Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

1 godzinę temu, Qbon napisał:

No ale jeśli ja np nie korzystam z amplitunera, który idzie przez HDMI to mi wystarczą te 2 wejścia pod PS5 i XsX aby korzystać ze 120hz/VRR. W innym wypadku można też użyć rozdzielacza HDMI. Jednak sam fakt, że Sony nie daje wszystkich portów w  2.1 jest niezrozumiałe.

No nie, bo eARC czyli wejście Amplitunera z reguły jest wraz z hdmi 2.1. Jak podłączysz gdzie indziej to nie będziesz mógł sterować dźwiękiem 1 pilotem itp. 

Możesz sobie podlaczyc przez kabel optyczny dzwiek, ale po co mieć 2 piloty jak można mieć 1. Dlatego jeżeli ktoś używa dodatkowo audio, to ma 1 wejście HDMI 2.1 wolne.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Psyko napisał:

Balon, to zmieniasz TV w końcu, czy się wstrzymujesz?

No wstrzymuje jednak, bo:

- Nie chcę zejść z calami

- tam trochę „pożyć” tym samsungom. Już raz pamiętam jak wydali model tańszy i przy tym lepszy od konkurencji (słynna swego czasu KS), który jednak miał dużo defektów pod kątem wykończenia i dziwnych wad

- w sumie to nie narzekam na swój obecny TV, a 75 cali robi robotę
 

Myślę, że zmienię w okolicach początku 24r / ew. na premierę jakiegoś Sony Xbox pro. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, MYSZa7 napisał:

jak napierdala na maksymalnej jasności i przez jakieś 10 godzin w sklepie to nic dziwnego, stąd pewnie to obniżenie jasności w ostatniej aktualizacji

No ale mogli dać jakiś tryb sklepowy lub coś w tym stylu, a nie ciąć jasność. Wiadomo ile obcięli nitów?

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, easye napisał:

 

No nie, bo eARC czyli wejście Amplitunera z reguły jest wraz z hdmi 2.1. Jak podłączysz gdzie indziej to nie będziesz mógł sterować dźwiękiem 1 pilotem itp. 

Możesz sobie podlaczyc przez kabel optyczny dzwiek, ale po co mieć 2 piloty jak można mieć 1. Dlatego jeżeli ktoś używa dodatkowo audio, to ma 1 wejście HDMI 2.1 wolne.

eARC nie wymaga HDMI 2.1 tylko 2.0 i kabla HDMI high-speed z kanałem ethernet (bo to właśnie ethernet jest używany w implementacji eARC, żadne nowe fizyczne ficzery z 2.1, FYI nie każdy kabel ma ten dodatkowy kanał).

Jeśli producent w danym TV port do ARC dał w standardzie 2.0 to będzie to bez problemu działać. W przypadku gdy ktoś używa tego portu tylko na potrzeby eARC można się nawet pokusić o stwierdzenie, że 2.1 nie jest w tym jednym porcie do niczego potrzebne.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, jar3czek napisał:

eARC nie wymaga HDMI 2.1 tylko 2.0 i kabla HDMI high-speed z kanałem ethernet (bo to właśnie ethernet jest używany w implementacji eARC, żadne nowe fizyczne ficzery z 2.1, FYI nie każdy kabel ma ten dodatkowy kanał).

Jeśli producent w danym TV port do ARC dał w standardzie 2.0 to będzie to bez problemu działać. W przypadku gdy ktoś używa tego portu tylko na potrzeby eARC można się nawet pokusić o stwierdzenie, że 2.1 nie jest w tym jednym porcie do niczego potrzebne.

Niestety Sony daje port eARC w jednym z dwóch portów 2.1 :yao:

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Psyko napisał:

Jakoś od przedwczoraj nie działają mi komendy głosowe w OLEDziku od LG, ale mikro w pilocie działa np w apce YT przy wyszukiwaniu. Coś po stronie serwerów Koreańczyków?

 

Częsty przypadek jak masz region ustawiony na PL. 

Mnie już zalał wkurw i wyprowadziłem telewizor do rzeszy niemieckiej :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jar3czek napisał:
eARC nie wymaga HDMI 2.1 tylko 2.0 i kabla HDMI high-speed z kanałem ethernet (bo to właśnie ethernet jest używany w implementacji eARC, żadne nowe fizyczne ficzery z 2.1, FYI nie każdy kabel ma ten dodatkowy kanał).

Jeśli producent w danym TV port do ARC dał w standardzie 2.0 to będzie to bez problemu działać. W przypadku gdy ktoś używa tego portu tylko na potrzeby eARC można się nawet pokusić o stwierdzenie, że 2.1 nie jest w tym jednym porcie do niczego potrzebne.

A ARC po HDMI 2.0 nie jest ograniczony maksymalnie do DTSa? Atmos chyba tylko po 2.1 przejdzie.

 

A dobra już pamiętam, 2.0 osbługuje ATMOSa ale skompresowanego (większość streamingów takiego używa), eARC obsługuje nieskompresowanego ATMOSa + Dolby True HD.

 

Ale co z tego jak i tak ARC jest właśnie w jednym z tych dwóch portów 2.1 zawsze.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, WisnieR napisał:

A ARC po HDMI 2.0 nie jest ograniczony maksymalnie do DTSa? Atmos chyba tylko po 2.1 przejdzie.

 

A dobra już pamiętam, 2.0 osbługuje ATMOSa ale skompresowanego (większość streamingów takiego używa), eARC obsługuje nieskompresowanego ATMOSa + Dolby True HD.

 

Ale co z tego jak i tak ARC jest właśnie w jednym z tych dwóch portów 2.1 zawsze.


To już jest kwestia ARC vs eARC, tak jak napisałeś.
Samo eARC może działać po HDMI 2.0 (tak samo nie wymaga kabla HDMI 2.1), to już leży w gestii producenta danego TV. Tym bardziej bez sensu wydaje się decyzja o wrzucaniu portu eARC do jednego z dwóch dostępnych 2.1 w przypadku gdy nie wszystkie porty wspierają 2.1.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...