Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Kris77 napisał:

 

Bo ja wiem, czy tak bardzo jechany... 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/a1-oled

Biorąc pod uwagę, że chcę wymienić moją 10-letnią Bravię na OLED, to nawet A1 będzie przepaścią jakościową. Będę ceny śledził, jak będzie 55 cali do wyrwania za 3000 zł, to wezmę.

No jak sony zmienisz na jakikolwiek oled to będziesz miał przepaść jakościową :D  ale i tak lepiej wg mnie dopłacić do c1 

Odnośnik do komentarza

 

HDFury wypuści niedługo VRRoom, czyli pierwszy switch, matrix i scaler dla HDMI 2.1. Samo urządzenie jest zbliżone możliwościami do Vertex2. W skrócie - naprawia w przypadku wielu telewizorów to, co zepsuł lub nie dostarczył producent. W filmiku powyżej widać jak na TV Sony można uruchomić grę w DV w 120Hz, gdzie w przypadku połączenia bezpośrednio do TV jest to niemożliwe. Fajnym bajerem jest to, że umożliwia także uruchomienie DV z Xboxa na Samsungach oraz innych telewizorach nie obsługujących tego formatu (konwertuje DV na HDR10 z zachowaniem wszystkich detali i mapowania z DV). Ponadto rozwiązuje problem z dźwiękiem, gdyż jest osobne wyjście z samym audio (Atmos, Dts i inne) które wpinamy do dowolnego amplitunera czy soundbara bez żadnych opóźnień w stosunku do obrazu. Sprzęt jest dość drogi (ok. 2000 pln), ale jego możliwości sprawiają, że być może ktoś nie będzie musiał kupować nowego TV i/lub nagłośnienia. Warto rzucic okiem na stronę producenta:

 

https://hdfury.com/product/8k-vrroom-40gbps/

 

No i zapomniałem jeszcze, że można manipulować w locie metadanymi HDR, co w przypadku wielu gier czy telewizorów może znacznie polepszyć jego jakość.

Edytowane przez p406
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ktoś coś wie o tym pudle? Sprawdzą się? Mój tv aktuat ma opóźnienie jak puszczam dźwięk z konsoli do TV po HDMI, a potem optykiem na kino. Do tego mój TV obsługuje tylko DD. Tak to bym miał bez opóźnień DTS. Do tego ta konwersja DV do HDR10 też brzmi ciekawie dla starszego odbiornika z HDMI 2.0.

Odnośnik do komentarza

Powody mogą być różne, ja zamówiłem to ze względu na możliwość edycji metadanych hdr i podłączenie XSX i PS5 na jednym wejściu do TV. Wydaje się to fanaberią, ale mam fazę na takie gadżety. To prawdziwy kombajn rozwiązujący problemy z kompatybilnością obrazu i dźwięku, między różnymi urządzeniami, na teraz i na przyszłość, ze względu na obsługę HDMI2.1 i VRR. Mam teraz LG C1 i obraz ryje beret, ale czasem tęsknię do jasności, którą dawał Samsung Q950R, a dzięki temu mógłbym mieć Dolby Vision na Samsungu i 2 konsole na jednym porcie HDMI2.1 (ten model ma tylko jeden taki port).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, WisnieR said:

Ktoś coś wie o tym pudle? Sprawdzą się? Mój tv aktuat ma opóźnienie jak puszczam dźwięk z konsoli do TV po HDMI, a potem optykiem na kino. Do tego mój TV obsługuje tylko DD. Tak to bym miał bez opóźnień DTS. Do tego ta konwersja DV do HDR10 też brzmi ciekawie dla starszego odbiornika z HDMI 2.0.

Jeszcze nie było premiery, ale powinno się sprawdzić - to urządzenie rozdziela dźwięk w dowolnym formacie i wysyła go osobnym portem HDMI lub niektóre formaty optykiem. Tu jest anglojęzyczny discord, gdzie bardzo szybko odpowiadają na wszystkie pytania:

 

https://discord.com/invite/yCRdfPw

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, p406 napisał:

Mam teraz LG C1 i obraz ryje beret, ale czasem tęsknię do jasności, którą dawał Samsung Q950R, a dzięki temu mógłbym mieć Dolby Vision na Samsungu i 2 konsole na jednym porcie HDMI2.1 (ten model ma tylko jeden taki port).

Czyli wrócisz z graniem z powrotem na Leda z Oleda?

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, balon said:

Czyli wrócisz z graniem z powrotem na Leda z Oleda?

