Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No sprawdziłem sprawdziłem, w polowych warunkach, nie mogłem się oprzeć. Jakość wypala oczyska i doświadcza się czegoś, czego nie da się już odzobaczyć...

 

To teraz żeby nie było za wesoło - czy to normalne, że matryca nie jest idealnie prosta i może sobie trochę pofalować na całej długości, a w samym narożniku odjechać nawet 2 mm od linii prostej? 

 

Aha, no i nie sądziłem że fabryczne głośniki mogą tak fajnie brzdąkać. Wychodzi mi, że z budżetu mogę wyrzucić soundbara :szekle:

Wrzuciłem foto - jest w normie, czy się czepiać i wymieniać?

 

IMG20240405210137.jpgIMG20240405210204.jpg

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Przeleciałem kilka wątków na Reddicie i jest to faktycznie powszechny problem w tym modelu, który naturalnie nie wpływa na sam odbiór obrazu. U mnie to wygląda i tak nieźle, widziałem gorsze kwiatki :leo: 

 

Skończy się to tak, że powieszę na ścianie i zapomnę, więc wstrzymam konie z wymianą.

 

@balon u Ciebie z ciekawości jak to wygląda? Prosto jak od linijki?

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Oj u mnie bez takich ekscesów, ale znając mnie to bym zobaczył, podłączył i po 5 min zapomniał.

 

Co do głośników to faktycznie mega grają, jak na TV i szok że je tam upchnęli, jednak mam sb z jakimś tam średnim atmosem i jednak zjada te bardzo dobre głośniki TV. 

21 minut temu, ginn napisał:

 

@balon u Ciebie z ciekawości jak to wygląda? Prosto jak od linijki?

 

Odnośnik do komentarza

Ze wszystkich recenzji i opinii wyszło mi, że Samsung wychodzi na lekkie prowadzenie. Druga sprawa to cena - udało mi się wyrwać sprzęt na stronie Samsunga taniej niż LG C3 u zaufanych sklepów. Jednak to co było najważniejsze to porównanie ekranów w sklepie. Na obu urządzeniach były wrzucone demka, więc 20 minut porównywałem co mi bardziej pasuje, no i jednak Samsung zrobił na mnie większe wrażenie. Jedyne co mnie niepokoi trochę to brak Dolby Vision - tzn. Czy w perspektywie kilku lat nie okaże się, że strategicznie lepiej było wziąć LG ze względu na rozwój tej technologii.

Edytowane przez ginn
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No niesmak już pozostał. Na reddit też nie brakuje wątków o podobnych problemach. Nie wiem, im więcej czytam, tym bardziej nastrajam się na zwrot i zmianę obozu - w LG ta jakość wykonania faktycznie wypada lepiej, a mniejszy HDR i trochę węższa paleta kolorów stają się coraz bardziej akceptowalne. 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Słupek napisał:

z ciekawości , czemu nie wziąłeś lg?

To samo ostatnio miałem. Mocno rozkminki względem G3 vs s95c. Wybrałem S ze względu na lepszy HDR/jasność, one conect box oraz akurat promka fajna wskoczyła.
U mnie naszczęscie wsio super z wykonaniem (bo obraz wiadomo kosmos). Mam chyba szczęście do sprzętu (nigdy mi się TV/konsola nie zepsuła), baaa nawet KS mi się nie rozkleił Xd 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ginn napisał:

Prawda, pod tym względem przeciętny Kowalski 

 

Ojj, nie rób sobie tego, dobry dźwięk>>>dobry obraz, szczególnie przy filmach. Jak nie ma miejsca na kino to chociaż soundbar, bo na głośnikach z TV jakie to by one nie były dźwięk jest po prostu płaski i hujowy ;)

Edytowane przez tjery
  • Plusik 2
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Pomijam DA czy DTS i inne, ale nawet na zwykłym soundbarze 3.1 taka Duina czy BG3 brzmiała fenomenalnie, a jak włączam głośniki TV to jakbym słuchał na słuchawkach tych na kablu co kiedyś można było za 5 zł kupić albo na laptopie. Przy zmianie mieszkania na bank będę inwestował w soundbar, ale 5.1 albo 7.1.

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...