Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Jakim napisał:

Patrząc na tabelkę poniżej to raczej samsung w zasadzie wszędzie ma lepszy parametr jasności. Do tego trzeba dodać fakt, iż on tak świeci KAŻDYM kolorem i tutaj jest ta zasadnicza przewaga. NIe w chwilowym "błyśnięciu". Generalnie jednak pewnie i jedna i druga opcja w domu to mega wypas.

 

jpg lg vs s95.jpg

No a w gierkach jest jeszcze większa przewaga Szajsa 


CB1350B1-A8E1-4EC5-BFA0-0E3907188107.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak zgadzam się to nie podlega dyskusji ze samsung jest lepszy i pewnie gdybym kupował teraz i byłby w cenie 13k za 77 cali bym się nie zastanawiał. Co warto dodać ze samsung ma płynniej działający system w porównaniu do lg. 

33 minuty temu, balon napisał:

Nie, nie, dla mnie obecne kwoty za 77 cali to za dużo jak na TV. 
 

Obecnie mam HX9006 75cali.

No to chyba masz już odpowiedz ze 65 samsung. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, mozi napisał:

No to chyba masz już odpowiedz ze 65 samsung. 

No jeszcze biorę opcje, aby poczekać i dać trochę upowszechnić się tym QD. Może cena też deko zejdzie bo za 13 (nie licząc promek) to obecnie 65 cali jest.

Ponadto żeby nie było z obecnego tv jestem zadowolony, a rozmiar robi robotę. 

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, mattaman napisał:

Widzę że zapominacie o bardzo ważnej rzeczy. Samsung ma także szerszą paletę kolorów, znacznie szerszy gamut.

Bezprzecznie najlepsza matryca na rynku, ale jak kogoś stać to brałbym Sony A95 czyli najlepszy TV 2022.

Myślę nad Sony A95k też, będzie dobry do gier? IL jak dla mnie wystarczający, ważne żeby miał te bajery typu VRR w trybie gry. Za Sony przemawia również heat sink. Mam budżet do 10k na tv teraz co mi się może szybko nie powtórzyć dlatego chciałbym wydać te kasę jak najlepiej. 

Odnośnik do komentarza

No to widzisz masz podobnie jak ja. U mnie bezapelacyjnie na ten moment prowadzi właśnie Samsung. Nie dość, że będzie to rozmiar większy tv niż mam 55->65 to jeszcze przeskok z Leda na qd oleda. Miał być Philips 856, wcześniej C1 od LG ale że budżet na tv mi się lekko powiększył to padło aktualnie na Samsunga.

Odnośnik do komentarza
No ale za to są jaśniejsze. Ideału to chyba nigdy nie będzie, przy porównaniach widać jednak, że WOLEDy są sporo ciemniejsze od qd oledow i kolory bardziej wyprane a jak ktoś przechodzi z dość jasnego Led-a to może to być odczuwalne jednak. 

Ty tak na poważnie z tymi kolorami? Co prawda mam OLEDa Panasonica, ale nigdy w nim nie podbijam kolorów na maxa, bo ta oczo(pipi)ność za bardzo razi w oczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Santi napisał:


Ty tak na poważnie z tymi kolorami? Co prawda mam OLEDa Panasonica, ale nigdy w nim nie podbijam kolorów na maxa, bo ta oczo(pipi)ność za bardzo razi w oczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja nigdy nie miałem OLED-a i póki co moje opinie na ten temat są oparte na różnych opiniach i wypowiedziach innych osób, z tego forum jak i z innych, czy też z testów. Póki co waham się którego kupić ale po prostu lubię też ten efekt jasności w HDR, bo mam dosyć jasnego LED-a.

Odnośnik do komentarza

Bo 1000 nitow plus to są wartości na oglądanie materiałów w lato w nasłonecznionym pomieszczeniu.

3 godziny temu, Michał102 napisał:

Odczuwalna, to jest ulga po zniknięciu bloomingu, cloudingu i całego tego LCDowego syfingu :turned:

Nie ma czegoś takiego jak clouding na LCD z ostatnich 2-3 lat, chyba że znowu porownujemy Oleda do LCD manta.jpg za 1500 zł z podświetlana krawędziowym...

