Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Wojtas1986 napisał:

No soniacz 75x90K

Śmiało włączaj. Sony swego czasu miało właśnie problem z vrr ale jak nie zauważysz nic niepokojącego to korzystaj. Poniżej lap linka do skarbnicy wiedzy https://www.avsforum.com/threads/2022-sony-x90k-owners-thread-no-price-talk.3240745/page-23?nested_view=1 Aaa a poniżej masz ustawienia od Classiego 

 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza

Ok, szybka sprawa. Pierwotnie zastanawiałem się nad LG C3 (konkretnie C31LA), ale na Internetach moją uwagę przykuły jeszcze dwa modele. S90C Samsunga oraz Oled718 Philipsa. Rozumiem, że przy takim zestawieniu forumek dalej każe trzymać sztamę z LG? ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.04.2024 o 18:01, Wojtas1986 napisał:

No soniacz 75x90K

 

Wojtas a weź zrób coś prosze dla mnie.

 

Odpal na tym Soniaczu jakiś film na Netflix czy innym VOD który ma Dolby Vision i sprawdż czy możesz w ustawieniach ekranu - obrazu zmieniać sety? U mnie jest tak że jak już jest DV w filmie czy serialu to sety po DV są na stałe beż możliwości zmiany. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja mam TV z 2021 roku i nie mam tej opcji jasny - ciemny. Ale DV coś się jebie od jakiegoś czasu (czytałem że głównie na Soniaczach). Obraz w DV co chwilę dostosowuje paletę barw. Raz jest zielono, raz odcienie czerwieni, innym razem odcienie niebieskiego. Czasem tak się dzieje co scenę w fimie i już się nie da oglądać. A z kolei nie ma jak wyłączyć DV bo własnie jest na stałe gdy treść filmowa ma DV. 

No i obraz w DV jest cholernie ciemny i nic nie daje rozjaśnianie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

17 godzin temu, LiŚciu napisał:

 

Wojtas a weź zrób coś prosze dla mnie.

 

Odpal na tym Soniaczu jakiś film na Netflix czy innym VOD który ma Dolby Vision i sprawdż czy możesz w ustawieniach ekranu - obrazu zmieniać sety? U mnie jest tak że jak już jest DV w filmie czy serialu to sety po DV są na stałe beż możliwości zmiany. 

U mnie (55x90j) działa ok. Odpala się automatycznie dany tryb dla danego filmu, ale mogę go zmieniać i modyfikować jego ustawienia. 

20240419_115810.thumb.jpg.905dd33eb80e11345f19afe16911859f.jpg

20240419_115833.thumb.jpg.edf84f6de19008688a130b0f951ad1ea.jpg

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Sedrak napisał:

Na papierze wydają się być bardzo fajne. Na Rtings ich modele są najczęściej polecane jako najlepszy budżetowy TV do grania, ale na forum chyba nikt nie ma. 

Ale ogólnie miniled to chyba lepsza opcja niż direct LED lub full array?

Czytałem o tym modelu tcl C805 i nawet powiedzmy że jest namiastka HDR 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...