Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Przesadzacie, OLEDy tak nie odejdą, teraz pracują nad oledami wykorzystującymi trwalsze materiały, problem wypaleń zniknie. 

A te mini Ledy to przecież nadal lcd, tylko ze znacznie większą liczbą stref. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, lpcl napisał:

Przesadzacie, OLEDy tak nie odejdą, teraz pracują nad oledami wykorzystującymi trwalsze materiały, problem wypaleń zniknie. 

A te mini Ledy to przecież nadal lcd, tylko ze znacznie większą liczbą stref. 

A one nie działają jak microledy? Tam kazda dioda miala byc sterowana osobno jak w oledach.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, easye napisał:

A one nie działają jak microledy? Tam kazda dioda miala byc sterowana osobno jak w oledach.

No co ty, to nadal krawędziowe. Microledy to pieśń odległej przyszłości, na razie to ma komercyjne zastosowanie, drogie w uj w produkcji, składane z oddzielnych paneli. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, emwusc napisał:

Wkleiłbym Ci jedną grafikę która zamkneła by ci... twarz dotyczącą płynności obiektów w ruchu dotyczącą tego upłynniacza w ru i porównanie KAŻDEGO innego Oleda i LCD na 2019 rok ale... nie mogę, nie umiem, nie wiem jak ;) W każdym razie grafika w teście na stronie hdtv polska gdzie jest porównanie płynności 3statków ufo.

 

Mówisz o tym?

https://hdtvpolska.com/samsung-ru8000-ru8002-test-120hz-do-sportu-i-gier-w-dobrej-cenie/?showfull=1

 

 

image.thumb.png.960135cbfa981e41127eedf2c0377358.png

 

Brzmi jak napis opakowaniu proszku do prania "Numer 1 na rynku*"

*w porównaniu do dowolnego innego proszku do prania poniżej ceny 2zł/kg...

 

To tu masz ten sam test z HDTV Polska dla NU8000. Rozumiem, że jest mnie wyraźne niz na RU8000? 

image.thumb.png.5bde8e7676bea0dbf9f108aa973360e0.png

 

I co uważasz, że ktoś ma traktować poważnie to co piszesz? Szkoda, że w RU8000 nie ma już porównania do ubiegłorocznego flagowca jak to w seii NU zrobili.

 

 

 

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Nie wiem bazuje na obrazkach z ich prywatnych testów, gdzie ewidentnie widać, że na NU8000 obraz jest wyraźnie ostrzejszy. Sami chyba nie wiedzą co piszą. Do tego w NU8000 IL to 20ms z upłynniaczem, gdzie w RU8000 wzrasta do 38ms. No to niezły TV do grania z IL jak LCD z lat 2005.

Nie przekreślam technologii LCD i dobrych jej modeli (jak XH90) ale wystawianie RU8000 jako zawodnika do walki z OLEDami to jest jakiś wyższy poziom abstrakcji. Jeszcze piszesz, że magicznie się robi 60fps z 30 dzięki Motion Plus... Ta jasne. Działa płynniej ale bez przesady, to nawet nie stało obok natywnych 60fpsow.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, balon said:

Tak, to jest zdecydowanie kwestia przyzwyczajenia. Po 2 dniach już jest optymalnie, po 2 miesiącach wiesz że mogłoby być o 10 cali więcej.

Zgadzam się z tym. Ja kupiłem swój 43, bo robił przy biurku jak mieszkałem u mamy, ale już łóżka to tak średnio. A teraz jest w salonie gdzie mam ponad 3 metry do TV i oglądanie filmów to jakiś dramat. Gdzie jeszcze moja dziewczyna nosi okulary i czyta napisy... Dlatego minimum 65, a najchętniej 77, ale tutaj już budżet no i boję się, że do gier to już będzie ciężko ogarnąć co się dzieje na nim

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

Z 3m to się 75 cali oglada Mario.

Chyba bym się opalił od takiego ekranu, a tak poważnie to nie mam ambicji posiadania ogromnego tv. Jak wspomniałem 55" mnie urządza w zupełności. A na razie dobrze służy więc raczej nie będę wymieniać. No chyba, że przypadkiem podczas podlewania kwiatków wpłynie trochę wody do telewizora :D

 

A ostatnio grałem na 65" bodajże u kumpla na chwilę w Borderlands 2 to nie mogłem tego ogarnąć wzrokiem :) ale jak pytam do czego mu ten tv to mówi, że do tv i czasem coś zagra na PS. Zero kalibracji nawet takiej podstawowej na tych planszach testowych nie zrobił i teraz jest tylko on/off ale 65" za kilka tysi na ścianie wisi :)

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Jednego urządza 55 z 4 metrów a mnie nie urządza nawet moje 85 z 2,8 metra więc wielkość rzecz względna. Ja uważam że nie ma za dużych tv ;) 

 

edit: z kalibracją mam to samo, ale niektórzy niestety lubią super przejaskrawiony, przekontrastowany obraz. Mam ziomka co ma samsunga q90 i tam motyw dynamiczny i chyba wszystkie suwaki na max bo tak lubi, a tłumaczy to tym ze jakby chciał naturalny obraz to by na dwór wyszedł a nie patrzył w tv :D

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Ja żadnym estetą czy specjalistą od obrazu nie jestem ale nawet swój tv na jakichś planszach pokalibrowałem, dostosowałem pod siebie. A mam znajomych z ogromnymi tv co jak wyciągnęli z pudełka i powiesili tak wiszą nie ruszone. I czasem jak widzę to nasycenie barw ładujące po oczach to bym sam w nim coś pogrzebał.
Ale poza osobami, które się tym interesują czy graczami większość ma na to lagę położoną. Jest duży? Jest! Wrażenie robi ? Robi! i tak ma być więcej nie trzeba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...