 

Blooming jest, glownie w materiala HDR, czy jest bardziej wqrwiajacy niż Banding na oledzie? Możemy dyskutować.

Odnośnik do komentarza

No to fakt, muszę przyznać, że obecne ledy mocno podciągnęły kontrast czy czerń. Sam mam dobre porównanie, bo u syna e pokoju jest już kilku letni Samsung KS, który w swoim czasie był jednym z lepszych TV LCD (tak ok 2016r.) natomiast w salonie mam HX9005 (od którego są jeszcze lepsze LCD) i powyższe parametry są o wiele, wiele lepsze, nie mówić już o cloudingu. 

Odnośnik do komentarza

No clouding został całkowicie wyeliminowany przez strefy wygaszania. Wystarczy mieć telewizor z 20-30 strefami i już żadnego cloudingu nie uświadczymy, a topowe LCDki maja stref pareset.

 

No ale tak jak pisałem na poprzedniej stronie, jak ktos pierwszy raz kupil telewizor od 5-10 lat i wymienił go na oleda to wypisuje takie bzdury że na LCD patrzeć nie można...

 

Szczerze to mi z oleda bardziej brakuje kątów widzenia niż qrwa czerni, a mam średniej klasy LCD z 32 strefami. Czerni to mi tam w ogóle nie brakuje.

Odnośnik do komentarza

Mam w salonie Samsunga Q9FN, 320 stref wygaszania, jakbym komuś powiedział, że to Oled to patrząc na te wszelkie dema prezentujące moc Oledów ni huhu by się nie skapnął, że to LCD. Do tego mega HDR, odwzorowanie kolorów itd. Ma swoje wady, ale wielce od Oleda nie odstaje. U siebie gram teraz na C1 i nie jest to jakaś przepaść, nie każdy LCD to od razu złom. Największą wadą jest praktycznie bezużyteczny do grania tryb gry, bo tam obraz sporo traci na jakości i lepiej go w ogóle nie załączać i żyć z większym input lagiem. W tym aspekcie Oled ma sporą przewagę, bo w trybie gry praktycznie nic się nie traci.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

O tym właśnie mowie. A tryb gry w nowych samsungach chyba naprawili. W Soniakach wygląda świetnie, za to VRR nie działa, przynajmniej nie działał do modeli z tego roku. 

 

Tak czy siak można skończyć z tymi pierdolami o wyższości 1 technologi na 2 bo każda ma swoje wady! Jeden będzie pisał o roswietlaniu stref w LcD, drugi zwraca OLEDA przez banding i podzielony ekran na pół, w temacie chyba tylko 2 użytkowników porównywało topowe LCD do Oleda i żaden nie pisal ze na LCD patrzeć nie może.

 

Rozumiem, ze wymieniacie paru letnie tanie LCD na Oleda i przeskok jest ogromny, ale uwierzcie, ze odczucia bylyby podobne przy zakupie topowego LCD.

 

A jak już ktoś w ogole wspomina Clouding w LCD to chyba zatrzymał się z tą technologa na 2015 r...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

 

Blooming jest, glownie w materiala HDR, czy jest bardziej wqrwiajacy niż Banding na oledzie? Możemy dyskutować.

 Tylko różnica jest taka, że banding na oledzie Ci się może trafić jak masz pecha, a blooming na lcd masz zawsze.

Jeszcze co do tego, że jest głównie w materiale HDR... właśnie to jest najbardziej wqurwiające, bo w HDR jest teraz praktycznie wszystko. 

Może są topowe LCDki, które mają ten problem ograniczony do minimum, ale na pewno nie kupie takiego telewizora w cenie C1. 

Odnośnik do komentarza

Zgadam się, że clouding to w dzisiejszych ledach nie jest jakiś problem, bardziej DSE, który jak się poczyta to w takim qn91b nagminnie występuje. To jest kpina, bo te sprzęty tanie nie są, więc gdzie jest ta kontrola jakości, wydaje się wręcz jakby było z tym coraz gorzej. W s95b też ta jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia skoro na forach wiele osób narzeka na wygięcia ekranu, być może za cienka ramka, nie wiem ale tv za 8k w najtańszej wersji...kpina. W pewnej cenie takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...