye

 

Przyciemnianie matrycy, odpalenie wygaszacza ekranu, przesuwanie stałych elementów automatycznie co jakiś czas, czy w końcu komunikat, że za długo oglądasz to samo pora na szybkie odświeżenie pixeli czyli wyłączenie TV i poczekania 10-15 minut. 

 

@WisnieR

 

Na YT to huja zobaczysz, no ale próbuj dalej.

 

 

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Mustang napisał:

Tak, ale użytkowanie TV nie ogranicza się do oglądania czerni.

 

Rodzice będą w tym roku zmieniać TV i o ile pewnie byliby dobrym targetem dla tych nowych LG z serii A1, to i tak mam spore opory przed polecaniem im OLEDa. Oglądają głównie Netflixa z napisami i oczekują bezproblemowego działania przez lata, więc raczej LCD będzie bezpieczniejszym wyborem.

Też dla starych wybrałem LCD, mimo że dało się w tej cenie kupić jakieś B9, ale u nich dbanie o telewizor sprowadza się do przetarcia szmatką, poza tym oglądają głównie tvpis i discovery przy załączonym oświetleniu. Więc raz, że by się ten OLED marnował, a dwa nie chciałem ich obarczać sprzętem specjalnej troski.

Odnośnik do komentarza

Żeby mi telewizor jeszcze mówił że mam przestać grać bo musi sobie odświeżanie zrobić, pojebany jakiś

 

 

 

 

 

 

:Coolface:

Teraz, Rudiok napisał:

Pany, ej, w przerwie między mierzeniem sobie penisów może ktoś streści jaki jest forumkowy TIER1 tivików do nowej generacji kąsol? 

Jaki max budżet, ile cali? Takie podstawowe info wypadałoby podać :lapka:

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Figuś napisał:

Żeby mi telewizor jeszcze mówił że mam przestać grać bo musi sobie odświeżanie zrobić, pojebany jakiś

 

 

 

 

 

 

:Coolface:

Jaki max budżet, ile cali? Takie podstawowe info wypadałoby podać :lapka:

 

Bardziej chodziło mi o modele, bo przewija się tu sporo różnych a każdy ma jakieś +/-. 

 

Budżet nie więcej niż 6k, rozmiar 55-65.

Odnośnik do komentarza

Przez lata graliście na telewizorach kupionych przez rodziców, które ani nie były skalibrowane, ani pewnie jakościowo dobre i nie było problemów. Teraz się sracie, że tylko na oledzie można oglądać, bo inaczej chce się wam rzygać. Jak ktoś nie chce się martwić wypaleniami, bandingiem czy zafarbami, to brać lcd (tylko nie jakiegoś ips za 2k) i nie słuchać tych marud.

  • Plusik 4
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
Teraz, Figuś napisał:

Przy tym budżecie to celowałbym w tegorocznego CXa, chyba że boisz się wypaelń i nielubisz że TV mówi ci co masz robić to bierz XH90 65" :)

 

Hehe, mój obecny też mi mówi, że "czas gry 30 minut", ale olewam i potem już tylko pokazuje "czas gry ponad 150 minut", bo więcej fabryka nie przewidziała :)

Odnośnik do komentarza

Jezyz przecież oledy już tyle lat na rynku że każdy zdążył wyrobić sobie zdanie.
I tak większość ludzi celuje w 55 za 3k bo tak.
To już do słonego trzeba dołożyć a gdzie oled?
A wiecie płacąc wiecej wymaga się więcej, i raczej nie przemawia do mnie argument ze lepiej oled to będzie okazja zmienić na 8k jak się wypali czy banding wyperdoli.
Tv jest do oglądania jak dupa do srania xD.
Mi nadal oledy się podobają i jakbym trafił np. c9 55 w cenie xh90 to bym zaryzykował.
Ale półtoraka nie dołożę.
Za dużo hajsu za dużo stresu.
I też nie chce zmieniać tv za 3 lata.
Teraz mam właśnie taki "przejsciowy" 3 rok gra.
Chcę kupić raz cos z 2.1 vrr git sdr/hdr i mieć spokoj na x lat.
A jak perdolnie to zeby mnie nie bolało po kieszeni.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Schranz1985 napisał:

A wiecie płacąc wiecej wymaga się więcej, i raczej nie przemawia do mnie argument ze lepiej oled to będzie okazja zmienić na 8k jak się wypali czy banding wyperdoli.

Bro,

59752130.jpg

 

Ostatecznie każdy powinien sam decydować co mu pasuje. Jak kumpel się mnie pytał ostatnio jaki tv mogę mu polecić, a wiedząc że główne zastosowanie to 720p z kablówki i PS3 przy odsłoniętych roletach/odpalonych wszystkich światłach mam mu wciskać OLEDa? Teraz ma jakiegoś Philipsa na IPSie i jak zapytałem czy nie razi go ta fioletowo-niebieska czerń, to nie wiedział o co mi kurła chodzi... :reggie:

Edytowane przez Mike
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...