Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Damian 1984 napisał:

Cześć wszystkim

Mam pytanie dotyczące wyboru telewizora do ps5, chodzi mi o rozdzielczość 48cali, czy ma ktoś jakąś radę lub po prostu poleca jakiś produkt. Chciałbym przeznaczyć na to około 3-3,5 tyś. Z góry dziękuję ibpoz

Obczaj LG OLED48A2, minus taki, że nie obsługuje 120 fps w 4K ze względu na brak HDMI 2.1.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/a2-oled

Odnośnik do komentarza

Nie tylko w 4K ale w żadnym trybie nie wyciągnie 120Hz (np. fullHD) bo ma matrycę 60Hz z tego co czytam. Z własnej perspektywy widzę, że ten tryb 120Hz/40 klatek w wielu grach robi różnicę, więc szedlbym w coś wyższego niż seria A. Jeśli budżet jest kluczowy to pewnie zamiast OLED musiałbyś wziąć LCD, no ale jak to ma być wydatek na lata (poszedłem w oszczędnośc, a potem 3 lata później sprzedawalem swojego LCD) to lepiej kupić coś lepszego. Nie znajdziesz chyba LCD za 3.5k, który byłby pozbawiony typowych wad w graniu (jak smużenie ciemnych elementów, podświetlanie calych kwadratowych stref, lub ogólna szarość zamiast czerni, przez co w żadnej grze nie będzie dobrze wyglądało np. światło latarki w jaskini itp.).

 

Szkoda że seria B2 nie ma 48" bo to byłby dobry kompromis między A2 a C2. Jeśli możesz naciągnąć kasę na okolice 4.3k PLN to idź w popularny model https://m.ceneo.pl/128574850;0280-0.htm

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Na papierze oba mają podobną ilość nitów więc zdecydowanie nie poczułem nic gorszego. Świeci bardzo dobrze w kolorowych jasnych scenach (jak bajke na disneyu włączyłem w trybie Żywy to musiałem wrócić do stonowanego Filmmaker Mode), ale prawdziwa różnica to ostre światło zajmujące kilka procent ekranu na czarnym tle, np. ognisko w nocy czy fajerwerki. Kontrast nieosiągalny na Q70R (i większości LCD) daje różnice większa niż mówią cyferki. 

 

Samsung s95b jeszcze jaśniej świeci wg specyfikacji, to pewnie gwiazdy w nocy palą punktowo jak latarki.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kusi mnie zmiana TV bo KS7500 już swoje latka ma. Na LG C2 szkoda mi tyle chajsu. Znalazłem jakąś wersję CS za  jakies 4500 w wersji 55 cali. Ktoś z Was kojarzy co to za hybryda i warto?

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-telewizor-oled55cs6la-aeu-4k-100hz.bhtml

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

Witam, przymierzam się do wymiany mojego 24 calowego i ponad 10 letniego monitora z TN, na coś nowego. Mniej więcej obczaiłem jak to wygląda z matrycami i wydaje mi się, że w moim przypadku dobrym wyborem byłby monitor na VA. Monitor do ogólnego zastosowania z naciskiem na gry takie jak Wiedźmin, Cyberpunk, Gothic, Metro, żadnych szybkich strzelanek online. Czasem Doom Eternal. Do monitora będzie też podpięta konsola PS4 i PS5. Dużo też korzystam z komputera nocą. Na razie upatrzyłem te 2:

 

https://www.x-kom.pl/p/678450-monitor-led-32-i-wiekszy-dell-s3222dgm.html

https://www.morele.net/monitor-gigabyte-g32qc-a-7861723/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=67777ea8-6f8a-ee7d-c1fb-c73aaf5f88c0

 

Właśnie, kolejna rzecz to wielkość, podałem 32 calowe, nie wiem czy nie za duże. Aktualnie moja odległość od monitora to około 110cm, ale w przyszłości pewnie się to zmieni, gdyż za jakiś czas czeka mnie przeprowadzka.

Więc te 2 mam na oku, chyba, że ktoś zaproponuje coś lepszego;) Czy to w 32 czy w 27 calach.

Odnośnik do komentarza

Standardowo te od chińczyka. 

Ja pod siebie zmieniłem tylko balans bieli na ciepły 30, ostrość na 10, oraz jasność na 49.

 

Warto jeszcze zmienić profil w game optimizer ze standard na obojętnie jaki, a stabilizację czerni oraz bieli ustawić na 10.

Dzięki temu zyskasz ciut więcej ostrości, bo na standard obraz jest nieco zamazany/zmiękczony 

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MYSZa7 napisał:

Oledzik już u mnie, polecicie mi jakieś ustawienia obrazu pod konsole?

Ja również dziś dołączam do oledowcow :) skłamałbym gdym napisał że się nie jaram.

Pewnie do późnej nocy będę sobie siedział i bawił się w menu. 

Ten chińczyk to ten gościu w okularkach z yt z łamanym angielskim? :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, MYSZa7 napisał:

Zastanawiam się skąd taka różnica w jasności między trybem „Żywy” a tym Filmmaker w grach w trybie HDR?

Tryb filmmaker w grach? :) Nie wiem jak w Twoim modelu, ale u mnie ten tryb przyciemnia obraz, zmniejsza poziom czerni i przez to wszystko jest bardziej wyblakłe i takie "miękkie". jak w kinie trochę. Do gier to w ogóle się nie nadaje. Ale to też zależy od danej gry i preferencji oczywiście. Ja jeśli wiem, że będę siedział długo przy jakimś tytule, to sprawdzam jak wygląda na kilku trybach. Często okazuje się, że na zwyklym trybie "gra" wygląda to lepiej niż z hdrem czy dolby vision. Ale w takiej np Forzie dolby robi robotę i niektóre sceny wyglądają prawie fotorealistycznie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...