Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No jest to kwestia ruchoma, pewnie skończy się na tym, że wjedzie jakiś sensowny soundbar.

 

Jednak zareklamowałem sprzęt, nie mogę zaakceptować takiej jakości wykonania, pomimo tego co prezentuje sam ekran, bo obraz jest genialny. Zwrócić za darmo nie mogę, więc  przyjedzie serwisant na oględziny i zapewne będą proponować jakieś rozwiązania, zobaczymy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o serię G to począwszy od seri G1 nie wiem co może być tam pogięte jak sama matryca w tym modelu obudowana jest jak sam skrwysyn. Nie żebym na siłę bronił LG bo kwiatki zdarzają się wszędzie ale jeśli chodzi o problem krzywych matryc to wydaje mi się że tutaj wystarczy prześledzić wątek na forach różnych marek i wnioski nasuwają się same. 

Odnośnik do komentarza

@Rash ta obudowa wcale nie jest taka mocna lub ma defekty już etapie produkcji/montowania. LG ma na to na pewno jakąś normę i odchylenie jakie tolerują, bo nie uznają tego za wadę fabryczną do wymiany na gwarancji, trzeba kopać się ze sklepem w ramach rękojmi (kumplowi udało się to załatwić tylko w ten sposób).

Pierwszy lepszy screen z neta z G1, w wolnej chwili mogę jeszcze dorzucić zdjęcie swojego:

image.thumb.png.91574c5dde206aec0fe405aa56b38b50.png

No dobra, mój nie jest chyba aż tak pogięty, ale do prostego też mu sporo brakuje.

Edytowane przez jar3czek
  • Haha 2
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

No jak wspominałem defekty zdarzają się wszędzie. Swoją drogą ten screen to niezły lol.Przecież jakbym taką łyżwe wyciągną z pudełka to od razu spakowałbym ją z powrotem.Jak normalnie jestem w stanie przymknąć oko na pewne rzeczy tak tutaj nie pomyślałabym nawet żeby wieszać taki egzemplarz na ścianie. Pozatym od G2 zmieniła się też zabudowa samej matrycy.Wieszając G2 na ścianie czułem pewność że wieszam coś hm... zwyczajnie pewnego i stabilnego. 

build-quality-large.jpg

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza

Ostatnie kilkanaście stron to głównie Samsung i LG. A Sony jak aktualnie wypada w  OLED? Jest coś do polecenia 65-77 cali? 

 

Od 2018 roku mam OLED od Sony które już teraz pewnie jest trochę przestarzały ale obraz w filmach nadal robi. W grach również super. Matryca też cieniutka i jak widzę te LG czy S to są to matryce 2- 3 razy grubsze od 6cio letniego SONY.  Zero wypaleń a działa praktycznie całe dnie. Więc jak czytam o tych krzywych matrycach i latających z tyłu obudowach w Samsungu to chyba nie będe kombinował. 

 

Nie mam co prawda parcia na przesiadkę ale chyba już 77 się powoli kłania oraz nie mam takich bajerów jak HDMI 2.1 (chociaż gierek w 120hz raczej jak na lekarstwo), VRR i jasność w porównaniu do aktualnych OLED pewnie mocno odbiega w dół. 

 

Jakie turbo OLEDy teraz są na rynku?

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rash napisał:

No jak wspominałem defekty zdarzają się wszędzie. Swoją drogą ten screen to niezły lol.Przecież jakbym taką łyżwe wyciągną z pudełka to od razu spakowałbym ją z powrotem.Jak normalnie jestem w stanie przymknąć oko na pewne rzeczy tak tutaj nie pomyślałabym nawet żeby wieszać taki egzemplarz na ścianie. Pozatym od G2 zmieniła się też zabudowa samej matrycy.Wieszając G2 na ścianie czułem pewność że wieszam coś hm... zwyczajnie pewnego i stabilnego. 

build-quality-large.jpg


Mój wygląda tak, u kumpli podobnie, LG nie uznaje tego za wadę:

0B1EA618-822F-4C75-B789-27A02E0CD80B_1_102_o.thumb.jpeg.7005ec0f9637258cbeed157cf6530645.jpeg

Nie mówię też, że to reguła i każdy egzemplarz się taki trafi, tylko nie ma też gwarancji na to, że taki LG będzie idealnie równy vs Samsung lub producent przy małym wygięciu wymieni TV bez gadania. Poza estetyką na szczęście nie przeszkadza to w samym użytkowaniu.
Mam jeszcze dwa inne OLEDy LG (B9 i C9) i obydwa są idealnie równe (ten pierwszy za to zaraz po gwarancji zaczął masowo sypać dead pixelami przy krawędziach matrycy), dlatego napisałem tylko o serii G (i mowa o 3 egzemplarzach).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trochę z innej beczki. Dlaczego ktoś w takiej cenie chce sprzedać nowy TV? Wychodzi 5400 za 65" z marca tego roku... Kupił z milionem zniżek i cashbacków i chce zarobić? Bo jakby była wadliwa matryca to przecież, by zwrócił i wymienił. Jak myślicie? 

https://www.olx.pl/d/oferta/lg65c31la-oled-evo-4-k-uhd-hdmi2-1-120-hz-gwarancja-CID99-IDZlEDB.html

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Square napisał:

Nie wiem, ale 10 miesięcy temu dałem trochę mniej za 65C2 więc może właśnie wyrwał na jakiejś promce i chce trochę zarobić.

