Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na takie foty sam długo się powstrzymywałem przed zakupem. W koncu się przełamałem, kupilem i teraz jestem szczęśliwym graczem/oglądaczem :)

 

Z LCD już niestety nie mam dobrych wspomnień. Jeszcze pierwsze dwa samsungi jakie miałem były ok, ale to była jeszcze stara technologia (ok 2005r) gdzie były one jeszcze na świetlówkach. Pierwszy 26 calowy był w zasadzie idealny, drugi 32 calowy kupiony po kilku latach miał minimalny DSE.

W późniejszym czasie, to był istny hardcore i miałem już dość oddawania tych bubli. Brałem 5 różnych modeli od różnych producentów i po prostu nie dało się na to patrzeć... w pobliskich media markach mieli mnie już dość :leo:

W końcu trafiłem soniacza, który był niemal idealny, poza cloudingiem widocznym gdy podświetlenie było ustawione na więcej jak 50% i już to olałem i zostałem z tym TV na kolejne lata. 

 

Później, to już było oglądanie tych najnowszych ledów u znajomych (modele nisko/średnio półkowe w kwotach 3-5k za 55")  i o ile za dnia to wyglądało fajnie, tak jak się trafił wieczorny seans, to załamywałem ręce. Miałem wrazenie, ze jakościowo się to cofnęło przed erę mojego pierwszego LCD. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

Zgadzam się, podobnie jak z Oledami. Zapłać paręnaście tys. za 75 cali i traf taka matrycę:

Dlatego jednym z najważniejszych czynników przy zakupie takich sprzętów powinna być ustalona kwota, jaką jesteśmy w stanie stracić po gwarancji. Zapłacić kilkanaście tysi za tv i płakać latami, że sie zjebał po gwarancji to trochę jak z tym chłopczykiem wkładającym kij w szprychy. Mnie też by dupa piekła jakby mi się zjebał tv za 10k+ dlatego wybrałem taki za 5k. No ale rozumiem, że z naszym hobby to łatwo się zajarać na najlepsze, największe i najdroższe, bo będzie na lata :v 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Działa - na takiej samej zasadzie jakbyś miał gwarancje podstawową - 24 miesiące.

Dlatego 5 razy lepiej przedłużać gwarancje, niż ubezpieczenie ze sklepu, gdzie wypinają dupe i w ostateczności zwracają część kwoty zakupu, bo odliczają sobie amortyzacje.

 

Przy przedłużonej gwarancji, jak się okaże że nie ma części zamiennych na Twój model serwis często potrafi przyjechać z nowym modelem.

Inna sprawa, że LCDki raczej psują się w pierwszych 24 miesiącach, jak nie masz żadnych awarii przez ten czas, to marne szanse że w ogóle coś się pojawi.

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, number_nine said:

wykupiłeś to? na ile i za ile? ;p 

 

1. Kup produkt promocyjny u jednego z naszych autoryzowanych partnerów z listy poniżej:

 

• RTV EURO AGD 

• Media Markt

• Neonet

• Media Expert

• Komputronik

• Philips Strefa Marek Allegro na www.allegro.pl

• electro.pl

• oleole.pl

• avans.pl

• Sklep Philips na www.philips.pl/sklep

• al.to

• Maxelektro

• Kakto

• zadowolenie.pl

 

2. Wejdź na stronę www.philips.pl/myphilips.

 

3. Zarejestruj produkt w ciągu 30 dni wybierając produkt z listy lub wpisując kod produktu (pamiętaj o załączeniu skanu lub zdjęcia dowodu zakupu oraz oznaczeniu zgody na komunikację drogą elektroniczną).*

 

4. W mailu zwrotnym otrzymasz potwierdzenie przedłużenia gwarancji

 

5. Liczba lat dodatkowej gwarancji zależy od zakupionego produktu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, mattaman napisał:
20 godzin temu, Qbon napisał:
Myślę nad Sony A95k też, będzie dobry do gier? IL jak dla mnie wystarczający, ważne żeby miał te bajery typu VRR w trybie gry. Za Sony przemawia również heat sink. Mam budżet do 10k na tv teraz co mi się może szybko nie powtórzyć dlatego chciałbym wydać te kasę jak najlepiej. 

Nie ma lepszego TV w tym roku.

2 porty hdmi 2.0 i 2 x 2.1. Dla mnie np jest to problem. 

Odnośnik do komentarza

Sony to ogólnie jakieś podupcone jest. Są producentem konsol, a telewizory pod względem grania robią upośledzone. Jak nie brak VRR, to mała ilość portów HDMI 2.1.

Sprzęt za tyle kasy, a żydzą na jakichś portach. 

 

Samsung też mistrz z tym wyginaniem. Widać jakość wykonania trzyma się tam od lat na niezmienionym poziomie (odklejanie matrycy, łuszczenie obudowy itp) 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, easye napisał:

Inna sprawa, że LCDki raczej psują się w pierwszych 24 miesiącach, jak nie masz żadnych awarii przez ten czas, to marne szanse że w ogóle coś się pojawi.

 

 

Mi się parę lat temu zepsuł Samsung KS7000 po niecałych 2,5 roku użytkowania, czyli niedługo po gwarancji. Szkoda było bo tv bardzo fajny jak na tamte czasy, wcześniej jeszcze trafiłem innego Samsunga z takim DSE, że nie szło patrzeć i musiałem wymienić. Nie mam najlepszych doświadczeń z Samsungami, z mojej perspektywy Sony są lepsze jakościowo ale to wszystko prawdopodobnie jest loteria.

Odnośnik do komentarza

Trzeba mieć farta do telewizora tak samo jak do samochodu. Jak kupowałem XR to sąsiad kupił C1 i dwa razy już miał w naprawie raz coś migała matryca, a drugi raz hdmi mu nie działało.
A ja lat temu 8 chyba kupiłem FHD Sonkę to po 3 miesiącach wyszły takie przebarwienia na matrycy, ale serwis Sony po oddaniu napisał że podświetlenie w normie :gachigasm:

Teraz prawie od roku z XR żadnych problemów. Kumpel z pracy chce zmienić teraz tv też pod PS5, a żona mu kręci nosem bo ich 10 letnia 40" Bravia nie chce się zepsuć :)

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, balon napisał:

No ale np teraz w nowym GoW (czy Ratchecie) będzie tryb 4k/40 klatek przy posiadaniu portu 2.1

No dlatego Xbox jest podłączony, bo zawsze wybieram tryb 60 fps.

Jedynie Spidermena kiedys DLC nadrobię w 120.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...