Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

masz jeszcze w media expert ale cx już za 5k  z tosterem xD   A gratis jeszcze słuchawki po bt za 300 zł 

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/telewizor-lg-oled-oled55cx3la-za-5008-zl-w-media-expert/

 

Ja brałem w me w podobnej promo ale 65 cali i za 7400 kilka miesięcy temu. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, emwusc napisał:

Tak było z modelami Ru8002 z 2019. Powyżej 55cali było już tylko gorzej ale zasada ta wydaje się być ogólna dla wszystkich modeli. Pod rozwagę.

 

Nie nie wydaje się być ogólna dla wszystkich bo RU to gówno takie, którego nawet kijem się nie dotyka.

 

W życiu bym mojego 65 cali LCD nie wymienił na 55 cali OLED bo bym tę czerń musiał oglądać przez lunetę z kanapy chyba.

 

Odnośnik do komentarza

Ja nie rozumiem tego parcia w jak największy ekran jeśli o granie chodzi . Tzn wiadomo o co chodzi - o zysk producentów, bo czym większy ekran, tym TV droższy i producent więcej zarobi.

"Recenzenci" też sztucznie napędzają hajp, bo przecież też z tego mają hajs. Zwróćcie uwagę jak niewiele się wypowiadają na tematy wad współczesnych TV. Gdyby o tym trąbili, to nowy model do "testowania" by zobaczyli jak świnia niebo, no chyba, że kupią TV w sklepie za własne pieniądze. 

 

Miałem ostatnio przyjemność (dość wątpliwą) pogrania trochę na 65" z odległości ok 2m i szczerze, to nie wyobrażam sobie tego na dłuższą metę - strasznie to męczące. 

 

Ja wiem, że teraz wielkość telewizora to dla wielu istny majestat i powód do szpanowania przed znajomymi, ale jeśli macie gdzieś robienie z siebie pana świata i zależy Wam na komforcie grania, to lepiej dobrać sobie wielkość ekranu tak by gra była komfortowa, a nie sugerowanie się opiniami handlowców i pseudo recenzentów 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.01.2021 o 14:04, WisnieR napisał:

 

Nie nie wydaje się być ogólna dla wszystkich bo RU to (pipi) takie, którego nawet kijem się nie dotyka.

 

W życiu bym mojego 65 cali LCD nie wymienił na 55 cali OLED bo bym tę czerń musiał oglądać przez lunetę z kanapy chyba.

 

.

Edytowane przez emwusc
Odnośnik do komentarza

A ok, RU deklasuje konkurecje bo ma Motion Plus... Też mam Motion Plus i to chyba w najlpszym wydaniu od Samsunga bo w NU i nie uważam żeby deklasował konkurncję, a co dopiero taki kasztan jak RU.

 

Ten temat jest gorszy niż CW. Tam to chociaż śmiesznie jest. 20-24m2 to nie jest duży salon - to standardowy salon w bloku z wielkiej płyty, a typowy salon w domku statystycznie zaczyna sie od tych 25m2, więc zazwyczaj odlegość od wyświetlacza to minimum 3m. 55 cali na 3m+ ? Można jak ktoś lubi nie widzieć napisów Wiedzminie czy CP ;)

Odnośnik do komentarza

Wielkość salonu nie ma tu nic do rzeczy. 

Jeśli ktoś siedzi proporcjonalnie daleko to oczywiście, ze większy ekran jest lepszy. 

Mi chodzi o to, że ludzie kupują 85 cali i siedzą metr od ekranu, bo tak mu pan polecił. 

 

Przykładem niech tu będzie kino - dlaczego każdy woli siedzieć w ostatnich rzędach? 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Ta odległość to rzecz indywidualna. Siostra kupiła teraz 65" i jak siedzę ok 3m to dla mnie ekran jest za duży i jak pograłem na X siostrzeńca to jakoś wzrok mi się męczył. Może to kwestia przyzwyczajenia. U siebie mam 55" siedzę jakieś 2,5m i wydaje mi się optymalnie. No ale każdy ma jakieś swoje odczucia odnośnie wielkości.

Teraz dużo ludzi idzie w rozmiar, ale jak będę zmieniał to zostanę na 55".

 

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, balon napisał:

Tak, to jest zdecydowanie kwestia przyzwyczajenia. Po 2 dniach już jest optymalnie, po 2 miesiącach wiesz że mogłoby być o 10 cali więcej.

Może masz rację u mnie jest jeszcze problem taki, że mam salon 23m i nie chcę aby telewizor był głównym elementem wystroju, a że na 55" nie narzekam więc pewnie przy takim zostanę :)

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, emwusc napisał:

Aaaa to już rozumiem skąd ten ból dupki na RU...:D Czujesz wyższość z powodu hdr i musisz się dowartościować że kupiłeś w odpowiednim momencie ale jednocześnie Poprawiony upłynniacz w ru cie boli.:D Masz Hdr ale nie masz płynności. Skąd ci się ubzdurało że upłynniacz w nu jest lepszy niż w ru skoro oni go poprawiają z roku na rok? i w każdym teście o tym mowa była? Widać to w testach na rozmycie. Nu tego nie ma. Sam prowokujesz wojenki typu CW. Z tą odległością 3m do 55cali też lekka przesada. Niektórzy zalecają 2m ja mam 2.3 i wszystko widzę.

"Deklasuje konkurencje pod wzgledem płynności" Tak twierdzą panowie z Rtings i nawet przeprowadzali testy a ja to widze bo mam znajomego z x900 i xboxem i mamy te same gry. I owszem hdr bajka ale płynnosć to wielkie g.

 

No tak, czuje wyższość bo mam HDR w pudle.. Nieźle jesteś odklejony. Ale wkleje tu porównanie z RTINGS, które zdecydowanie pokazuje jak seria RU zdeklasowała konkurencję bedąc następcą NU w wyższej cenie, bez local dimmingu i jakiejkowiek jasności. 

 

"The Samsung NU8000 is a bit better than the Samsung RU8000. The NU8000 also has a local dimming feature that can improve dark room performance. The NU8000 has better SDR peak brightness and is more suitable if you have a bright room. The NU8000 can also get brighter in HDR and has a better color volume, which is great for HDR content. The RU8000, on the other hand, has a lower input lag, good for gaming, and a faster response time, great for watching sports."

 

A tu jeszcze puntkacja (LEWA NU8000/ PRAWA RU8000) pokazująca wybitne osiągniecia serii RU Samsunga. Faktycznie, lata świetlne i niesamowity postęp technologiczny w wykonaniu Samsunga. Każda ich kolejna seria to jest jakiś krok wstecz i wyciąganie łapy po jeszcze większe sumy. Może dlatego nikt tutaj nie poleca ich telewizorów tylko XH90 lub OLEDy? gdzie faktycznie producent z każdym nowym modelem oferuje lepszą jakość i wydajnośc?

 

Nu8.JPG.ed660e26d2bd93c8ecfd52824141e7aa.JPG

 

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...