Chyba tak, ale dopiero jak mi OLED padnie, czyli przy łucie szczęścia za parę ładnych lat. Do tej pory miałem dobre Ledy, więc kupiłem w końcu Oleda, żeby doswiadczyć tej smolistej czerni. No i jest pod tym względem super. Jednak mam chyba inny gust niż większość, bo brakuje mi tej jasności w grach chyba bardziej, niż brakowałoby mi idealnej czerni. Marzy mi się taki TV w rozsądnych pieniądzach (1800 nitów bieli na pełnym ekranie bez spadku jasności):

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/the-terrace

Odnośnik do komentarza

Byłem wczoraj u kuzyna, który kupił sobie 55 calowego LG z serii G1. Ja mam czteroletniego B7 i mam

wrażenie, że mam większą jasność w swoim TV. 
 

1) Czy ktoś z Was ma G1 i mógłby podać jakieś ustawienia, żeby Mu to poprawić ?

 

2) Cały czas rozważam zmianę na 77 B1 lub C1. Jeśli mieliście/macie te TV, a prędzej mieliście mniejsze OLEDy moglibyście się wypowiedzieć jak wygląda różnica w HDR ? 
 

3)  Ściana, na której chcę zawiesić te 77 cali jest dosyć cienka. Macie jakiś pomysł jak sprawdzić czy stelaż utrzyma ten TV ? Obecny TV waży ok. 10 kg mniej, dlatego wolałbym się upewnić 

Odnośnik do komentarza

Ja z ziomkiem testowałem b6 vs bx/cx i b6 świecił jaśniej zwłaszcza w SDR. 

Nowsze OLEDY mają specjalnie zjechaną jasność, że by się tak nie wypalały zwłaszcza w SDR(tam gdzie najwięcej Kowalski urzęduje na OLEdzie), bo już w HDR różnice są znikome, zresztą mam dwa oledy w domu widzę, że ten starszy jest bardziej podkręcony w jasności i kolorach. 

 

Możliwe też, że kuzyn ma włączoną opcje HGIG przy materiałach HDR a ta opcja strasznie przyciemnia obraz ja ogólnie tego nie POLECAM.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, funditto napisał:

Moled w sensie microled ? Jeżeli tak to patrząc po obecnych cenach rzędu 600 tysięcy złotych poczekasz ładnych kilka lat. Ja dlatego zastanawiam się nad kupnem jeszcze jednego Oleda w tym lub następnym roku. Tak, żeby wystarczył do 2026 może 2027 roku. 


No myślę, że coś nowego wezmę za 3 lata. Najwyżej sprzedam dom i kupię mieszkanie oraz micro oleda i będę niszczył na FPE oledowców i ledowców:obama:

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Miałem sobie kupować OLEDA jak każdy szanujący się gracz. Jednak zmieniłem zdanie i będę brał LCD (QLED) jak jakiś noob. 

 

 

Za taką decyzją stanęły dwa główne powody:

 

1. Cena/wielkość. Chcę wydać około 1200 funtów i za taką kasę mogę mieć 48-55cali LG. Jednak taka wielkość to dla mnie za mało. Mam już 65' i to też już mi nie starcza. 

W tej samej cenie znalazłem telewizory 82'. To jest wielkość niemal jak podwójnego materaca do łóżka, a nie większego monitora. 1.8m szerokości :)

Wiadomo, że nie ma tej czerni, kontrastu, responsywności i generalnie jakości, ale LG nie ma rozmiaru. Poza tym każdy współczesny TV wygląda zajebiście. Oglądałem TV w sklepie i każdy jeden miał super obraz i największa różnica to była wielkość. 

 

2. Bezstresowość. Tańszy TV, który ma zero problemów z wypalaniem i starzeniem się pikseli. TV będzie jako drugi monitor do PC i nie chcę się stresować, że oglądam YT bez fullscreena lub odpalam excela. Nie chcę się stresować, że zostawiłem grę spauzowaną na 2 godziny lub mi się screensaver nie odpalił. Albo, że w jedną grę gram ponad 100 godzin i mi się HUD wypali. 

W LCD mogę sobie dać jakiś art i zostawić na cały dzień. Nie muszę w żaden sposób oszczędzać ekranu i odpalać tylko na jakąś okazję. Bez stresu mogę sobie forumek odpalić na pół ściany. Wiem, że z OLEDem bym się ciągle ograniczał, bo szkoda TV. Nie chcę tak.

 

 

TV jeszcze nie zamówiony, ale będę brał ten:

https://tectok.co.uk/product/samsung-q60r-series-qe82q60rat-82-qled-smart-tv-4k-ultrahd-2/

Ma 4K i 120Hz, ale nie ma HDMI 2.1. To oznacza, że 120Hz jest w max 1440p. Jednak grając głównie na PC te 1440p/120Hz i 4K/60Hz starczą mi na jakiś czas. TV ma też podobno świetny upscalling i ludzie nie widzą różnicy pomiędzy 1440p i 4K. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...