Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.10.2021 o 08:24, funditto napisał:


Z tego co czytałem to tworzenie większych ekranów jest jednym z największych wyzwań technologii OLED. Widziałem nawet opinie, że osiągniecie 100 cali będzie niemożliwe i tutaj trzeba czekać na mikroledy (albo wracać do LCD..)


Skomentuję sam siebie, bo dzisiaj pojawił się artykuł na HDTV Polska o plotkach, że w 2022 do produkcji prawdopodobnie wejdzie 97 calowy OLED, a jest też opcja na większe, czyli albo technologia poszła do przodu albo chcą rywalizować z microledami Samsunga, a możliwości były cały czas 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Poczytaj co daje 120hz. Bo to nie tylko gry. Model A jest jechany w każdym teście. Więc nie wprowadzaj kolegi w błąd. B można brać i w górę.

 

Bo ja wiem, czy tak bardzo jechany... 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/a1-oled

Biorąc pod uwagę, że chcę wymienić moją 10-letnią Bravię na OLED, to nawet A1 będzie przepaścią jakościową. Będę ceny śledził, jak będzie 55 cali do wyrwania za 3000 zł, to wezmę.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Schranz1985 napisał:

A jak ktoś ma led 60hz i nie widzi roznicy na led 120hz?
Mowa o filmach i sporcie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

To okulista. Np przy koszykówce czy kopanej w 60 hz masz smużenie i efekt „duszka”. To jest mega widoczne. Na filmach jest to mniej zauważalne wg mnie.

Podejrzewam, że w grach też to będzie widoczne.


 

Odnośnik do komentarza

Powiedziałbym, że w grach najbardziej. Jak ziomeczek pokazał mi 120fps na swoim 0C to bylem, yeah whatever, ale kiedy przysiadłem i pogralem na swoim sprzęcie to 120fpsów w Destiny 2 zrobiło mocno. 

Odnośnik do komentarza
Super ale ciekawe jaka będzie cena. Biorąc pod uwagę ze obecnie 83 to 6k usd, 88 to 30k usd 69 myśle ze tu musimy celować bliżej 50k usd  
Mylisz się. To jest ta sama sytuacja co z 77. 3 lata temu kosztowała 30k z kawałkiem, 2 lata temu udało im się ogarnąć tafle z których wycinają ekrany i już kosztuje poniżej 15k. Teraz ogarnęli znowu tafle i z jednego wycinają 2x97. Więc koniec 2023 obstawiam jakieś 25-30k zł.
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, PiPoLiNiO napisał:
7 minut temu, kislawa napisał:
Super ale ciekawe jaka będzie cena. Biorąc pod uwagę ze obecnie 83 to 6k usd, 88 to 30k usd 69 myśle ze tu musimy celować bliżej 50k usd emoji6.png 

Mylisz się. To jest ta sama sytuacja co z 77. 3 lata temu kosztowała 30k z kawałkiem, 2 lata temu udało im się ogarnąć tafle z których wycinają ekrany i już kosztuje poniżej 15k. Teraz ogarnęli znowu tafle i z jednego wycinają 2x97. Więc koniec 2023 obstawiam jakieś 25-30k zł.

 

Mówię o cenie na start, czuje że i tak niedoszacowaniem. No dwa lata to mogą sporo zmienić ale stawiam flaszkę że do końca 2023 nie zejdą poniżej 49k złotych ;) 

Odnośnik do komentarza

No patrzysz przez pryzmat 8K 88 za 110K zł. To był popis technologiczny. Te 97 cali to będzie dla ludzi. 83 cale możesz już kupić za 23, a startował jak wyszedł za 30 z hakiem. Wyszedł rok temu. Także spokojnie. Ale robię screena i za 2 lata dostaniesz adres do wysyłki butelki

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...