Jeśli miałbym go wziąść to wiadomo że tylko odbiór osobisty. Do tego sprawdziłbym go na miejscu na planszach testowych typu vertical banding, pixele. No i nie wiem, przy takiej kwocie to jakąś umowę na prędce od ręki bym wypisał żeby mieć podkład. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla kolegi tak naprawdę pytam. Czai się na telewizor już z pół roku i ja mu odradzam zakup z drugiej ręki, ale kombinuje jak koń pod górę, by taniej było. Mieszka w Poznaniu, więc ma relatywnie nie daleko i dostanie dowód zakupu, więc gdyby się coś działo to zawsze może oddać (gorzej jak kupiony w jakimś sklepie Wrocławskim i będzie musiał tam latać).

Ja bym w życiu go nie kupił. Używane tylko samochody :)

 

a co sądzicie o TCL i Hisense? Cenowo wygląda to naprawdę dobrze. 

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-hisense-led-65u7kq-4k-mini-led-144hz-game-pro-dolby-imax-tv-2023

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-miniled-tcl-65c845-qled-144-244-hz-full-array-hdr-10-subufer-2-1

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Sedrak napisał:

Dla kolegi tak naprawdę pytam. Czai się na telewizor już z pół roku i ja mu odradzam zakup z drugiej ręki, ale kombinuje jak koń pod górę, by taniej było. Mieszka w Poznaniu, więc ma relatywnie nie daleko i dostanie dowód zakupu, więc gdyby się coś działo to zawsze może oddać (gorzej jak kupiony w jakimś sklepie Wrocławskim i będzie musiał tam latać).

Ja bym w życiu go nie kupił. Używane tylko samochody :)

 

a co sądzicie o TCL i Hisense? Cenowo wygląda to naprawdę dobrze. 

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-hisense-led-65u7kq-4k-mini-led-144hz-game-pro-dolby-imax-tv-2023

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-miniled-tcl-65c845-qled-144-244-hz-full-array-hdr-10-subufer-2-1

 

To wszystko zależy w jakich warunkach myśli głównie użytkować tv. Te dwa które podałeś są bardzo fajnymi telewizorami, zwłaszcza jeśli ma dużo światła dziennego padającego centralnie na tv.Do tego w tej kategorii cenowej są mega konkurencyjne dla marek typu Samsung, LG itd. Jesli zaś chodzi o użytkowanie w nocy to wiadomo że oled to oled i póki co żadna ilość stref wygaszania tego nie zmieni, chociaż są już modele w technologi mini led które nawet w nocy wyglądają całkiem sensownie. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Rash napisał:

Plamy po muszych kupkach:leo:

XD pamiętam z moim b8 kiedyś na samym początku. Kupiony w czerwcu, więc okno otwarte przez całe lato. Zapomniałem o pielęgnacji, bo to lato i inne rzeczy w głowie człowiek miał. Po 2 miesiącach jak zobaczyłem matrycę, to ponad 1h czyściłem. Od tamtej pory zmieniłem pokój dla oledów i co drugi dzień kontrola matrycy xd

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.04.2024 o 19:36, ginn napisał:

No jest to kwestia ruchoma, pewnie skończy się na tym, że wjedzie jakiś sensowny soundbar.

 

Jednak zareklamowałem sprzęt, nie mogę zaakceptować takiej jakości wykonania, pomimo tego co prezentuje sam ekran, bo obraz jest genialny. Zwrócić za darmo nie mogę, więc  przyjedzie serwisant na oględziny i zapewne będą proponować jakieś rozwiązania, zobaczymy.

 

Dzisiaj był serwisant z Samsunga i w jego ocenie, nie są to standardowe odchylenia, tylko w trakcie transportu prawdopodobnie wygiął się narożnik matrycy, a w tylnym panelu puściły zaczepy, czyli coś musiało mocno naciskać na karton. Trochę naciągana teoria, ale nie chciałem się mądrować, bo bym sobie jeszcze zaszkodził. Teraz czekam na decyzję Samsunga.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.04.2024 o 16:56, Sedrak napisał:

Trochę z innej beczki. Dlaczego ktoś w takiej cenie chce sprzedać nowy TV? Wychodzi 5400 za 65" z marca tego roku... Kupił z milionem zniżek i cashbacków i chce zarobić? Bo jakby była wadliwa matryca to przecież, by zwrócił i wymienił. Jak myślicie? 

https://www.olx.pl/d/oferta/lg65c31la-oled-evo-4-k-uhd-hdmi2-1-120-hz-gwarancja-CID99-IDZlEDB.html

 

 

Jak widzę w ogłoszeniu coś takiego:

 

Cytat

Wyciągniety z kartonu w celu zrobienia zdjęć,oraz sprawdzenia.Stan idealny!

 

to już wiem, żeby trzymać się z daleka xD. Ja rozumiem, że kumpel z Poznania, sam jestem żyła, ale w temacie nowoczesnych TV, i to jeszcze OLEDów, to naprawdę nie ma co kombinować po taniości.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mu od razu powiedziałem, że w życiu bym nie kupił używanego TV czy po prostu z drugiej ręki. Dorzuca 1000 zł i ma nówkę bez żadnego stresu. Tym bardziej, że to zakup na lata, więc oszczędzanie wychodzi bokiem. A najlepsze jest to, że on wraz z żoną to mało nie zarabiają. Ja coś czuję, że to ona wywiera presję, bo chce wydać siano na gierki, ale nie mój cyrk nie moje małpy.

Sam chciałem kupić OLED, ale trochę się bałem technologii (i chyba nie do końca słusznie patrząc na najnowsze modele) i budżet pozwalał mi wziąć 55", więc wziąłem z wydłużona gwarancję z podobnej cenie Sony XH95 65" i jestem bardzo zadowolona. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...