Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Jakim napisał:

To jest w zasadzie ten sam tv, bez paru ficzerow i lekko ciemniejszy (co nie zmienia faktu, że i tak jeden z najjaśniejszych oledow na rynku).

Różnica w jasności jest największa w game mode i to był dla mnie bardzo ważny powód. Nie ukrywam, że często w tym trybie w TV oled było dla mnie trochę za ciemno i blokowało mnie przed zamianą technologii.
Teraz mam jasność LED, czerń, kolory i płynność oled. 

Spoiler

IMG_0190.thumb.jpeg.feb879fd1a48d2b80e6162847dc2831f.jpeg

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Posiadam już w domu C3 55 cali. Ustawiłem sobie materiały w tv (sdr i hd) oraz zwykły hdr na tryb obrazu Film Maker. A co z grami ? Posiada ktoś dobre ustawienia pod PS5 oraz Xbox Series X ?

 

Ps. Zastanawiam się nad C3 65 cali do salonu. Kiedy i jaka może być najlepsza cena na zakup ?

Edytowane przez medzik1992
Odnośnik do komentarza
Pytanko.
 
LG OLED, bodajże z serii B.
 
W trybie gry obraz jest trochę za ciemny, ale na standardzie czy żywym jest idealnie. Żywy, wiadomo, świeci jak psu jajca i ogólnie bieda, ale na standardzie również jest jaśniejszy. Najciemniej mam w trybie gry. Da się coś z tym zrobić?

A nie da się w trybie „gra” ręcznie podbić jasności? U mnie na panasie można ręcznie każdy tryb dostosować pod swoje preferencje
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Nyu napisał:

Pytanko.

 

LG OLED, bodajże z serii B.

 

W trybie gry obraz jest trochę za ciemny, ale na standardzie czy żywym jest idealnie. Żywy, wiadomo, świeci jak psu jajca i ogólnie bieda, ale na standardzie również jest jaśniejszy. Najciemniej mam w trybie gry. Da się coś z tym zrobić?

W LG to normalne.Game mode jest ciemniejszy. Grając na ps5 lub xsx które obsługują funkcje ALLM możesz śmiało grać w trybie standart czy tez filmmaker mode. Różnica jeśli chodzi o input lag to parę ms.Pamiętaj tylko żeby funkcja ALLM była włączona na konsoli.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, balon napisał:

Podejrzewam, że też jasnością. 95c do 90c ma w tym aspekcie dość dużą przewagę szczególnie w trybie gry, a wiadomo że to najważniejszy tryb w tv :) 

Ta stopa jest w jakiś sposób regulowana i mozna obniżyć matrycę bardziej stronę dołu?

 

image.png.771d9991e501a13c2b74474ffe15530d.png

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Obcował ktoś z telewizorami Hisense? Nie znam tego systemu Vidaa, czy wypada dobrze w porównaniu do Tizena czy WebOs.

Btw jakby ktoś chciał zerknąć na te dwa modele i podpowiedzieć byłoby miło ;)

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-telewizor-65qned823re-lg-qned-100hz.bhtml

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-hisense-led-65e7kq-pro-qled-4k-uhd-144hz-dolby-atmos-vision-tv-2023

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.03.2024 o 21:22, LiŚciu napisał:

Ta stopa jest w jakiś sposób regulowana i mozna obniżyć matrycę bardziej stronę dołu?

 

image.png.771d9991e501a13c2b74474ffe15530d.png

Nie, nie jest. Pytanie tylko po co byś miał to robić? Jak coś to jest tu tylko kawałek ekranu. „Stopa” nie jest w realu taka duża. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Rash napisał:

W przeciągu paru dni w europie pojawi się aktualizacja webos do wersji 23 dla modeli z 2022 roku. Pozdro

Czekam, może mi się naprawią alerty sportowe, przy takiej większej aktualce. Jak swego czasu przestały przychodzić mimo włączonego wszystko na "on" i różnych prób, tak do tej pory nie działają, a ne chcę mi się robić resetu do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że na C3 i G3 co najwyżej połowa tego cashbacku :nosacz2:

 

77 C3 za 9499. Brać? Czy może jednak do maja wpadnie jakaś lepsza oferta? :obama: Premiera nowej serii może zachęcić do obniżek. 

 

https://maxelektro.pl/produkt/telewizor-lg-oled77c31la-77-oled-4k-ultra-hd-webos-thinq-ai,29310?utm_source=ceneoCPC&utm_medium=referral&ceneo_cid=75020a94-f9a7-f7de-a1bc-f5c9964e14d1

Edytowane przez ginn
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ginn napisał:

Szkoda, że na C3 i G3 co najwyżej połowa tego cashbacku :nosacz2:

 

77 C3 za 9499. Brać? Czy może jednak do maja wpadnie jakaś lepsza oferta? :obama: Premiera nowej serii może zachęcić do obniżek. 

 

https://maxelektro.pl/produkt/telewizor-lg-oled77c31la-77-oled-4k-ultra-hd-webos-thinq-ai,29310?utm_source=ceneoCPC&utm_medium=referral&ceneo_cid=75020a94-f9a7-f7de-a1bc-f5c9964e14d1

Bierz z pocałowaniem ręki.To naprawdę dobra cena za 77.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...