Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, MaZZeo napisał:

Pewnie nooberskie pytanie, ale skoro zaczęliście temat złączy:  zapewne pod TV z hdmi 2.1 trzeba tez amplituner ze złączami hdmi 2.1 najnowszy brać? Jeśli chce korzystać z dźwięku z tego samego kanału.

 

Są jeszcze kable optyczne ale obie konsole nie maja wyjść optycznego


Najważniejsze, żeby ampli i TV wspierało eARC (ważna literka e, zwykłe ARC to starszy standard z gorszą jakością dźwięku i większą ilością problemów).
W takim przypadku jeśli nie będziesz podłączać konsoli bezpośrednio do ampli(a jeśli będziesz chciał korzystać z np VRR/FreeSync to raczej nie będziesz tego robić) to styknie ampli z HDMI 2.0b (tylko musi to być model wspierający eARC).
W takim setupie ampli będzie dostawało tylko dźwięk za pomocą eARC od TV, same konsole będą podpięte bezpośrednio pod TV. Przepustowość i jakość dźwięku będzie taka jak gdyby ampli miało HDMI 2.1.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem właśnie i mój ampli wspiera tylko ARC (Denon X1500H), wygląda na to że eARC jest tylko w złączach które wspierają jednocześnie HDMI 2.1 (a mój nie wspiera), zgadza się?

 

Czyli wystarczy że konsolę podłączę bezpośrednio do TV, TV do amplitunera i będzie wszystko działało? Jedyne to o czym mówił easy czyli mniejsza przepustowość dźwięku, czego zapewne bym nie zauważył względem eARC bo nie jestem audiofilem.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, MaZZeo napisał:

Sprawdziłem właśnie i mój ampli wspiera tylko ARC (Denon X1500H), wygląda na to że eARC jest tylko w złączach które wspierają jednocześnie HDMI 2.1 (a mój nie wspiera), zgadza się?

 

Czyli wystarczy że konsolę podłączę bezpośrednio do TV, TV do amplitunera i będzie wszystko działało? Jedyne to o czym mówił easy czyli mniejsza przepustowość dźwięku, czego zapewne bym nie zauważył względem eARC bo nie jestem audiofilem.


Będzie działać, ale ograniczone do 5.1 w skompresowanym Dolby Digital i może pojawiać się ew więcej problemów typu, że coś się jednorazowo nie spina i nie włącza/synchronizuje jednocześnie.

Wszystko zależy też od danego setupu audio, dla niektórych wystarczy to skompresowane 5.1, więc ja bym wpierw potestował a na nowe ampli rzucił się ew później jeśli będzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Przyznam panie kolego, że jestem zawiedziony lekko bo po Twoich tu wpisach myślałem, że będzie przesiadka na jakieś 100" co najmniej
Ogólnie mam wrażenie, że jako konsolowy jesteśmy w czarnej dupie. Za tydzień GOW, na początku roku Forza, a potem nic. Ile będzie trzeba czekam na hit? Rok? Dwa? Do tego wracamy do 30 fps raczej na stałe. Jeszcze niedawni chciałem aby kolejny był 97 jak stanieją, ale ostatnio nawet oglądanie filmów i seriali jakoś mi przeszło, bo wszystko mnie nudzi. Ahhhh. Ciężki jest żywot gracza.

  • Plusik 1
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

Rzeczywistość rynkowa monitorów do PC szybko sprowadziła mnie na ziemię. Wciąż problemy z automatyzmem HDR, wciąż jak chcesz monitor oled to musisz się liczyć że przy przeglądaniu stron jasność spadnie o 70%, wciąż IPS srebrzy a VA smuży, wciąż monitory powyżej 5k i tak mają irytujące błędy typu scan-line na serii Odyssey od Samsunga. Także nie dość, że sam pc to jakieś 15-17k, to jeszcze potem trzeba gwałcić gałki oczne

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Nic. Znowu mam trzaski w głowie i postanowiłem złożyć pc master race w miejsce tv i konsol emoji854.pngemoji854.png

Chwila szczerości od byłego PC Master Race, który wychowywał się na konsolach. Nie minie dużo czasu, a zacznie Ci ich brakować...

Pomijając fakt, że najlepsze gry życia z reguły kończyłem na konsolach (bo nie było ich na PC), to jeszcze musisz mieć świadomość, że jakiego komputera byś nie miał to zawsze zdarzy się, że któraś gra Cię wqrwi - a to faktem, że optymalizacja leży (nawet względem 6xtańszych konsol), a to jej w ogóle nie włączysz z chuj wie jakich przyczyn - jak ostatnio FIFA 23, którą zbrickowałem sobie płytę główną :asax:

Tak jak piszesz - musisz też zainwestować w naprawdę dobry monitor, bo kolejna rzecz, z której w końcu coraz więcej zdaje sobie osób to fakt, ile TV daje... 

77 cali C1 przy nie jednej grze pewnie powodował, że wyglądała znacznie lepiej niż dobrym PC + słabszej klasy monitor.

