Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Rynek monitorów PC jest tragiczny.

Te porzadnie przeszacowane monitory czesto z chu.owo dzialacymi strefami wygaszania, oledy bez gwarancji na wypalenia, albo z dziwnymi powłokami itp.

 

Gdzie nie zgłębisz tematu to jakieś gowno wyplywa.

 

Zamiast iiyamy wziąłbym Della jakiegoś - sam mam tego:

https://m.ceneo.pl/111338399;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=463920957&gad=1&gclid=Cj0KCQjw98ujBhCgARIsAD7QeAgte5Jg3jXu4wq8CRyhjCClcohZ4Pn2gnBjPqUJfn66KSdGQ2sFTbYaAlB2EALw_wcB

 

I w tej cenie jest naprawdę niezły.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Chłop używa monitora srednio godzinę dziennie i zauwazyl juz linie z podzialu aplikacji...

 

Dla mnie oled jak ktoś chce używać 3-4h dziennie monitora (nie tylko do grania) to średni pomysł, chyba że jak chłop będzie dmuchal na zimne, wyłączony pasek, dark screen mod, po 5 minutach wyłączanie monitora itp. a i tak coś zaczyna pojawiać.

 

To już milion razy lepiej kupić monitor do 2k I tv 43 całe za 4k wyłącznie do grania.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

A co chciałbyś wiedzieć. Ogólnie w dziale PC jest temato monitorach. Dell robi bardzo fajne monitory od lat, ten jest typowo gamingowy, nie ma stref wygaszania, swieci jasno, ma bardzo ladne kolory, HDR (na pewno nie taki jak na telewizorach, ale ma).

Dlugo szukalem dla siebie monitora wlasnie w takim budzecie, wybor padł na Della i jestem zadowolony. 

Jeżeli wolałby tradycyjne 16:9 to możesz tez zerknąc na Samsunga G7 32 - tam dodatkowo masz 240hz i strefy wygaszania, ktore standardowo niestety kiepsko dzialaja, ale czesto na reddicie jest polecany.

Odnośnik do komentarza

O kurna faktycznie, nie zauważyłem tematu w dziale PC. Zagłębiłem się w to co mówiłeś o rynku monitorów, obczaiłem dwa fajne materiały Stilgara z Morele i jest tak jak mówiłeś. 

 

W kontekście samego grania UW to w zasadzie same plusy, jedyny problem pojawia się wtedy, gdy chcesz coś obejrzeć (no chyba że odpalasz film kinowy). Testowałeś jak to wygląda w praktyce na standardowych platformach streamingowych? Większość materiału z czarnymi pasami? 

 

Oglądałem recenzję tego Della w Rtings i wypadł całkiem nieźle, zaproponowano też trochę lepszą i droższą alternatywę w postaci Asusa: https://www.x-kom.pl/p/624842-monitor-led-32-i-wiekszy-asus-tuf-vg34vql1b.html

 

Rozważałeś Asusa przy kupnie? 

Odnośnik do komentarza

Chyba wtedy był droższy znacznie, bo Della trafiłem na promocji za 2100. Filmów na monitorze nie oglądam no i w sumie musisz mieć świadomość że zdarzają się nadal gry które nie mają wsparcia UW. Wtedy oczywiście w 99% znajdziesz rozwiązanie na scenie moderskiej, która to robi, ale ja np. teraz grywam na emu i tam większość ma wsparcie maks do 16:9. 

 

Pasy wkurzają czasami, ale nawet z nimi po bokach wielkość monitora jest jakbyś sobie postawił zwykly 27 cali.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, _Red_ napisał:

LG 03.33.16 wyszło do oledów przez OTA.

 

Jak zwykle, fixes minor bugs, ale na reddicie piszą o jakimś czarnym migotaniu na ps5, no ja jebie.

 

 

No chyba że chodzi o to przełączanie się na VRR, ale wtedy od zawsze miałem chwilowy black screen.

 

Ja póki co nic tam nie zaobserwowałem.Wszystko wydaje się git. Na tym uptejdzie usa jedzie już od przeszło tygodnia i nic się nie skarżą także chyba luz. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Bad pixle ( ale tutaj od razu LG bierze to na gwarancję) Vertical Banding i chyba ostatnio  pink/blue tinting , ale uważaj z testami - czasami nie ma co szukać wad jak nie widzisz nic  podczas zwyczajnego użytkowania ;) 
Nie ma perfekcyjnego panelu  , a  każde zagranie w panelowej loterii wiąże się z ryzykiem że wylosujesz coś gorszego xD
No ale jak nie możesz się powstrzymać to : 

I ogólnie test 5% grayscale 

Potem kolorki :


Banding  bardzo ładnie widać np. w teście Marco Polo
Serial Marco Polo  --> Season one, episode 3 - 14:00  min 
Help with color banding | Page 3 | AVS Forum


Tinting - tutaj puszczasz sceny czarno białe ( np. trailer listy schindlera ,zima w lesie itp.)   i sceny na pustyni 

Edytowane przez BieŃ
  • Dzięki 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jak wyżej, przeleć raz z bliska wzrokiem czy masz jakieś czarne kropki na kolorowych planszach (na jednym kolorze może być dobrze, a na innym mogą być widoczne) i potem już daj sobie z tym spokój. Tak jak pisałem, w C1 miałem wygryzione na czarno całe klastry pikseli i oddałem.

 

Banding, czyli pionowe pasy na kilkuprocentowej jednolitej szarości miałem na początku w C2, ale z czasem się wygładziło do w miarę jednolitej planszy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
20 minutes ago, number_nine said:

@Bartg masz może jakieś problemy z pilotem (tym standardowym) od Philipsa? Mi już się spieprzył przycisk od Ambi XD więc teraz musze włączać przez te ogólnie opcje, klikania w chu. Chyba trzeba poszukać jakiegoś alternatywnego 

 

Żadnych, a młody go już nie raz upuścił aż baterie przejechały pół pokoju :kaz: To klikanie 5x, żeby wejść w zwykłą zmianę trybu obrazu to największa porażka tego TV, ale reszta póki co u mnie 10/10.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bartg napisał:

 

Żadnych, a młody go już nie raz upuścił aż baterie przejechały pół pokoju :kaz: To klikanie 5x, żeby wejść w zwykłą zmianę trybu obrazu to największa porażka tego TV, ale reszta póki co u mnie 10/10.

czyli ja miałem pecha. dziwne, bo jak klikam ten przycisk, to podświetla się pod nim lampka, ale na tv zero reakcji. to akurat była moja ulubiona funkcja, bo dość często zmieniam opcje ambi XD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...