Sam nie mam jakiegoś sztosa - UW Della z HDRem i powiem tak - odpalam Plage na PC na maksymalnych ustawieniach, schodzę na dół i odpalam na komsolce za 1500 zł na 75 calowym TV, który mimo wszystko jest parę klas wyżej niż mój monitor i szczena bardziej mi opada w tych 40hz. Z Twoją nerwicą natręctw jeszcze może to być zadanie nie do wykonania. ;)

(chyba że wybierzesz optymalne rozwiązanie - monitor do użytku codziennego, jakiś strategii i obok np. 48cali Oled do grania)

 

Sam to już przerabiałem - sprzedawałem konsole/kupowałem, inwestowałem w coraz lepsze karty graficzne i z tych paru lat mogę Ci tylko doradzić że do końca nie ma sensu iść w topwy sprzęt PC i koniecznie topowe karty. 

PC za 15-17k? no jak kogoś stać to spoko, ale ten za 6-7k też zdeklasuje konsole...

Tyle ode mnie - mam nadzieję, że nie wywołam postem PC Warsów - pozdrawiam! :master:

 

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam approach @easye

 

Najlepiej mieć tak na prawdę wszystko. PC do gierek typu divinity/baldursy/frost punki, do indorow swicza, a cala reszta konsola. 

 

Do fpsow najlepiej pc, ale w dzisiejszych czasach znajomi siedza na konsolach to predzej tam zmontujesz ekipę do casualowo coopa niż na PC. 

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza

No coś w tym jest. 2 lata temu już sprzedałem konsole i złożyłem PC. OLED wtedy został. Ci którzy piszą o podłączaniu tv do PC, raczej nigdy tego nie robili z OLED i HDR. Kwestia wygody jest zerowa. Ciągle coś nie tak z HDR. Milion kombinacji. Niby win 11 miał pomóc, ale od kilku dni czytam fora i niby jest lepiej, ale dalej miliony lat za połączeniem konsola - TV.

No wiem, że można złożyć za 5k, ale co to za master race smile.gif Dlatego myślałem żeby wszystko pogonić i złożyć potwora. Ale faktycznie im więcej czytam, tym bardziej mi się przypomina o ile gorsze wrażenie robi ta sama gra na 27-32 cali niż na oled 77.

No i na PC zwykle zamiast grać, to ciągle tylko OC i testy czy jest 1 FPS więcej czy może 2



Odnośnik do komentarza

NIe czytajcie tych bzdur na forach - ostatnie lata grałem PC+TV, zrezygnowałem dopiero gdy kupiłem monitor z HDR.

Nie mam żadnych problemów, chyba, że dla kogoś problemem jest ręczne włącznie trybu HDR w pulpicie.

 

Przez te parę lat może miałem problem z 2 grami, które po prostu na siłe wymuszały DV - obydwie od EA.

Mały odsetek zwłaszcza patrząc przez pryzmat, że przez ten czas zagrałem w milion gier, które na konsoli chodziły w 25 klatkach.

Odnośnik do komentarza
NIe czytajcie tych bzdur na forach - ostatnie lata grałem PC+TV, zrezygnowałem dopiero gdy kupiłem monitor z HDR.
Nie mam żadnych problemów, chyba, że dla kogoś problemem jest ręczne włącznie trybu HDR w pulpicie.
Ale ja to sam przerobiłem 2 lata temu. Ręczne przełączanie to jest ogromy problem. Gdzie jest wygoda jak musiałem wstawać z łóżka przed tv, żeby przełączyć tryb. Totalnie bezsensu. Wychodzę z gry i z automatu powinno być sdr. Koniec kropka.
Odnośnik do komentarza
To do tych 17k dolicz 40 zł na klawiaturę bezprzewodową i połóż ją sobie przy kanapie. 
Jeżeli prawy przycisk myszy+włącz HDR to dla Ciebie ogromnym problemem, to nie kupuj PC.
Tygodnia nie przetrwa.
Problemem był brak automatyzmu i częste problemy z samym HDR na Windows. Możesz się oszukiwać, że to jest wygodne ale nie jest. Wygodę daje automatyzn. Nie chodzenie z klawiaturą przy dupie i myszką na łóżku. Podchodzę do kompa, odpalam grę i zapominam o temacie. Na tv powinna się od razu odpalić jak trzeba, biorę pada i gram.

Dlatego właśnie pomysł przejścia całkowitego na PC i monitor. Ale no rynek monitorów ma ewidentnie długą drogę przed sobą aby być świetnym do gier i przeglądania neta jednocześnie. Póki co albo to albo to.
Odnośnik do komentarza

Dlatego już Ci dobrze radze, odpuść sobie temat, bo nie wiesz co to są prawdziwe problemy na PC. ;)

Świętą prawdą jest to, że PC nie jest dla każdego - jeżeli tak drobny szczegół już Cię wqrwia, to pomyśl co będziesz czuł jak wydasz 17k i będziesz szukał poradnika na YT jak włączyć swoją ukochaną FIFE xD

Odnośnik do komentarza
Dlatego już Ci dobrze radze, odpuść sobie temat, bo nie wiesz co to są prawdziwe problemy na PC. 
Świętą prawdą jest to, że PC nie jest dla każdego - jeżeli tak drobny szczegół już Cię wqrwia, to pomyśl co będziesz czuł jak wydasz 17k i będziesz szukał poradnika na YT jak włączyć swoją ukochaną FIFE xD
Ale ja to wiem. Nie wywodzę się jak większość tu z konsol, tylko z PC. I po części to rozwiązywanie miliona problemów na PC mnie kręci. Ale kwestia wygody jest dla mnie zawsze priorytetem.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...